Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonévesek! Hogyan tudtátok...

Huszonévesek! Hogyan tudtátok megnyugtatni a szüleiteket a külföldi tanulmányokkal/munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, jövőre fogok majd végezni az egyetemen. Mindig is szerettem volna picit huzamosabb ideig külföldön élni, mert azt egy jó lehetőségnek tartom tapasztalatszerzésre, nyelvgyakorlásra (nyelvszakos is vagyok), utazásra és kapcsolatok építésére. Valamint mi soha nem voltunk a külföldre járós család, a barátaim sem stb., tehát nem is nagyon voltam még külföldön, csak egy-két alkalommal. Egyetemistaként ismertem csak meg olyan lehetőségeket, mint pl. az Erasmus és egyéb mobilitási programok, a Campleaders és társai, au pair munkák, önkéntes programok vagy egyáltalán a külföldi továbbtanulás lehetősége és elhatároztam, hogy mindenképpen szeretnék majd részt venni valamelyikben. Az egyetem alatt eddig nem jött össze és az utolsó évemben már nem is szeretnék kimenni, tehát maximum a diploma után van lehetőségem pl. Erasmus szakmai gyakorlatra, nyári táboroztatós programra és ugye minden más már független az egyetemtől. 22 évesen ez már nyilván az én döntésem, beszélek idegen nyelven, van rá pénzem stb., de a családom még mindig tényezőnek számít, hiszen velük élek és szeretnék a továbbiakban is jó kapcsolatot ápolni velük. Ők nagyon ellenzik az egész alap ötletet is, hogy egyáltalán csak szeretnék külföldre menni és szerintem ennek leginkább az az oka, hogy nem bíznak bennem, mondhatni életképtelennek tartanak. Ha korábban szóba jött a kérdés, akár csak meséltem róla, hogy milyen lehetőségről hallottam például, akkor is jöttek az olyan vélemények, hogy de mégis mit ennék, hogyan fogok eljutni X helyre, hogyan fogom megértetni magamat, mit fogok ott csinálni egyedül stb. Mikor elkerültem az egyetemre, akkor tulajdonképpen ugyanez ment, hogy mégis hogyan fogok bejárni az órákra, le fogom késni a buszt, mit fogok enni, hogyan veszek magamnak bérletet stb. és külön kiselőadást kaptam arról is, hogy nem szabad inni, drogozni, cigizni. Az összes ilyen alkalom egy kisebb cirkusz volt. Abban van igazság, hogy 18 éves koromig otthon laktam velük és addig nagyon rövid pórázon fogtak, illetve nem is nagyon volt rá lehetőségem, hogy önállósodjak és emiatt akkor valóban önállótlanabb voltam a koromhoz képest. Viszont azt gondolom ez valahol természetes volt abban a közegben, másrészt pedig a családomon is múlt a dolog. Az egyetemen már volt rá lehetőségem és nem mondom, hogy nem kellett semmi újat megtanulnom vagy megszoknom, de teljesen jól belerázódtam, meg tudtam oldani mindent, feltaláltam magam és teljesen jól elvoltam, boldogultam. Ugyanakkor a szüleim ezt mind nem látták, nem tapasztalták és így számukra ez olyan mintha meg sem történt volna, emiatt még mindig úgy kezelnek mintha gyerek lennék.
2021. jún. 13. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen mindegy, mit gondolnak, felnőtt vagy, ha ki akarsz költözni, fogod magad és kimész. Majd meglátják, hogy ott is tudsz boldogulni és kész, nem kell senkit győzködnöd.


Amúgy nem tudom, melyik országba tervezel költözni, de amíg nincs ott fixen munkád / lakásod és legalább másfél millió forintnyi pénz a zsebedben, ne vágj neki. Ugyanis Nyugat-Európában például egy albérlet a két havi kaucióval kapásból úgy 1 millió, de inkább több. És akkor még kellenek bútorok, meg 1-2 havi megélhetésre pénz, amíg nem kapod meg az első fizut stb. Persze pénz nélkül is ki lehet menni, de akkor az első hónapok nagyon nehezek lesznek.

2021. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha menni szeretnél menyj mert később nagyon meg fogod bánni amikor már nem lesz rá lehetőséged.

Sajnos vannak ilyen szülők akik mindent megtesznek hogy a gyerekük gyerek maradjon, azt éreztetik hogy mindig is szüksége lesz anyucira és apucira.

Nem veled a gond, nekik kellene beletörödniük hogy te is ember vagy önálló gondolatokkal és saját vágyakkal, amik nem feltétlenül egyeznek az elképzeléseikkel.

Szóval ha emiatt megromlik a kapcsolatod velük akkor kb. ennyit is ért.

2021. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Te helyedben azt tenném,hogy kicsit felráznám magam,és határozottan (mintha más választás nem lenne hangnem) elmondanám,hogy mi a terv,és hogy ez lesz,hogy legalább tudjanak róla. (Ha nem szeretnéd csak ezt,akkor még érdemes lehet hozzátenni,hogy bebizonyítod hogy képes vagy kint élni és tudod,hogy jó lesz minden,ha meg nem legalább tanulsz belőle-szöveg) De innentől ne engedd,hogy pórázon tartsanak,tudod hogy megbánnád,ha behódolnál most nekik,később 40 évesen meg visszagondolsz és nagyon csalódni fogsz magadban. Egy életed van,te ki szeretnél menni kiméssz,nekik meg meg kell érteni,vagy ha nem,akkor később,amikor látják,hogy basszus ez nem is rossz,és de jó,hogy jobb élete lett,és meglépte,akkor majd már észhez térnek. (Nekik is kell,ők is hibázhatnak,ha valamit nem támogatnak,úgyhogy ezt is szem előtt kell tartani,hogy a szülő nem egyenlő a tökéletességgel,sem a folytonos megfontoltsággal,pláne ha valamiben nincs tapasztalat) Egyébként ezt egyszer én is meg fogom ugrani,mondjuk én véglegesként tervezem külföldöt,de emiatt írtam neked,mert tudom mit élsz most meg,és az én tanácsom,hogy éld az életed,hogy olyan lehessen,amilyet te elképzelsz.
2021. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőzni nem tudod őket. Egyszerűen kimész külföldre, vállalsz munkát és belátják, hogy nem halsz éhen. Jelentkezz gyakran, hogy ne aggódjanak feleslegesen. Na gondold túl, csak tedd meg
2021. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Hát mondjuk az egyetem alatt sem tűnt fel nekik, hogy nem haltam éhen, nem rúgtak ki az egyetemről, nem lettem hajléktalan, hazataláltam stb... Úgyhogy nem tudom mi kellene nekik ahhoz, hogy felismerjék, hogy képes vagyok egyedül is boldogulni.

Egyébként nem csak úgy fognám magam és kimennék külföldre, hanem valamilyen programon keresztül (amiket a kérdésben is felsoroltam), szóval az azért valamivel biztosabb, fixebb és kedvezőbb is. Tisztában vagyok vele, hogy melyik mit nyújt, mik a feltételek stb., ezeknek utánanéztem.

2021. jún. 13. 13:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed alapján nem vagy életképtelen. Az egy dolog, ha aggódnak, de ha rosszindulatúak, akkor nem kell nekik ezentúl beszámolni, max közölni a tényeket. Meg kell tanulnod még jobban leszakadni róluk, mert beteges, amit csinálnak és mérgező is.
2021. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2019 májusában érettségiztem. Július 1-el elkezdtem dolgozni egy helyen, ahol adnak szállást. Elég sokat diákmunkáztam, így addigra volt 500 ezrem félretéve. Majd 2019. Októberében egy nap felmondtunk a párommal (ő addigra már egy éve ott dolgozott) és beültünk az autóba, és ausztria felé vettük az irányt. Egy hétig a kocsiban éltünk (ráadásul egy sünink is van😌), aztán talátunk egy olcsó albit (500 euró volt egy hónapra), kivettük, és elkezdtük küldözgetni az önéletrajzaink. 1.5 hét múlva megvolt a fix állásunk. Most jöttünk haza 2 hónapja, szeptemberben pedig egyetemet kezdünk & nyáron esküszünk, illetve most vettünk egy kicsi házat.

Az ő családja mit szólt? Támogattak, és örültek neki.

Az én családom? Azóta szóba se állnak velem. Ez van. Nagykorúak vagyunk, a tetteink csak mi határozhatjuk meg, senki más.:)

2021. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

#5

Igen ilyen programokon keresztül más téma. Nem tudom, miért lettem lepontozva, én kevesebb pénzzel nem vágnék neki, 18 éves fejjel nekivágtam és szar is volt, haza is jöttem inkább egyetemet végezni. Mai érett fejjel már csak felkészülten mennék ki, francnak lenne kedve kocsiban lakni meg munkásszállón.

2021. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen közöltem hogy hamarosan költözök. Így is lett. Itt vagyok 5 éve
2021. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid nekem olyannak tűnnek, mint akik azon is problémáznak majd, ha külön költözöl tőlük országon, vagy akár városon belül. Szóval ezt a harcot mindenképp meg kell vívnod, akkor már miért ne a külföldi céljaidért először.

A legeredményesebb akkor leszel, ha határozottan kinelented, hogy ez lesz, és kész. De ugye csak akkor, ha tényleg 1000%-ig biztos vagy benne, mert ha valamiért nem valósul meg, akkor utána egész életedben ezt hallgatod majd bármilyen más döntéseddel kapcsolatban, hogy "külföldre se mentél ki, pedig annyira hangoztattad".

2021. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!