Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznék itthonról, de...

Elköltöznék itthonról, de anyukám nagyon ellene van, mit tegyeka folyamatos provokáció ellen?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Most költözött ide anyukám barátja, akivel nagyon nem jövök ki jól. Párommal fél éven belül összeakarunk költözni, egy megyeszékhely melletti településen akarunk házat venni. Párom szülei a szomszéd településen élnek. Apukám támogat a költözésben. Anyukám sajnos nagyon nem, szerinte nem fogunk tudni kijönni kettőnk fizujából( netto 350) és amúgyis minek elköltözni. Ma úgy kiabált miatta, hogy kivörösödött. Azt gyanítom,hogy azért ideges, mert akkor nem fog utánam kapni 120 ezer forint gyerektartást. Apa így is fizet neki ennyit,hogy van saját keresetem, de azután,hogy elköltöztem, nem fog. Hogy tudnám megnyugtatni és elkerülni a folyamatos provokációt? Kicsit megingat a házvásárlás döntésében a hozzáállása. Szerinte nem fog menni,hogy dolgozok, egyetemen tanulok levelezőn és mellette ketten a párommal háztartást vezetünk.

Párom és én is 20 évesek vagyunk.



2021. jún. 16. 22:00
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
95%

Én csak sok sikert és boldogságot tudok kívánni Nektek!


Nem hinném hogy 20 évesen olyan borzalmas dolog elköltözni, ha van rá pénz, miért ne vehetne házat? Így hogy a kérdező nevén lesz az ingatlan, semmi gond nem lehet HA ESETLEG szakítanak, de az is lehet hogy normális emberekről van szó, akik megfontolták az együtt élést és boldogok lesznek. Semmivel nem másabb ez a szitu, mintha már lenne a kérdezőnek egy lakása (mert kapta a szüleitől mint oly sokan) és abba költöznének a párjával.

Anyukának el kell fogadni hogy a lánya saját életet kezd, ezzel a gyerektartás megszűnik. Amit eleve ugye a gyerek kapott, nem anyuka magán kiadásaira van. Azért valószínűleg anyukának is van bevétele, munkahelye amiből eltartja majd magát.

2021. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
95%

És ha szétmennek, mi történik? A kérdezőnek lesz egy háza, kis hitellel. Nincs vele magára hagyva, ha megszorulna, az apukája kisegíti.


Az anyukádat ignoráld, ha elkezd ordítozni veled. Nem tudom meddig fog zajlani a házvásárlás, kell-e esetleg felújítani, de addig megfontolnám a nyugalmam érdekében, hogy nem-e lenne jobb albérletbe vagy az apukához költözni.

2021. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
47%

Önző mérgező féreg ha komolyan a lánya boldogsága nem ér többet, mint hugyos 120 ezer havonta...

350 ezer forint hat embernek is elég, nem hogy kettőnek.

2021. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

Azt megneznem, hogy hitel vagy alberlet mellett 350 ezer hogy eleg 6 embernek. Kettonek is szukos, bizony.

Az ehezes nem jo buli :)

2021. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!