Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ötvenegy karton jégkrémet...

Ötvenegy karton jégkrémet rendelt anyja hitelkártyájával egy négyéves kisfiú szülők ti mit csináltatok volna gyerekedel ha ezt csinálta volna?

Figyelt kérdés
[link]
2021. máj. 10. 13:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
négyévesek már ennyire értenek rendeleshez?
2021. máj. 10. 13:24
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem kellene rámenteni a hitelkártya adatait a telefonra, aztán meg a gyerek kezébe adni a telefont.

Ez így történhetett ugyanis.

nem kell átvenni, vissza kell vitetni.

A 4 évesnek legfeljebb játék telefont adni.

2021. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Metionin ***** válasza:
72%

Visszavitettem volna, a gyerekkel meg elbeszélgettem volna. De többek közt ezért sem érdemes elmenteni az ilyen adatokat.

Nem biztos hogy a gyerek hozzáfért a telefonhoz, volt korábban olyan eset is hogy a papagáj :D rendelt valamit az alexa alkalmazáson keresztül, bemondta hogy mi kell, az adatok meg el voltak mentve, a tulaj meg lesett amikor megjött a cucc.

2021. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Kettes jól mondja. Egy 4 éves gyerek azért tudja kezelni a telefonon az alapvető dolgokat tehát tudja hogy melyik piktogram mire való például, olvasni például nem tud egy négyéves. Meg persze lehetséges hogy felbukkant egy hirdetés egy szép képpel ráment és összevissza nyomkodhatta mire ez lett belőle. Ez persze betudható annak hogy a hitelkártya úgy volt beállítva hogy ne kérjen semmiféle hitelesítést hanem gyors rendelés és bevan végezve.

Egy gyerek kezébe felelőtlenség olyan telefont adni amit egy felnőtt használ és semmi nincs korlátozva se jelszóval semmivel. Én egy gyerek kezébe egy ilyen telefont csak akkor adnék ha tényleg csak a neki való dolgok vannak engedélyezve, tehát hitelkártya adatok egyáltalán nincsenek a készülékre mentve, és egyéb más olyan jelszavak meg olyan hozzáférések nem neki valóak. És persze SIM kártyát sem tennék bele amivel lehet hívást kezdeményezni például maximum olyat ami mobil internetezésre jó és ennyi.

2021. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Elbeszélgetnék vele. Egyértelmű, hogy én lennék a hibás, de azért elmondanám a gyereknek, hogy ilyet nem csinálunk. Természetesen nem büntetném.
2021. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%
Elolvastátok a végét is? Én megdícsérném a gyereket, hogy sikerült 4 évesen összehoznia a későbbi tandíját :D
2021. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Nálam biztos, hogy nem fordult volna elő.

1. Túl értékes ahhoz a telefonom, hogy gyerek kezébe adjam.

2. Nincs kártya hozzá rendelve, max feltöltőkártyás.

3. Nincs semmilyen Digitális asszisztens baromság se a telefonon, se a lakásban.


Sajnos lassan az okostelefon okosabb a felhasználójánál.

Alexa és társai egyenlőre többet ártanak mint használnak.

Minimum hangazonosítás kellene, azaz csak a meghatározott személyekre reagálna.

Vagy ez lenne a jövő, hogy bárki megrendelhet bármit másnak? Vagy a tv, rádió reklámok egyből meg is rendelik magukat?

2021. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Hát biztos elbeszélgettem volna vele, hogy akkor már mixbe rendelje, ne csak Spongyabobost, hanem egy kis Cartedor is jó lett volna, mert megcsömörlik az ember 1 fajtától.
2021. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Tehát nem telefonról, hanem laptopról rendelt. Azt még úgysem engedném használni. Munka eszköz és nem gyerekjáték...
2021. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Az eredeti cikk tartalmazza azt is, hogy a szóban forgó négy éves autista.

A cikkben le van írva, hogy a saját iPad-je nem működött, ezért adta neki kölcsön az anyja a sajátját.

Próbálták visszavitetni, de az Amazon nem vette vissza, mindazonáltal, amikor közösségi gyűjtés során összejött a pénz, azt egy helyi jótékonysági szervezet felé továbbították. A plusz pénzt pedig a szülők köszönettel a gyerek fejlesztésére, és megfelelő eszközök vásárlására fordítják.

Mondjuk én sem mentek mobilra ilyesmit.

Pár éve egy ismerősöm elhagyta a telefonját, mobil fizetéses opció minden be volt állítva. Letiltott mindent. Pár nap múlva egy helyi csoportban látta, hogy osztják, hogy x helyen ekkor és ekkor találtak egy telefont, leadni nem merték sehol, feloldani nem tudták, hogy bárkinek jelezzenek, de aki megmondja, hogy milyen tokban volt, és a megtaláló előtt feloldja, visszakapja.

2021. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!