Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben te fizetnél...

Ilyen esetben te fizetnél majd szülőtartást?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk gyerek- és kamaszkorodban a szüleid sorozatos felelőtlen, rossz döntéseikkel hátrányba hoztak volna, ami miatt szívtál.



Pl. nem hívhattál meg magadhoz barátokat, nem kaptál volna tőlük sem szülinapra, se karácsonyra ajándékot, túlszabályozták volna az életed, hogy hova mehetsz, milyen könyvet olvashatsz, milyen zenét hallgathatsz, zsebpénz nuku, ők maguk sem igyekeztek jobban fizető munkákat megszerezni, emiatt félig-meddig nyomorogva telt a gyerekkorod, gyakran balhéztak, veszekedtek előtted, ami miatt feszült, stresszes voltál stb.



Most felnőttként öregedő szüleid vannak.



Szülőtartást, ha eljön az ideje, fizetnél utánuk jó szívvel?


2021. jún. 13. 19:11
 1/9 anonim válasza:
79%

Az a baj, hogy aki rosszul neveli a gyerekeit, azok rossz nevelest kaptak es ezt adjak tovabb, tudattalanul.


Ezert okolni oket valoban lehet, de nem teljesen.


En probalnek nem a o mintajukat kovetni, ha lenne gyerekem, mert egy biztos, ahogy ok neveltek engem, az nem vezetett jora.


Ha jo szivvel nem is, de azert adnek... megis csak a szuleim.

2021. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ugye ez nem választás kérdése hivatalosan ha iylen helyzet áll elő.
2021. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

#1

“Az a baj, hogy aki rosszul neveli a gyerekeit, azok rossz nevelest kaptak es ezt adjak tovabb, tudattalanul.”


Ez nem igaz. Az embernek van tudata és el tudja dönteni, hogy hogyan akarja nevelni a gyerekeit. Ahogy te is beláttad, hogy a szüleid példája rossz volt, te is el tudod magad határozni, hogy ezt nem viszed tovább.


Szerintem egy rossz szülő egyszerűen rossz és felelőtlen ember, amiről csak maga tehet. Én a kérdező helyében egy minimális, jelképes összeget utalnék nekik és kész, ne rajtam akarjanak élősködni, volt 40 évük félretenni pénzt. Ha ők szegénységben neveltek, neked miért kéne többet nyújtanod?

2021. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem fizetnék, egyébként anyósom 15 éve ismerem és ezalatt egyszer dolgozott fél évet takarítóként, előtte sem igazán dolgozott, neki tuti nem lesz nyugdíja, mindig csóróskodnak, csak após dolgozik raktárosként, csomó hitelük és levonásuk van.
2021. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól keresnék, akkor biztos segítenék rajtuk DE csak étellel vagy csekkek befizetésével/ruhákkal. És csak annyival, amennyit megengedhetnék magamnak (ha az havi 10ezer, akkor az havi 10ezer.) Nem a te felelősséged, szóval ha semennyit nem szeretnél, akkor nem kell - ezt te tudod egyébként legjobban látni. Ha elkezdenek rád telepedni, ki akarnak használni, akkor még a kapcsolatot is nyugodt szívvel megszakíthatod velük.

Először magadról gondoskodj amúgy és ha van, akkor a családodról.

2021. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Átlag emberek. Sztem nem érdemlik meg, hogy ne fizes sszülőtartást, csak nyomik, nem rosszak.
2021. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Küldenék nekik pénzt, hogy azért ne halljanak éhen, vagy épp beiratnám őket az idősek otthonába, ha már nem képesek gondoskodni magukról. Egyébként attól is függ, hogy később én mennyit keresnék. Ha sikeres lennék, jobban tartanám őket, viszont sikeres emberként lenne annyi önbecsülésem, hogy megengedjek magamnak egy kis bosszút, így egész hátralévő életükben gyötörném, kicsit meg is rendezném őket, elmagyarázva nekik, hogy én is így éreztem anno, meg hogy annak ellenére, amit kaptam tőlük, hová jutottam el. Azért nem hagynám, hogy csak úgy élvezzék a jó módot. Ha meg valaki azzal jönne, hogy de akkor te is ugyanolyan vagy mint ők, a gyerekeimet meg jól nevelném, nem avatnám őket bele abba, ahogy én bánok a szüleimmel. Ha meg annyira még sem lennék sikeres, akkor egyszerűen otthagynám őket, csak ezután alapítanák családot némi alamizsnát dobnák nekik, viszont emlegetném nekik, hogy mennyire rosszul esett a nevelésük, meg hogy elcseszték az életem. A gyerekeimmel igyekeznék minnél jobban bánni. Ha elgyengülnének, mennének az idősek otthonába. A 6.válaszolónak pedig megjegyezném, hogy az, hogy valaki "nyomi", nem mentség a rossz nevelés alól, meg gyerektartás alól, valakinek azért megy tönkre az élete, mert az anyja/apja "nyomi".
2021. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
DE neked kedves kérdező, sok sikert kívánok az életben, az ő példájukból tanulva próbálj meg minnél jobban bánni a gyerekeiddel, és fontos! próbáld ne rajtuk éld ki rajtuk a sérelmeidet, arra ott vannak a szüleid. Ha a gyerekeiden töltenéd ki, ők tovább adnák az ő utódaiknak és így tovább. Viszont ha ezt a szüleiddel teszed (már ha akkora dühöt érzel, jogod van hozzá), akkor lényegében visszadod nekik azt amit te kaptál tőlük, ők viszont már nem tudják senkinek továbbadni, és így meg van szüntetve a kör.
2021. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vannak olcsó idős otthonok is, ahol a körülmények, hát... nem a legjobbak, viszont az ilyen nagyszerű szülők megérdemlik.
2021. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!