Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egyik kézzel ad mostanába...

Apám egyik kézzel ad mostanában (anyagilag), másik kézzel elvett egész életemben (lelkileg). Mihez kezdjek ezzel a kettős érzéssel? Úgy érzem sokszor szétszakít.

Figyelt kérdés

Apáék lakását is mamáék vették neki régebben, de az utóbbi években kétszer is örökölt egész sok összeget. A nagyszüleim irányítóak voltak és sosem hagyták felnőni, igaz ő sem akart soha, teljesen kényelmes volt neki hogy az anyja haláláig pl havi zsebpénzt kapott otthonról majdnem 60 éves koráig (a fizetése felét, harmadát), vagy megmondták neki mit csináljon, hová menjen dolgozni és hová ne. Közel minimálbéres segédmunkákból tengődött egész életében és esténként szeret bepiálni, tévézni, jót vacsorázni és neki ez az élet, a szórakozás. Kb ez volt az élete az utóbbi 40 évben, úgy nagyon semmit nem ért el semmilyen értelemben és nem csak anyagilag értem. Az első öröklése után mondta, hogy fizet nekem ezt-azt, ha kérem reális keretek között és kifizetett egy 400 ezer forintos tanfolyamot, a jogsimat és adott ajándékba csak úgy egyszer még 200 ezret következő szülinapomra. (Kb 10 milliót pénzt örökölt és mellette 1 lakást először.) Most pedig örökölt egy fél házat, amit eladnak a másik örökössel közösen és azt mondta neki ez a pénz már tényleg nem kell. Nekem adja, de csak ha lakást veszek belőle. Még kell felvennem hozzá pár millió forint lakáshitelt (kicsi összeget), de pont kijön belőle egy jó 2 szobás lakás ára és belementem a dologba.


Szóval nagyon örülnöm kellene, mert tényleg iszonyúan megkönnyíti ezekkel az életemet anyagilag, de mindig bennem volt ez, hogy a szeretetét sosem tudta kimutatni, anyával állandóan veszekednek és ezért én már menekültem a mérgező otthonból 19 éves koromban érettségi után. Engem nem is az, hogy szidott volna, vagy veszekedett volna velem, egyszerűen csak nem foglalkozott soha velem, kb lakótársamnak éreztem őt akkor is, amikor még gyerekként otthon laktam. Soha egy jó szó, együtt töltött idő, se "Szeretlek!", se puszi, se ölelés. Semmi soha. Most is úgy beszél és viselkedik velem, mint egy jó haverjával és ugyanígy beszélt velem 10 éves koromban is. És hát sajnos az önbizalmamra, magabiztosságomra is nagyon hatással volt, hogy rossz gyerekkorom volt lelkileg, nem kaptam szeretetet, elfogadást, törődést, ölelést soha. Nem tudom hova tenni apámat, mert gyűlölni nem tudom őt, olyan szörnyű dolgokat nem csinált, de szeretni se ezek miatt. Hogy kellene ehhez hozzáállnom?


2021. jún. 11. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Amit írsz, abból úgy tűnik nekem hogy nagyon is szeret ő téged a maga módján. Az életvitelét meg nem kell lemásolni, keress olyan embereket akikről tudsz példát venni ilyen téren.
2021. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azóta már idősebb vagyok, 25. A családban elsőként sikerült diplomát szereznem, piacképes szakmám van. Hozzájuk maximum havonta egyszer 1 hétvégére látogatok haza, de olyankor is rosszul érzem magam, mert visszakerülök ugyanabba a környezetbe, amiben felnőttem. Nekem is lettek pár éve problémáim az ivással, meg más dolgokban is kezdtem hasonlítani rá, de nagyon erősen törekedtem aztán, hogy ez mégse így legyen és úgy néz ki sikerül. Pszichológushoz is jártam (illetve most is, csak már ritkábban).
2021. jún. 11. 09:53
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Apád nem apának való.Tény, hogy nagyon kellemetlen, de van olyan, hogy szeretetre képtelen a szülő. Fogadd el, amit adni akar és könyveld el ugy magadban, hogy ezzel kifizet téged a szar gyerekkorodért és a szeretetlenségért.Ha már a feneked alatt a lakás, elkezdheted csökkenteni a számodra kellemetlen látogatások számát. 2-3 havonta 1 látogatás is elég . És elkezdhetnéd a saját életedet, családodat felépíteni.
2021. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ne panaszkodj, legalább nem bántalmazot, sőt még havernak tekintett most meg még pénzt is akar adni, sokan örülnének a helyedben, köztük én is, nekem ugyan is nem volt ilyen szerencsém.
2021. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan tudom mit érzel a közelükben, amikor hazalátogatsz. Nekem is lehúzó szüleim vannak.

Annyi a különbség, hogy apám szintén jól élt, mégsem segített soha semmivel, sőt a szülői örökségéről is lemondott a nővére gyerekének a javára.

Én azt mondom ne lelkizz, hanem lazán örülj, hogy kaptál pénzt.

Én már csak megvetést érzek az egyébként bántalmazó szüleim iránt és remélem öröklök utánuk, egyszem gyerekként.

2021. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

Apád nem vett el tőled, csak érzelmileg nem adott.

Apádnak kettős baja van. 1. Nem nőtt fel teljesen, mivel elfogadta, hogy a szülei irányítják. Ez neki így volt kényelmes, és nem tett ellene, még ha esetleg akart is. 2. Az ő szeretetnyelve elsődlegesen a pénz, míg a tiéd valószínűleg a minőségi idő. Ő nem tudja/akarja kimutatni az érzelmeit, mert azt nem tanulta. Talán épp az ellenkezőjét tanulta a szülei szigora miatt, hogy nem érdemes kimutatni az érzelmeit.

Ezt alapvetően el kell fogadnod, és majd nem ilyen szülőnek lenned, hanem olyannak, amilyenre a gyerekednek szüksége van. De akkor legyél figyelmes és ügyes, ne érzelmeket adj segítség helyett, vagy ilyesmi, hanem amire a kölöknek szüksége van!

A kettőtök közti jellembeli eltérés az érzelmi bajok forrása. Ezen akkor lehet változtatni, ha megbeszélitek. Ekkor szinte bizonyosan fel fog csattanni, hogy "Annyit pénzeltelek. Mit akarsz még?", és aztán esetleg lesz javulás.

2021. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Egyszerűen nem érted a szeretetnyelvét és ahelyett, hogy megértenéd, hogy ő sajnos érzelmileg fejletlen, de a maga módján próbálja kifejezni mégis, ahelyett csapod magad a földhöz, hogy de miéééért ilyen, miéééért olyan. Te sem vagy sokkal jobb sajnos. Próbálj felnőttként viselkedni és a közös hangot megtalálni vele, mert aki nem szeret, az nem költ ennyi pénzt rád.
2021. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
7- nincs igazad, rám költöttek a szüleim, de soha nem szerettek. Azért adtak dolgokat, hogy zsaroljanak vele. Szó sem volt ott szeretetről.
2021. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem is rólad van szó 8-as, hanem a kérdező apjáról. Nem minden rólad szól lol.
2021. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
9 -ki mondta, hogy minden rólam szól? Csak annyit merészeltem megjegyezni 7-nek, hogy ez nem igaz minden esetben:" mert aki nem szeret, az nem költ ennyi pénzt rád." A támogatás nem feltételezi a szeretetet. És csak példaként emlitettem a saját esetemet.
2021. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!