Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz felfogni a...

Miért olyan nehéz felfogni a szüleimnek, hogy nem akarok kutyát pár napon belül?18

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az elmúlt pár napban (talán szerda-péntek délelőtt közt valamikor) halt meg a kutyám anyáék felelőtlen ostobasága miatt. A kutyám rendszeresen kiszökdösött valami résen a kerítésen 1-1 órákra, olyankor, amikor én mondjuk a kollégiumban voltam. És ezellen semmit nem tettek, még csak nem is említették, amíg el nem tűnt. Én meg nem tudtam, mert amíg itthon voltam nem történt szökés. Vagy bent volt velem a kutya, vagy én voltam kint vele, este meg a teraszon aludt vagy jó időben nyaranta sátraztam az udvarban és ott velem. Erre nem vagyok otthon és ezek az idióták tudják, hogy naponta szökik a kutyám, nem figyelik meg, hogy hol, hogy legalább a kerítést megcsinálják, vagy legalább szólni nekem, hogy tanítsam a kutyámat nem kibújni a résen.(Amúgy a nyitott kapun soha ki nem ment póráz nélkül). Nem, bmeg, akkor kell szólni, amikor már megvan a baj és meghal szegény kutya... Mondván nem gondolták, hogy baj lesz. Hogy lehet valaki ennyire szellemileg csökkentett képességekkel megáldott.... És még el is mondják, hogy csak egy órával azután kezdték el keresni, hogy észrevették, hogy nincs meg, ja meg nagyon reménykednek, hogy hátha hazajön, mert amúgy nem találták. Erre pénteken kell megtudnom egy Facebook csoportból egy random idegentől, hogy nem csak elcsavargott a kutyám, hanem megtalálták, és már nem él.


Erre még felvetik, hogy mi lenne ha befogadnánk egy másik kissebb testű kutyát a HELYÉRE, LEHETŐLEG HASONLÓT.... És bszki nem értik, hogy mi a fsz bajom van ezzel az ötlettel...


Komolyan, miért nem lehet felfogni, hogy nem akarok új kutyát, pláne pár napon belül?


2021. jún. 5. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem irigyellek a szüleid miatt! Részvétem a kutyusod miatt!

Mondd nekik, hogy ne erőszakoskodjanak egy újabb kutyával, majd TE eldöntöd, hogy mikor és milyet akarsz és ha akaratod ellenére odaviszik, kivágod az utcára! (Nyilván nem tennéd, de ők ezt nem tudják.)

Azért ilyen fontos nekik, hogy megnyugtassák a lelkiismeretüket.

2021. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Írod, kollégiumban laksz. Akkor miért is neked lenne a kutya?

Ha a szüleid meg akarnak maguknak kutyát, miért a te beleegyezésedet kérik? Fura család vagytok.

2021. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nagyon jó barátom volt a gyerekkori kutyám, igaz nem más ostobaságába halt bele hanem öreg korba de én már aznap kaptam egy másik kiskutyát. Én is nagyon elleneztem, de tényleg jót tett a lelkemnek. Lehet rosszul érzik magukat a kutyusod miatt, de hidd el csak jót akarnak neked.
2021. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én sem értem alapból. Ők felelőtlenül állnak hozzá én meg az év nagy részében nem vagyok itthon. Az a kutyám, aki most meghalt, ő is tök random került ide olyan hat éve. Mert ez ott kezdődött, hogy valaki a határban kidobott egy csomó kiskutyát, apuék meg arra dolgoztak és kb két kutya élt, és az egyiket ő hozta haza, a másikat pedig valaki más fogadta be.


Meg azért sem értem, hogy miért akarnak ide mégegy kutyát, mert amúgy van még egy kutyánk, és vele is szinte csak én foglalkozok. Csak az egy kaukázusi juhászkutya, és ő kenelben van, mert ha az elszökne az nagyobb gáz lenne.(Szerintük. Szerintem meg az is elég nagy baj, hogy a fszságuk miatt kellett meghalnia a kutyámnak.) Másik kutyát nem lenne jó ilyen hamar idehozni a kaukázusi juhászkutya miatt sem. Oké, nagyon barátságos, öt éves, de amióta itt van az én kutyámmal nagyon jól elvolt, és amióta nincs meg folyton keresi, ugat, szomorú miatta. Így nem lehet elkezdeni összeszokatni egy új kutyával. Ostobaság lenne....

2021. jún. 5. 20:58
 5/18 Micimacko67 ***** válasza:
12%

Kérdező, neked inkább idegorvosra, mint kutyára lenne szükséged...

Leidiótázod a szüleidet, akik eltartanak...

Szégyeld magad!!!!

2021. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5

Miért, minek neveznéd azt a hozzáállást, amikor valaki tudja, hogy kimegy a kutya, de nem csinál vele semmit, mert "áh, nem lesz baj"? Attól még nem lesz valaki értelmes ember, csak mert csinált egy gyereket és teljesíti az alapvető dolgokat. És ebbe beletartozik az is, hogy ha a gyerek betölti a 18-at, de még bőven középiskolás, akkor eltartja. Ez tudtommal alapvető dolog. Ne szépítsük a dolgokat azért mert valaki alapvető dolgokra képes. Ha meg azt nézzük, hogy milyen a kapcsolat, meg milyen gondok voltak eddig a kutyán kívül, akkor még elég kedves jelzőt is használtam..... De ebbe inkább nem mennék most bele.

2021. jún. 5. 21:11
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Fuu, basszus, bennem most úgy felment a pumpa, hogy azt el nem tudom mondani. Pláne, hogy azon is kiborulok, ha valaki random nasiztatja a kutyám, aztán még fel vannak háborodva, hogy dehát miért nem fogadja el tőlük a kutya, amíg én nem szólok neki, hogy szabad, meg hogy túlnevelem... őszinte részvétem, a kutyád miatt is, meg azért, hogy ilyen eszetlen, már bocsánat, f@szok a szüleid. Nem tudom, hogy mit lehetne kezdeni velük, nekem hasonló szituációban valószínűleg az lenne a válaszom, hogy persze, jöhet, pont úgy, ahogy az ő temetésük után majd becsattogok egy idősek otthonába, és magamhoz költöztetek egy nénit, akivel nem foglalkozik a családja. Ez nyilván nem jó ötlet, és ne is csináld, csak annyira kiborultam a sztorin, hogy muszáj volt kiírnom magamból.
2021. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5%
Szegény szülők inkább.
2021. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Szegény kutya, inkább.

Teljesen megértem a kérdező indulatait. Pedig még csak nem is vagyok kutyabarát.

2021. jún. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező, NEKED nem volt kutyád, más bocs. Az, hogy nyaranta és hétvégente vele voltál, egy dolog, de a szüleid etették, fizették az állatorvost, ők tartották el és ők vigyáztak rá amíg te a koliban dekkoltál.


Szeretem az állatokat, de nem mondom azt, hogy van egy macskám, mikor ő otthon van, én meg csak hétvégére járok haza.


Viszont ha van egy macskám, akkor viszem magammal az albérletbe, utazáskor macskabarát szállást keresek, nem pedig elvárom, hogy más etesse, míg én távol vagyok.

2021. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!