Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, jövőre végzek gimiben. Édesapám Németországban dolgozik, anyám van itthon velem és az iker testvéremmel. Ezen a nyáron szerettem volna dolgozni Balatonon és egy picit bulizni. Viszont anyám nem engedi, hogy Balatonra menjek, azt akarja ahol élünk abban a városban dolgozzak. De oda nem szeretnék menni, sokat kell dolgozni, nehéz, és keveset is fizetnek, nem szeretnék gyárba menni. Egyszerűen sehova nem enged el. Azt akarja egész nyáron legyek csak itthon bezárva és nem mehetek sehova. Sem barátnőimmel találkozni, hozzájuk sem mehetek át, se semmi. Csak itthon lehetünk, meg amit ő mond azt kell csinálnunk, fuvarozni öt stb. Az online oktatás alatt is végig itthon voltam. Volt hogy hetekig, hónapokig ki sem léptem a lakásból. Ezt a bezártságot már egyszerűen nem bírom. Mentálisan és lelkileg megterhel. Nem szeretnék állandóan vele lenni összezárva miután hazaért munkából. Jegyeim is elég jók lettek, tehát ez sem ok hogy így viselkedjen. Nyilván nem tennék semmi rosszat a “távolban”, Szeretnék önállósodni, talpraesettebb lenni és pénzt keresni, mindezt úgy, hogy közben jól érzem magam. Édesapám augusztusban jön majd csak haza. Szerintetek mit tegyek? Vélemények?

2021. jún. 11. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld meg neki elmondani így, ahogy leírtad, hogy önállósodni szeretnél stb. Remélhetőleg változik róla a véleménye.

De egyébként meg oké, hogy az ő felügyelete alatt vagy még és tanulsz, de ettől függetlenül 18 éves vagy, ami már felnőtt kor, szóval igazából annyira nem lenne már ebbe beleszólása.

2021. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igenigen, nyilván megtettem. Nem változtatott a helyzeten. Amíg vele élek az van amit ő mond. Igazából magamtól nem is hozhatok döntést, mindent ő akar szabályozni, és nincs beleszólásom. Mindig mindent tudni akar es ő akar uralni, irányítani mindent.
2021. jún. 11. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Attól eltekintve, hogy anyukád nem normálisan áll ehhez a dologhoz, a balatonon, főleg vendéglátásban kétszer annyit kellene dolgoznod, hosszabb munkaidővel, mint bármelyik gyárban. Érthető, hogy szabadulni akarsz, de ez a balatoni dolog olyan, mint amikor a terrorban és rövid pórázon tartott lányok menekülnek egy bántalmazó kapcsolatba.
2021. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Milyen emssze van a Balaton? Mármint hogy ott kéen aludni, vagy le elhetne napiban is járni?
2021. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fagyizóba/cukrászdába mennék, a Balatonhoz pedig közel lakunk. Nem szeretnék naponta utazni.
2021. jún. 12. 01:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Válaszoljatok légyszíves! Nem bírom már ezt a lelki terrort és hogy anyám nem ért meg semmiben!!!!
2021. jún. 12. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert erre nem lehet mit mondani. Tűrjed, vagy ne. Bármelyik is, a következményeit is te viseled. Anyád nem fog megváltozni.
2021. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem allitsd tenyek ele. Megszervezted a munkat tamogat vagy nem 18 eves vagy es nem 5
2021. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Menj balatonra, egyértelmű.

Kellemes nyarat! :D

2021. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!