Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem tudják elfogadni...

Dolfi01 kérdése:

Szüleim nem tudják elfogadni a véleményem, az jövőbeli életcéljaim , mit tegyek? 17F

Figyelt kérdés

Sokfajta problémával küzdök, most ezeket megpróbálom összeírni minél rövidebben. Remélem számíthatok segítségre 🥰


Első probléma: Erdélyi csávó vagyok, nagy életcélokkal. Szüleim teljesen idáig manipuláltak, és vezettek, persze azon az úton, amelyiket én nem akarom. És igen, tudom hogy csak jót akarnak, de köszönöm, én mást szeretnék. Ezt valahogy meg kell értessem velük, de egyszerűen az elmúlt 2 évben nem tudunk semmiről sem beszélni, párhuzamosan élek szüleimmel. Mindig veszekedés lesz annak a vége, ha megpróbálok nyílni előttük, kicsit kiadni a lelkem. Egy másik városba iratkozam be még annó iskolába, most is ott járok, csak azért mert nem bírtam otthon, hétvégente is keserű szájízzel megyek haza. Pszichológushoz is elkezdtem járni önként, annyira nyomasztott minden, hátha valami megoldást tudok találni. Életemben szüleimmel annyi belső dolgot nem beszéltem meg, mint a pszichológusommal 3 óra alatt. Örülök hogy valaki meghallgat. Annyi a lényeg hogy olyan tipikus gyökeres falusi mentalitású szüleim vannak, akiknek megvan a "helyes út", és ha valaki esetleg más, azt el kell ítélni. Ebből valahogy ki kell zökkentsem őket.


Második dolog: Budapesten van egy lány, akihez el szeretnék jutni a nyáron, bármi áron. Teljesen magamnak próbálok intézni mindent, mert szüleimre nem számíthatok. Egyszer belekezdtem egy beszélgetésben abba, hogy amúgy van egy lány Budapesten, akivel szeretnék találkozni... meg is szakadt a beszélgetés, a szüleim kinevettek, elhordtak engem hülyétől elkezdve idiótának. (Aznap sokat sírtam, remélem nem szégyen, szerény vagyok és érzelgős:D) Nos, már vonatjáratokat is néztem innen Budapestre, találtam is, és persze ezt is magamnak oldanám meg, csak van egy bökkenő, hogy még 18 év alatti vagyok, és hogy vajon hogyan menjek át a határon, szülői nyilatkozat nélkül (van magyar és román állampolgárságom is).


Szerintem több kérdéssel nem bombázok. De még rengeteg kérdésem van mindenfelől:)

(Most regisztráltam az oldalra is, hátha megérte 😁)



2021. jún. 5. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Na és mi a kérdés?
2021. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell szülői h átmehetsz a határon. A járvány miatt nemtom mi kell, nézz utána, de 17 évesen szülői engedély nem kell.
2021. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es. Hogy mit tudjak tenni a problémáimmal kapcsolatban? :)

Most elég flegmán érintett ez a válasz így elsőre, de igazad van, konkrétan nem fogalmaztam meg kérdést.

2021. jún. 5. 12:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Romániából tudtommal lehet már Magyarországra jönni-menni járványügyileg
2021. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Engem tiltottak a zenétől, de annak ellenére titokban FL Studiózok
2021. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szuper:3

Köszönöm a segítséget 4-es és 2-es :D

2021. jún. 5. 12:16
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös, így zenei témában is vannak bajaim, ahogy mondod. Pl. metálos vagyok, egyszerűen imádom, minden percben a fülembe a Spotify zúgja a Slayer-től elkezdve Burzum-ig mindent. Egyszer tettem nem fülesről otthon, hát jóhogy nem kaptam érte fizikai bántalmazást, hogy mit képzelek, hogyan hallgathatok ilyen zenéket:(
2021. jún. 5. 12:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Édesistenem!

Remélem összejöttök azzal a lánnyal és összeköltöztök. Soha ne beszélj utána a szüleiddel! Ezek idióták!

2021. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egy év aztán totál amgad ura is elhetsz.
2021. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hu, hát vannak problémák a szüleiddel! Sajnos azt hiszik, hogy a bábjuk vagy és majd ők aztán megmondják mi a jó neked!...

Sajnálom nagyon az iylet, barátom is hasonló helyzetben volt. Olyan szakra kellett mennie, ami nem is érdekelte. Viszont fél év után fogta magát és kiíratkozott - persze szülők majd beleőrültek. Pár hónap után talált melót és majdnem 3 évig csak a pénzt gyűjtötte. Azóta összeköltöztünk és most van 2 éve, hogy otthagtya a melót és azzal folgalkozik végre, amivel szeretne. Szülői támogatással perszemegspórolt volna kb 4 évet, de így legalább tényleg övé az összes dicsőség. (persze, mondanom sem kell, mostmár, hogy látják a szülők milyen ügyes párom és mennyit lehet ezzel keresni, büszkék és elfogadták, támogatják párom elképzelését... )

Az utázassal kapcsolatban nem tudok semmit segíteni.

Sok sikert és sok szerencsét a lányhoz!

2021. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!