Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként hogyan kezelitek...

Felnőttként hogyan kezelitek a kéretlen vagy rossz tanácsokat a szüleitektől? Valamint hogyan tudattátok velük, hogy már a ti kezetekben van a sorsotok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem jó a viszonyom a szüleimmel, főleg az édesapámmal. Már fiatalon feltűnt hogy nem éri meg rá hallgatni, mivel mindenben csak a rosszat és a kifogásokat látja, és sajnos nem jutott sokra az életben ezzel a mentalitással, egy munkahelyén se tolerálták a nézeteit, a tanácsait, se azt hogy olyan dolgokba akart beleszólni, ami alsóbb szinten nem rá tartozott volna, és hogy ezt nem tudta elfogadni.


Egy idősebb testvérem van, aki már külföldön él, de még ott se menekül attól hogy innen próbálják irányítani az életét a szüleim.


Én nemrég végeztem az egyetemen, és szintén külföldön tervezem el a jövőmet, amilyen hamar csak ki tudok jutni (mindegy milyen munkát kapok, mindegy hol fogok lakni, csak jussak ki innen: ott már szabadabban tudok tervezni mint itt).


A kérdés az, hogy hogyan tudnám tisztázni azt a szüleimmel, főleg az édesapámmal, hogy jobb lenne ha azzal foglalkozna hogy ő hogyan tudná rendbe hozni a karrierét, és a legjobban annak örülnék ha végre elfogadná hogy az én életem az nem az ő élete, és hogy elegem van abból hogy mindent a "háta mögött" kell megoldanom amióta már az eszemet tudom, mert mindenben csak a kifogások és a negatív kritikák születtek akkor, ha bármit is szerettem volna megbeszélni vele?



2021. jan. 20. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak óvatosan. Az ilyen szülő ezt nem fogja megérteni, főleg nem fogadja el. Az ő életének pont az az értelme, hogy mindenbe beleszól.


Én azt csinálnám, hogy erről nem is beszélnék egyáltalán, mindent meghallgatnék, de mindent úgy csinálnék, ahogy én akarom.


Meglátod, hogy mivel az élete lényege a dumálás, fel sem fog neki tűnni, hogy nem az történik, amit ő szeretne vagy ha de, akkor sem fogja érdekelni.

2021. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát... az egész életem arról szólt hogy imádkoztam hogy éppen ne én legyek a célkeresztben éppen, hanem valaki mást szidjon (természetesen ebből sose volt hiány)


Csupán azt nem veszi észre, hogy senki nem szereti ezt hosszabb távon hallgatni, és így baromira egyedül fog maradni. A vicc az, hogy pontosan az ő apukája járt így idős korára, hogy egyedül él, minden szomszédjával összeakasztotta a bajszot, és az egész utca átka gyakorlatilag.


Hozzá képest korrektebb és értelmesebb egy fokkal az édesapám, de sajnos hiányzik az a minimális önkritika magából, hogy ezt észrevegye és tudjon változtatni. Sajnos mi nem tudunk neki tanácsot adni, tehát arra tényleg nulla az esély, hogy valaha leüljünk mindannyian és szembesítsük ezzel: csak felhúzná magát és elküldene mindenkit a halál f****ára

2021. jan. 20. 11:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ezzel próbálkozni, a saját dolgoddal foglalkozz
2021. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Vezesd ugy az életed, ahogyan neked tetszik,az apudnak nem kell róla tudnia, ha bizol önmagadban.
2021. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
támogatásra ne számíts, magadnak kell ezt valahogy megoldanod.
2021. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni. Nem szabad hagyni hogy beleszóljon és kész. Változni nem fog.
2021. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem pont annyira van szüksége a te tanacsodra,mint neked az overe.

Egyébként nem kell kulfoldig szaladni előlük. Sot igazabol nem fizikai távolságra van szükséged, hanem lelkire. Ha nem érdekelne amit magyaráz, akkor az 20 km-rol se fog.

2021. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Csupán azt bánom, ha egyszer gyerekeket fogok szülni, akkor nehéz lesz nekik is és a leendő férjemnek is megbirkóznia velük: ez lenne az egyedüli ok arra hogy ne szakítsam meg végleg a kapcsolatot a szüleimmel


Bár ha külföldön leszek, és ott alapítok családot meg vezetek saját háztartást, onnantól kezdve már tényleg semmi beleszólása nem kellene hogy legyen

2021. jan. 20. 13:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem mondasz el abba nem tud beleszólni.
2021. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1; bólogatsz majd füleden be másikon ki.

2; megmondod kerek perec, hogy köszönöd az atyai tanácsát,de - elég felnőtt vagy eltudod egyedül is dönteni.

- te nem ő vagy ergo mások az igényeid.

- megtudod egyedül is remekül oldani a dolgaid.

2021. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!