Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az édesapám elhagyott 6 éves...

Az édesapám elhagyott 6 éves koromban, akkor ha történik vele valami kapok róla értesítést?

Figyelt kérdés

A nevét viselem, szimplán nem nézett felém, és így alakultak a dolgok. Ha esetleg nem végrendelkezik, számíthatok felőle valamire? Van még egy féltestvérem is a részéről, és egy másik nevelt gyereke az új házasságából, ennyit tudok biztosan.

Kérem a kérdésre válaszoljatok, ne a körülményeket firtassuk, nagyon köszönöm! F/33



2020. máj. 18. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Arra gondolsz, hogy ha meghal, örökölsz-e utána? Igen.
2020. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Attól függ. Ha régóta nem beszéltetek már és az a nő sem tud rólad sem a fél testvéred akkor szerintem nincs rá akkor esély hogy megtud ha történik vele valami és akkor nem is kapsz semmit.


Viszont ha tud rólad a nő és a testvéred is plusz tartod valamilyen szinten a kapcsolatot az apáddal akkor bőven van rá esély.

2020. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem zárhatnak ki az örökségből. A haláleset bejelentésekor, amikor felveszik a hagyatéki leltárt, megkérdezik, hogy van-e más vér szerinti rokon. Hazudozhatnak, hogy nincs, de ha kiderül, az bűncselekmény..
2020. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem biztos. Engem anyám hagyott el, ennek már kb. 50 éve, azóta nem tudok róla semmit. Talán már nem is él, kizártnak tartom, hogy valaha bármi hírt kapnék felőle.

Apám is meghalt már, vele jó volt a kapcsolatunk, ennek ellenére még a hagyatéki tárgyalásra sem hívtak be. Szóval, ez a "nem lehet kizárni az örökségből" elmélet egyáltalán nem betonbiztos. Hozzáteszem, nálunk az örökösödés eleve nem a megszokott volt, de erről nem írnék bővebben.

2020. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Nálam annyi a különbség, hogy soha életemben nem léptünk kapcsolatba egymással apámmal. Ő később elvett egy másik nőt, akivel lett két gyereke. Az én papíromon egy nem valós név szerepel az apámé helyett, szóval kétlem, hogy bármiféle hivatalos nyoma lenne, hogy nekünk közünk van egymáshoz. Nem is számítok rá, hogy keresni fognak ezzel kapcsolatban. A te esetedben lehet rá esély, hiszen 6 évig nevelt és gondolom attól, hogy mondjuk elváltak az édesanyáddal és azóta tojik a fejedre, attól még a nyilvántartásokban apádként szerepel. Bár szerintem simán megoldhatja, hogy a neved sehol ne kerüljön elő, ha eléggé figyel rá.
2020. máj. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Ez hogy nem lehet kizárni az örökségből hülyeség, ismerősöm simán ügyvéddel iratott végrendeletet, hogy mindét a 2. házasságából származó gyerekére hagyja
2020. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Hatosnak. A végrendelet az egy dolog, DE! a köteles részből - ez az örökség 30%-a - nem lehet kizárni a törvényes örökösöket.

(Most csináltam végig egy hagyatéki cirkuszt, képben vagyok..)


Ezekkel a végrendeletekkel, a gusztustalan színlelt örökösödési szerződésekkel és színlelt ajándékozási szerződésekkel ágyazzák meg az évekig tartó bírósági pereket.

2020. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha bejelentik a halálesetet, valóban megkérdezik tudnak- e más leszármazottról/örökösről. Ha azt mondják nem, nem járnak utána. Kb. fél éve népesség-nyilvántartóban kerestem (volna) apámat. Annyit mondtak, hogy már nem él. 5.000 Ft illetékért megmondták volna mikor és hol halt meg. Nem kértem ki. Ha életében valaki elajándékozta a "vagyonát" semmit nem kap a törvényes örökös.
2020. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!