Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem van igazam vagy szüleimn...

Nekem van igazam vagy szüleimnek? Ha ilyen munkát nem akarok ennyiért végezni?

Figyelt kérdés
Ismerősnél voltunk a faluban ahol felmerült, hogy nyáron szeretettel várna dolgozni a földjére. Bála pakolás meg termény felrakodás platóra, ezt napi 4000 Ft-ért. Mivel tudom, hogy nagybátyám mennyit keres építőiparban én ezt nagyon keveselltem és ezt meg is mondtam ott helyben. Mire szüleim lehordtak hazafelé, hogy vissza utasítottam ezt a jó ajánlatot meg, hogy ha így folytatom soha nem állok majd saját lábra felnőttként. Amúgy kiszámoltam, hogy még a minimálbért sem érné el ez a napi pénz, miközben kemény fizikai munkáról beszélünk. Nekem így ehhez semmi kedvem inkább barátaimmal lennék. Nem a munkával van bajom csak szerintem ez nem normális ennyiért.

2020. dec. 19. 18:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem jó ajánlat, hanem tisztességtelen ajánlat, mert valóban, még a minimálbér közelében sincs a fizetés.
2020. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Hát mondjuk 20 nappal számolva egy havi 80.000 Ft lenne. Ez vicc.

Ha a dupláját adja, úgy érné meg.


Esetleg mehetnél valami gyárba, ott majdnem a 200-at is megkapod diákként, tapasztalat.

2020. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
És a nagybátyád ad munkát az építőiparban? Milyen az anyagi helyzetetek? Ha szar, akkor el kell vállalni mindent.
2020. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Oké, de ez időben mennyi munka?

1-2 órára mondjuk oké lehet ez a lóvé.

2020. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg tisztességtelen ajánlat, de szerintem a szüleidnek avval van baja, hogy te sehova sem mész dolgozni. És tényleg igaza van az előzőnek, ha szarban vagytok, mindent el kell vállalni. Vagy kényelmes nézni, hogy a szüleid megszakadnak érted? Inkább akkor keress munkát. Vagy ez miért nem opció? Miért nem dolgozol? Nem is értem.
2020. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
Ja egyébként előző vagyok, arról tényleg nem volt szó, hogy ez nyolc óra lenne-e egyáltalán, vagy sokkal kevesebb esetleg.
2020. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Reggel 7-re kellene menni és 3-ra lenne vége, ebédszünettel együtt. Ezt pozitívumként mondta a gazda, hogy a 8 órbaán benne van az ebéd :).

Amúgy bármilyen munkát nem fogok végezni és vállalni soha, ezt már most eldöntöttem. Inkább megyek külföldre ha csak szakmunkásnak is még azt is háromszorosan jól megfizetik pl. Bulgáriában.

2020. dec. 19. 19:11
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
De neked semmilyen munkád sincs éppen, csak eltartatod magad.
2020. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8: Azzal a 80-al se tartanám el magam. De amúgy akkor szájalj ha te ennyiért motiváltan dolgoznál meg kidögölnél nap végére.
2020. dec. 19. 19:16
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az a gond, hogy “akkor inkább a barátaimmal lennék”...nem tudom, hány éves vagy és hogy álltok anyagilag. Abban szerintem igazad van, hogy nem dolgozol éhbérért, de lehet, hogy dolgozhatnál mást a nyáron, akár építőiparban, akár gyárban, akár vendéglátásban (ha utóbbi menni fog jövő nyáron).
2020. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!