Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek (akikkel szerencsére kivételesen jó a kapcsolatom), ha másik országban akarok felnőttkoromban élni?

Figyelt kérdés

Mivel én Erdélyben élek, és itt viszonylag kevés (vagy egyáltalán nincs) magyar nyelvű egyetemi szak Tervezőgrafika (Reklámgrafika) / Belsőépítészet terén, valószínűleg Magyarországon tanulok majd tovább. Most sem tudok jól románul és nem is szeretem a nyelvet, és ugyebár a külföldön töltött minimum 5 év alatt nem is igen lesz lehetőségem bepótolni a lemaradásaimat, így a szaknyelvet és a hétköznapi nyelvet sem fogom jól beszélni. Az országra vonatkozólag pedig: itt élnek a barátaim, a családom, akiket nagyon szeretek, és egy szuper kisváros... Mindig is azt hittem, hogy itt fogok lakni, dolgozni, családot alapítani, viszont - főként a grafika terén - eléggé le vannak maradva, és nincs kiugrási lehetőség (még akkor is kevés, ha valaki jól tud kommunikálni románul). És igazság szerint elég sok aljas dolgot művelnek el az országban, ami nagy mértékben taszít engem - inkább nem is sorolnám. Lehet, hogy ezek a problémák más országokban is jelen vannak, de talán kisebb mértékben. Nem tudom.


Szóval, ti ezt hogyan közölnétek velük, vagy egyáltalán engednétek-e a kísértésnek, hogy egy másik (jobb) országba költözzetek?



2020. júl. 28. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban szeretnél majd élni? Mert nem mindegy a távolság.
2020. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
"Apa, Anya. Ha felnőttem egy másik országban szeretnék élni"
2020. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Még küldenének is Magyarországról ha van lehetőséged innen elmenni.
2020. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a kérdés, hogy neked mi a fontosabb: a karriered vagy az otthon és a család közelsége.

Ha úgy döntesz, hogy Magyarországon szeretnél egyetemre járni, akkor először ezt beszéld meg a szüleiddel. Az egyetemen új baráti köröd lesz, országtól függetlenül (egyébként is nagy az esély a régebbi sulis barátok lemorzsolódás ára)... Mikor egy alapképzést elvégeztél, akkor még mindig dönthetsz úgy, hogy visszamész Erdélybe, vagy maradhatsz Magyarországon. Egy dolgot elmondanék, az itteni egyetemi szakok nagy része sem annyira bizalomgerjesztő, persze lehet hogy összehasonlítva még mindig jobb.

Csak arra célzok, hogy nem kell olyan hosszú távban gondolkozni, te még valószínű 18 éves fiatal vagy, a 3-4 év Na/Bsc képzés is beláthatatlan.


Viszont meg kell jegyeznem, az ismeretségi körömben rengeteg erdélyi ember van, és minden esetben azt látom, hogy ha a szülők maradnak, te pedig itt élsz, akkor munka mellett, főleg ha már saját magyarországi családod is lesz, évente 2-3 alkalommal fogsz tudni várhatóan 1-1 hétre hazalátogatni.


Ha jössz, szüleidnek mondd el, hogy a magyarországi egyetemek jobb képzést biztosítanak az általad választott területen, és téged ez érdekel.

Meg kell hogy értsék, lemondásokkal jár, de ha ez a nagy álmod, akkor ezt meg kell lépni.

2020. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Szeretettel várunk Debrecenbe :) Itt van egy nagyon színvonalas egyetem, egy fejlődő város, és közel vagy az otthonodhoz is. Ez teljesen természetes, hogy máshol akarsz tanulni, nincs ebben semmi rossz, teljes mértékben Te döntöd el.
2020. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hídon akkor kell át kelni, ha oda érünk. 🤷‍♀️

Tanulj és majd meglátod hogyan alakul.

2020. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
anya, apa, miután bsztatok megtanítani nekem rendesen az államnyelvet, és ezért kb semmilyen lehetőségem nem lesz itt az életben, elmegyek magyarországra, mert igaz hogy az lassan teljesen szétrohad, de legalább beszélem a nyelvét (mondjuk legalább a magyarod nem tűnik olyan tragikusnak, mint sokaknak abból az elzárt hegységből)
2020. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/7 Köszi... azt hiszem 😅 Ezt jó hallani.
2020. júl. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!