Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, hogy tegyek ez...

Mit csináljak, hogy tegyek ez ellen az irigység ellen?

Figyelt kérdés

Két nővérem van, 21 és 23 évesek. Szinte tökéletes az életük... Az idősebbiknek most született meg a második kislánya, most lettet kész az építkezéssel, gyönyörű lett a házuk. Szeretik egymást a férjével, látszik, hogy boldogok. A másik nővérem harmadéves az egyetemen (nehéz szak), jövőre szeretne demonstrátor is lenni, mindig benne van az évfolyam 10 legjobbjában. Ezek mellett 6 éve barátja van, együtt is élnek, tehát a szerelmi élete is sínen van.


Aztán itt vagyok én... Decemberben leszek 20 éves. Sosem volt még párkapcsolatom (nyilván futó dolgok, "kavarások" igen), és jelenleg is úgy érzem, hogy akikkel beszélgetek, azoknak semmi értelme nincsen. Áprilisban otthagytam az egyetemet, mert egyszerűen nem volt nekem való az a szak, amit választottam. Azóta tényleg úgy érzem, hogy sehová nem halad az életem. Volt tervben, hogy pótfelvételivel jelentkezek valahová, de nem éreztem semminél, hogy "igen, ez a nekem való", azért meg nem akartam bekerülni valahová, hogy onnan is eljöjjek. Nem is irigységnek mondanám, amit érzek, mert örülök a sikereiknek, boldogságaiknak. Csak nem értem, hogy nekem miért nem lehet hasonló a sorsom/életem.


Ráadásul a családi összejövetelek a legrosszabbak, mikor kérdezik távolabbi rokonok, hogy velem mi van, hol van a barátom, mert egy "ilyen szép lány biztos nincs egyedül"... Mikor mondom, hogy de, akkor jön a szöveg, hogy jaj ne búsúljak, rengeteg fiú van még szabadon, de azért ne várjak sokáig, nehogy vén lány legyek. Anyáék nem tesznek különbséget közöttünk, sosem éreztetik, hogy én kevesebb lennék, vagy valami. De mégis rossz így élni, ezt látva.


2018. szept. 25. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Lehet neki se tökéletes, nem tudhatod,nem vagy velük mindig
2018. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De mindent megbeszélünk, tudom a problémáikat, bajaikat is. Viszont látszik a kontraszt az életünkben.
2018. szept. 25. 10:01
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Akkor te jobban tudod, 23 évesen mit kell irigyelni két gyerekkel???
2018. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogyhogy mit?!:D Boldogok, egy család lettek. Imádja a lányait, és mikor náluk vagyok, babázok és vigyázok rájuk, engem is elfog valami "belső nyugalom", nem stresszelek, nem vagyok ideges. Ő is mondta, hogy azóta érzi azt, hogy van értelme az életének, mióta 2 éve megszületett az első gyerekük, nagyon szeret anya lenni.
2018. szept. 25. 10:08
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Ő lesz az, aki majd ha kirepül gyerek ül a savanyú párjával és utálja az életet... "gyerek=élet értelme"

max arra lehetsz irigy, hogy kifogott egy pénzes pasit, akinek van pénze házat építeni, mert neki nem hiszem, hogy 21 évesen lett volna bármi is, gondolom végzettség se

2018. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Miért kell ilyeneket mondani?

Anyukám is fiatalon szült minket, mégsem lettek apuval megkeseredettek, miután mi elköltöztünk otthonról. Elkezdtek jobban foglalkozni magukkal és egymással, többet utazgatnak kettesben, szinte a második kamaszkorukat élik. Nem értem ezt a szintű negativizmust, és hogy miért jó valótlant állítani, jósolgatni.

2018. szept. 25. 10:19
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Keresd meg azt a szakot, amelyet szeretnél, gondolt át, mi az, amivel öröm számodra foglalkozni.

A többi meg majd alakul magától (szerintem).

A főiskola/egyetem jó terep az ismerkedésre is.

2018. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Hát én se lennék aztán irigy arra, hogy tudott 2 gyereket szülni.
2018. szept. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, Szerintem csak még kell találnod önmagad. Először is a hozzád való foglalkozást. Próbálj ki több dolgot is, az is lehet hogy valami felé művészet a neked való. Vagy gondolkozz el pl ha tanár lennél, vajon jól éreznéd e magad.Ne azt nézd mivel lehet jól keresni, hanem amiben igazán önmagad lehetsz. Mert nagyot csak abban tudsz alkotni. Nagyon szerencsés vagy mert még fiatal vagy, előtted az élet. Most kell hogy legyen élet erőd. Hajrá találd meg azt amiben a legjobban örömöd van. Másként úgy sem leszel szabad és boldog, ha olyan dolgot csinálsz amit nem szeretsz.
2018. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, TE vagy a negatív. "Jaj, nekem semmi nem jó, nyenyenye..." Tegyél ez ellen, és ne hisztizz. :D
2018. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!