Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek a mérgező...

Hogyan kezelitek a mérgező szülőket?

Figyelt kérdés
Amióta az önismeretemmel foglalkozom, ráébredtem arra, hogy a szüleim nagyon sok mindenben rossz példát mutatnak a számomra. Sajnos én is kezdtem olyan lenni, mint ők, és ezt akkor vettem észre, amikor már kb. senki nem akart a barátom maradni. Elköltözni egyelőre nem tudok, viszont néha nehezen tudom már elviselni, hogy milyen negatívak és hátráltatóak tudnak lenni. Ha pedig elmondom, hogy nekem valami nem esik jól, akkor egyáltalán nem akarnak megérteni, és még én leszek a hibás. Így nem lehet velük a problémamegoldásról beszélni, mert meg se hallgatnak. Kritikusak és irányításmániások mind a ketten. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy azt embert már a WC-n sem hagyják nyugton. Megváltoztatni nem akarom őket, nem is tudnám, de mégis hogyan bírjam ki mellettük még egy kis ideig úgy, hogy ne legyen rám hatással a negatív hozzáállásuk? Valami hasznos tipp?
2021. máj. 25. 12:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet kibírni, kizárólag az elköltözés a megoldás. Arra gyúrjál, mert vagy behódolsz, és tönkremész testileg-lelkileg, vagy elhúzol. Harmadik megoldás nincs. Általában a behódolást szokás választani, ha valaki nem tud saját egzisztenciát teremteni.
2021. máj. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
1-es vagyok, én végignéztem a szülőmet, aki a saját szülejével egy lakásba szorulva végigkínlódta az életét, napi szintű üvöltözések, sértegetések, önvédelmi csatározások közt, a zsarnok szülője letaposta állandóan, ő meg védekezni próbált, de a másik volt az erősebb, ő meg koldusszegény volt, nem volt miből elköltöznie, ez lesz a sorsod neked is, ha nem találsz ki valami olyan munkát, amivel keresel eleget egy kivehető szobához.
2021. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
18%
Ha van telketek, akár egyszobás faházzal rajta, költözz ki oda.
2021. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
6%
Én azt hittem ez a mérgező szülő duma lejárt 2020-ban.
2021. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
2. Te is eléggé negatív vagy. Az embereket nem így ösztönözzük, hogy "te is ilyen sorsra jutsz".
2021. máj. 25. 13:38
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

Nincs megoldás, el kell költözni. Irány veszprém, kapsz munkát szállással és idővel szerzel albit vagy hitelre lakást.

Nálunk is nagyon negatív volt anyám. Amióta elköltöztem 2havonta egyszer látjuk egymást és ez bőven elég, azóta fura módon járnak hozzám a barátok és még találtam egy barátnőt is.

2021. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
4. Duma, duma, de mérgező emberek mindig lesznek.
2021. máj. 25. 13:40
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Tenyleg csak az elköltözés a megoldás. Egyedül fizetem az albit de még ez is jobb...

22N

2021. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Értem, költözés, de jelenleg nem tudok, úgyhogy ezt ne írjátok le többször.
2021. máj. 25. 13:45
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Pedig sajnos csak a koltozes segit. 23 evesen tudtam elkoltozni azota normalisabb a helyzet mivel akkor talalkozunk amikor lelkileg ugy erzem, oke.
2021. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!