Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek a mérgező...

Hogyan kezelitek a mérgező szülőket?

Figyelt kérdés
Amióta az önismeretemmel foglalkozom, ráébredtem arra, hogy a szüleim nagyon sok mindenben rossz példát mutatnak a számomra. Sajnos én is kezdtem olyan lenni, mint ők, és ezt akkor vettem észre, amikor már kb. senki nem akart a barátom maradni. Elköltözni egyelőre nem tudok, viszont néha nehezen tudom már elviselni, hogy milyen negatívak és hátráltatóak tudnak lenni. Ha pedig elmondom, hogy nekem valami nem esik jól, akkor egyáltalán nem akarnak megérteni, és még én leszek a hibás. Így nem lehet velük a problémamegoldásról beszélni, mert meg se hallgatnak. Kritikusak és irányításmániások mind a ketten. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy azt embert már a WC-n sem hagyják nyugton. Megváltoztatni nem akarom őket, nem is tudnám, de mégis hogyan bírjam ki mellettük még egy kis ideig úgy, hogy ne legyen rám hatással a negatív hozzáállásuk? Valami hasznos tipp?
2021. máj. 25. 12:54
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

12. Ez a hasonlat honnan jött?


14. Egy szó: nem. c: További jó szerencsét kívánok neked!


A többieknek pedig köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 25. 15:25
 22/27 anonim ***** válasza:
Hát, szerencsésebb napokat, mint a mostaniak. Piszkosul spóroljál...
2021. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

19. Ne bolondíts el. Borderline? Ha bővebben beszélnél erről, írj rám nyugodtan.


Mint írtam, nekem is voltak problémáim a személyiségemmel, ezért is dolgozom most rajta. A szüleim sajnos nem jó hatással vannak erre, de ezt senkinek nem kell bebizonyítanom.

2021. máj. 25. 15:33
 24/27 anonim ***** válasza:
9%

"Susan Forward javaslata, hogy először jól olvassunk be a mérgező szülőnek (= szembesítsük a velünk elkövetett bűnével), utána szakítsuk meg vele a kapcsolatot."

Akkor én is beolvashatok a gyerekemnek őrjöngve és leszarhatom életünk további részében vagy pedig folytassam tovább a normalizált emberi kapcsolatokra való törekvést.

Senki sem tökéletes, erre csak akkor ébredünk rá amikor már mi magunk is szülővé válunk és elkövetjük a saját hibáinkat.

2021. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
87%

#24 milyen butaság:)


A gyereket a szülő neveli. Ha "rossz" lesz, akkor az a szülő hibája. Soha nem hibáztathatunk egy gyereket.


Fordítva ez nem működik. A felnőtt embert a gyereke nem tudja sem elrontani, sem megjavítani.

2021. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
82%

24-es, beolvashatsz, ha szeretnél, csak ugye az az igazság, hogy alapvetően te formáltad a gyermeked és a vele való kapcsolatot gyerekkorában, nem a gyereked formált téged. Ő nem igazán lehetett mérgező gyerek, te lehettél mérgező szülő.


Mellesleg, a tökéletlen szülő meg a mérgező szülő között azért van bőven különbség. Nyilván mindenki tökéletlen, csak nem mindegy a mérték.


Egy igazán mérgező szülővel pedig felesleges törekedni a normális kapcsolatra, hiszen ő soha nem fog változni, mindig csesztetni, bántani, vádolni fog, állandó stresszt és gyomorideget okozva a viselkedésével.


Persze, beolvasni is felesleges, úgysem fog semmit elismerni, nem fog változni, én már csak tudom a saját példámon. Egyszerűen meg kell szakítani a kapcsolatot és kész. Én életem egyik legnagyobb terhét tettem le ezzel a döntéssel.

2021. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Senki sem tökéletes, erre csak akkor ébredünk rá amikor már mi magunk is szülővé válunk és elkövetjük a saját hibáinkat."


Hát pont hogy nem így van, 24-es.

Én magam pont amikor gyerekem lett, és ahogy növekedett,cseperedett, kamaszodott, majd fiatal felnőtté vált, úgy jöttem rá sorban, hogy milyen szar emberek voltak a szüleim. (Nem tudtam szebben kifejezni, bocsánat.)

2021. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!