Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznék itthonról, de...

Elköltöznék itthonról, de anyukám nagyon ellene van, mit tegyeka folyamatos provokáció ellen?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Most költözött ide anyukám barátja, akivel nagyon nem jövök ki jól. Párommal fél éven belül összeakarunk költözni, egy megyeszékhely melletti településen akarunk házat venni. Párom szülei a szomszéd településen élnek. Apukám támogat a költözésben. Anyukám sajnos nagyon nem, szerinte nem fogunk tudni kijönni kettőnk fizujából( netto 350) és amúgyis minek elköltözni. Ma úgy kiabált miatta, hogy kivörösödött. Azt gyanítom,hogy azért ideges, mert akkor nem fog utánam kapni 120 ezer forint gyerektartást. Apa így is fizet neki ennyit,hogy van saját keresetem, de azután,hogy elköltöztem, nem fog. Hogy tudnám megnyugtatni és elkerülni a folyamatos provokációt? Kicsit megingat a házvásárlás döntésében a hozzáállása. Szerinte nem fog menni,hogy dolgozok, egyetemen tanulok levelezőn és mellette ketten a párommal háztartást vezetünk.

Párom és én is 20 évesek vagyunk.



2021. jún. 16. 22:00
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
9.es: a ház teljes mértékben az én nevemen lesz,mivel nekem van ennyi félretett pénzem.
2021. jún. 16. 22:24
 12/44 A kérdező kommentje:
Pontosabban lesz felvéve mellé minimális hitel.
2021. jún. 16. 22:24
 13/44 anonim ***** válasza:
75%

És van annyi pénzetek, hogy hitelt ne kelljen felvenni? Rossz állapotú ház esetén van miből felújítani azt?

Ha hitel kell, miből fogjátok fizetni a törlesztőt? Utánajártatok már, hogy milyen lehetőségek vannak? Két emberre 350 ezer azért nem hatalmas összeg.

2021. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, akkor inkabb hagyjuk. Azt hittem kapok ertelmes tanacsot, de itt csak a masik penztarcajaban megy a turkalas.

Persze a kerdesre csak par ember valaszolt, sziasztok!

2021. jún. 16. 22:26
 15/44 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj kerdezo, hogy normalis, felnott ember letunkre egy kis gondolkozasra probalunk ravenni a vasarlassal kapcsolatban.


Eleg eretlen ez reszedrol, hogy egy masodpercre se gondolkozol el, hogy ekkora fizura (ami 2 ember fizuja!!!) 20 evesen biztosan jo otlet-e az aktualis pasiddal reszben hitelre hazat venni. Mindegy, te dolgod, mi szoltunk.

2021. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, a házat az apja veszi neki.
2021. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
De nem ez volt a kerdes
2021. jún. 16. 22:36
 18/44 anonim ***** válasza:
98%
A kérdésre válaszolva : sehogy. Hs piszkálni, provokálni akar akkor fog is. Ha nem veszed fel a kesztyűt akkor majd abbahagyja
2021. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso
2021. jún. 16. 22:40
 20/44 anonim ***** válasza:
93%

Hat en nem tudom, szerintem ha a lany neven lesz a haz akkor nem gaz. Ha nem tudja fizetni a hitelt, eladja a hazat, vegtorleszt es meg valszeg maradni is fog penze. Egy ingatlan erteke csak no, sot az no a legjobban, kiveve ha egy elneptelenedo falurol van szo pl. En 26 evesen vettem eloszor hazat, annak az ara pikk pakk majdnem a duplajaval adtam el par ev alatt..Aki mer az nyer.

Anyuddal ne foglalkozz, a gyermektartast amigyis rad kellene hogy koltse, tedd azt ami neked jo, mas is megprobalja kulon, ha nem megy max visszamesz, ez errol szol szarnyprobalgatas a fiatalkor.

2021. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!