Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mit csináltatok ha...

Szülők mit csináltatok ha gyereked nem akarja megtanulni matekot?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
melléültem, és segítettem neki
2021. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Én a történelemmel voltam így.

Folyamatosan különórára jártam, de ott sem tudtam megtanulni, csak egyre jobban megutáltam. Úgyhogy kegyelemkettesekkel végigjártam az iskolát. Egyetemen már nem volt töri óra :D

2021. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarja vagy nem tudja? Elég nagy az eltérés. Bár abból kiindulva, hogy csak egy tárgyat említesz, inkább az utóbbi valószínűsíthető.
2021. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak nem akarná, és a kifejezett segítségem ellenére is nyűglődne, hisztizne, egy idő után akkor nyilván marad a büntetés (nem veréssel persze :D). Ha meg segítenék neki, és kiderülne, hogy nyilvánvalóan halvány lila fingja sincs a számokhoz, akkor magántanár. De nem akarhatom csak én egyedül. Ez a gyereken is múlik. Sajnos sok 14-18 éves nem tudja mi fán terem az élet, azt hiszik dolgozni könnyebb elmenni, mint tanulni, írni egy jó érettségit és továbbtanulni.
2021. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Takarodhat dolgozni akkor
2021. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
A matekot nem tanulni kell, hanem megérteni. Egy verset kell megtanulni.
2021. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Elmagyaráztam neki, hogy a "nem szeretem" dolgokat is ugyan úgy meg kell csinálni, mert ami ma rossznak tűnik, az holnap akár még hasznos is lehet.

Kb. 8 éves lehetett.

2021. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Figyu, a matek az nem olyan, hogy leulsz es megtanulod.

Van olyan, aki egyszeruen akarhohy probalkozik, nem fogja tudni megerteni.

Tesommal is ezt csinaljak szuleim. Minden targybol kituno (az angol nagyon jol megy neki pl)

De a matek nem megy neki, 3-as kb.

Hiaba ordibalnak vele, nem fog neki menni, de nem tudják felfogni

2021. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván együtt tanulnék vele. Egyébként pedig próbálnám megértetni vele, hogy az életben rengeteg dolgot meg kell csinálni, amihez nincs kedve az embernek. Felnőttként is.
2021. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlöltem a matekot. Órákig ültünk anyával a példák felett, különtanárhoz jártam és mégis mindig örültem, hogy megvan a kettes belőle :D


Minden másból 4-5 voltam, bármikor lazán összedobtam egy fogalmazást vagy 3-4 oldalas esszét (a 40+ oldalnyi szakdogámat is durván egy hét alatt teljesen megírtam) de a matek az sosem ment.

2021. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!