Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonévesek! Hogyan tudtátok...

Huszonévesek! Hogyan tudtátok megnyugtatni a szüleiteket a külföldi tanulmányokkal/munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, jövőre fogok majd végezni az egyetemen. Mindig is szerettem volna picit huzamosabb ideig külföldön élni, mert azt egy jó lehetőségnek tartom tapasztalatszerzésre, nyelvgyakorlásra (nyelvszakos is vagyok), utazásra és kapcsolatok építésére. Valamint mi soha nem voltunk a külföldre járós család, a barátaim sem stb., tehát nem is nagyon voltam még külföldön, csak egy-két alkalommal. Egyetemistaként ismertem csak meg olyan lehetőségeket, mint pl. az Erasmus és egyéb mobilitási programok, a Campleaders és társai, au pair munkák, önkéntes programok vagy egyáltalán a külföldi továbbtanulás lehetősége és elhatároztam, hogy mindenképpen szeretnék majd részt venni valamelyikben. Az egyetem alatt eddig nem jött össze és az utolsó évemben már nem is szeretnék kimenni, tehát maximum a diploma után van lehetőségem pl. Erasmus szakmai gyakorlatra, nyári táboroztatós programra és ugye minden más már független az egyetemtől. 22 évesen ez már nyilván az én döntésem, beszélek idegen nyelven, van rá pénzem stb., de a családom még mindig tényezőnek számít, hiszen velük élek és szeretnék a továbbiakban is jó kapcsolatot ápolni velük. Ők nagyon ellenzik az egész alap ötletet is, hogy egyáltalán csak szeretnék külföldre menni és szerintem ennek leginkább az az oka, hogy nem bíznak bennem, mondhatni életképtelennek tartanak. Ha korábban szóba jött a kérdés, akár csak meséltem róla, hogy milyen lehetőségről hallottam például, akkor is jöttek az olyan vélemények, hogy de mégis mit ennék, hogyan fogok eljutni X helyre, hogyan fogom megértetni magamat, mit fogok ott csinálni egyedül stb. Mikor elkerültem az egyetemre, akkor tulajdonképpen ugyanez ment, hogy mégis hogyan fogok bejárni az órákra, le fogom késni a buszt, mit fogok enni, hogyan veszek magamnak bérletet stb. és külön kiselőadást kaptam arról is, hogy nem szabad inni, drogozni, cigizni. Az összes ilyen alkalom egy kisebb cirkusz volt. Abban van igazság, hogy 18 éves koromig otthon laktam velük és addig nagyon rövid pórázon fogtak, illetve nem is nagyon volt rá lehetőségem, hogy önállósodjak és emiatt akkor valóban önállótlanabb voltam a koromhoz képest. Viszont azt gondolom ez valahol természetes volt abban a közegben, másrészt pedig a családomon is múlt a dolog. Az egyetemen már volt rá lehetőségem és nem mondom, hogy nem kellett semmi újat megtanulnom vagy megszoknom, de teljesen jól belerázódtam, meg tudtam oldani mindent, feltaláltam magam és teljesen jól elvoltam, boldogultam. Ugyanakkor a szüleim ezt mind nem látták, nem tapasztalták és így számukra ez olyan mintha meg sem történt volna, emiatt még mindig úgy kezelnek mintha gyerek lennék.
2021. jún. 13. 12:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Eleinte úgy is nehezen dolgozzák fel, aztán pár hét mikor észreveszik, hogy csak megvan a gyerek, akkor általában megnyugszanak, hogy nincs gond.
2021. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Diákmunkán gyűjtöttem valamennyit - plusz a számlámon is volt - kerestem munkát.

Elmentem állásinterjúra és mikor felvettek, otthon megmondtam, hogy x idő múlva külföldre költözök.


20+ évesen nehogy már engedélyt kérjek bárkitől is. Apa állta a vonatjegyemet, meg adott egy üveg hazi páleszt és ennyi volt, de tudta, hogy megállom a helyem, vszeg.

2021. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Laylah ***** válasza:

Én azzal kezdtem, hogy nem csak álmodoztam meg nézelődtem, hanem konkrétan már bejelentettem, hogy megyek. Nem volt opció, hogy megkérdezzem, kinek mi a véleménye, tényt közöltem. Mondjuk én nem ilyen x hónapos programra mentem, hanem kerestem egy munkaközvetítőt, elvállaltam az első szimpatikusabb munkát, csináltattam útlevelet és a bejelentésem utáni kb. 3. héten már a repülőn ültem. Kezdőtőkém annyi volt, amennyit anyám halála után az anyai mamám testvére adott nekünk, gyerekeknek (fejenként 300k), amiből a húgom és az öcsém részét már felélték szépen lassan 4 év alatt, egyedül az enyém maradt meg, mert nem volt hozzáférésük (kolis voltam, és csak személyesen lehetett kivenni). Ebből kb. 100 volt a közvetítői díj, 100 ment el a szükséges dolgok beszerzésére, elintézésére, és az utolsó 100-at átváltottam hely pénzre.

Azért írtam ezt le, mert amíg anyám meg nem halt, 22 éves koromig, én is folyamatosan azt kaptam, amit te, hogy életképtelen vagyok és nélkülük 2 nap alatt kinyírnám magam a híd alatt. Az egyetemet 23 évesen kezdtem, de nem fejeztem be, 26 évesen, az 5. félév végén már vizsgákat sem vettem fel, hanem megvártam a félév legvégét a koliban, aztán voltam otthon 3 hetet, március elején meg már kezdtem a melót kint. 2 évet voltam, egyáltalán nem bántam meg, sőt. Egyedül a párom miatt jöttem vissza, de ha ennek valaha is vége lenne, akkor ugyanúgy mennék vissza ki.

2021. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Laylah ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogy a munkaadó szállást is biztosított olcsón, egy szoba/fő egy kis lakásban.

*az utolsó 100-at átváltottam helyi pénzre.

2021. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!