Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznék itthonról, de...

Elköltöznék itthonról, de anyukám nagyon ellene van, mit tegyeka folyamatos provokáció ellen?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Most költözött ide anyukám barátja, akivel nagyon nem jövök ki jól. Párommal fél éven belül összeakarunk költözni, egy megyeszékhely melletti településen akarunk házat venni. Párom szülei a szomszéd településen élnek. Apukám támogat a költözésben. Anyukám sajnos nagyon nem, szerinte nem fogunk tudni kijönni kettőnk fizujából( netto 350) és amúgyis minek elköltözni. Ma úgy kiabált miatta, hogy kivörösödött. Azt gyanítom,hogy azért ideges, mert akkor nem fog utánam kapni 120 ezer forint gyerektartást. Apa így is fizet neki ennyit,hogy van saját keresetem, de azután,hogy elköltöztem, nem fog. Hogy tudnám megnyugtatni és elkerülni a folyamatos provokációt? Kicsit megingat a házvásárlás döntésében a hozzáállása. Szerinte nem fog menni,hogy dolgozok, egyetemen tanulok levelezőn és mellette ketten a párommal háztartást vezetünk.

Párom és én is 20 évesek vagyunk.



2021. jún. 16. 22:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
36%

Nem fogsz itt normális választ kapni.

Arc és név nélküli fórum. Itt élik ki a nyomorukat.

Egyből elkezdenek magyarázni, h felelősségre tanítanak. Közbe egy kérdésre nem tudnak értelmesen válaszolni, de ők kioktatnak. Az más volna, h válaszol a kérdésre és még hozzáfűz valamit. Viszont látod 3-4 mondatom volt erről, ezt összefüggően nem tudják értelmezni, az agya ráakad egy szóra vagy részletre és beindul, mert itt aztán írhat bármit és addig nem nyugszik meg, amíg nem az övé az utolsó kioktató mondat.

Azt se veszik észre, h leírod, h a ház a te neveden lenne, utána is bőgnek, h majd megtanítanak. Mire, h felelőtlenség magadnak házat venni?

Egyébként az se volna felelőtlenség, ha 20 éves közösen vennétek. Mert válás esetén el lehet adni, bérbe lehet adni stb. Lehet írni szerződést, h válás esetén mi kié lesz, élettársi kapcsolat esetén is.

Akik így bőgnek, még a 350 nettóra is irigyek, meg olyan mérgező kapcsolatokba élnek, h mire eljutnak a válásig, már csak az a lényeg, h tombolni, kicsinálni lehessen a másikat és persze mindig igazuk van, kivéve a főnökükkel szembe vagy személyesen bárkivel szembe, mert akkor meg csendbe vannak.


Anyukádat a 120ezer elvesztése is zavarhatja. Az is zavarhatja, h ketten maradnak a pasijával és akkor több figyelem jut majd egymásra, meg nem tudja rajtad levezetni a feszültséget. Aggódhat is, csak nem tudja kifejezni.

Majd megszokja idővel. Ha már nagyon kikaszt akár pár hónapra albérletbe is elmehettek a pároddal, van 350 nettó, apukád neked is odaadhatja a 120ezerFt havonta. Aztán onnan is lehet házat venni.

Ha nem kamuztál, mert itt felidegeltek, akkor szétbontva érdemes kezelni a dolgot.

Veszel egy házat a nevedre, ezzel 100%ba nincs semmi probléma. Ezen ha vitatkozik anyukád csak hagyd ott. Az se baj, h kis hitel lesz benne, vannak jó végig fix kamatozású biztonságos hitelek, ha adóstárs nélkül nem adja oda a bank a hitelt, akkor apukádat is bevonhatod a hitelbe.

Az, h 20 évesen összeköltözöl a pároddal teljesen természetes. Érted itt a nagy emberek többválás, unalmas, kiéget kapcsolatokba megmondják, h mi a jó kapcsolat.

Azért írtam ilyen hosszan ezt, mert lehet ez így egyszerre sok anyudnak, h ház vásárlás, elköltözöl, pasiddal össze, 120 ezret elbukja. Az is lehet az is zavarja, h mi lesz ha apud eztán is adni fog 120-at vagy valamennyit neked és akkor ő lesz a jó fej, ráadásul el is költöztél.

Bűntudatod ne legyen mert élni akarod az életed. Persze lehet, h hibázol, de egy jó szülő hagyja, h éld az életed, megpróált legjobb tudása szerint felnevelni, felnőtt vagy, hát csak éljél szépen, aztán ha hibázol is egy jó szülő akkor is azt nézi, h miként tud segíteni, egy rossz meg csak pofázik, h megmondta, mert érzelmi sérült, de nem a te feladatod nevelni őt. A rossz szülőtől távolságot kell tartani, de azért nem megszakítani a kapcsolatot.

2021. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
99%
Költözöl és kész, hisz felnött vagy.
2021. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, ez sokat segített nagyon❤ kicsit jobban is érzem magam lelkileg. Apunak mondtam,hogy nekem nem kell a gyerektartás amúgy már ha elköltözök. Max rakja félre ha annyira szeretné és ha tényleg segítség kell nekünk vagy bármi, akkor akkor adja.

Köszönöm az utolsó előttinek is,ment a zöld pipa!!!

2021. jún. 16. 23:25
 24/44 A kérdező kommentje:
20, 21-esre írtam az előzőt
2021. jún. 16. 23:25
 25/44 anonim ***** válasza:
78%
Mielőtt közös lakást vesztek, azért lakjatok együtt legalább egy fél évet, utána lehet róla szó. Addig csak cseberből-vederbe lenne a dolog. Egyébként meg nem kell anyukád orrára kötni, hogy költözöl, ennyi. Ha úgy döntenél, többet rá nem nyitnád az ajtót, szerintem senki nem törne feletted pálcát. Legalábbis normális ember nem.
2021. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
17%
Költözz el, de ennyi pénzből nem lesz saját ház, legalábbis 20 évesen nem hiszem, hogy érdemben bele tudsz szállni, és ha jól sejtem a szintén 20 éves párod sem. Jó lenne először együtt élni, hogy tudjátok, hogy kijöttök -e, egy olyan házvásárlásba meg biztos nem mennék bele, ahol nem vagyok tulajdonos, csak lakberendező, vagy megtűrt vendég.
2021. jún. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos kérdező, te nem érted meg, hogy itt mindenki értelmes dolgokat írt, szinte azt mondhatnám, hogy a javadat akarja; jobb lenne, ha hallgatnál rájuk.

Bár azt írod, hogy a te neveden lesz a ház - ez jó, semmiképp se engedd, hogy a fiú nevére kerüljön. Bocs, tudom, hogy úgysem hiszel nekünk, ha azt mondjuk, hogy nem fogtok együtt maradni - egyrészt van 100.000-ből egy ilyen, és lehet, hogy azok pont ti lesztek, másrészt meg nem kell elhinned, majd úgyis rájössz. Most viszont válaszolok a kérdésedre is:


Amit a drága anyukád csinál, az a legmocskosabb dolgok egyike. Kiemelten sok tartásdíjat kap, nyilván ebből él, holott ez a pénz nem arra van. És apukád is jó nagy balek, ha ennyit kifizet neki. Ezt a pénzt rád kellene költenie anyukádnak, ha pedig nem kerülsz ennyibe, akkor félretenni, befektetni. De nem, ő magára költötte, most pedig kiesik a csöcs a szájból, elveszíti a bevételi forrását. Mondjuk el nem tudom képzelni, mit gondolt, talán azt, hogy örökké otthon maradsz? Vagy hogy apukád örökké eltartja majd? - nem tudom, sajnos egyáltalán nem látok bele az ilyen paraziták gondolatvilágába.


Mindenesetre úgy látom, apukádra számíthatsz, talán ő arra is ügyel majd, hogy a fiú ne tudjon átverni - inkább költözz el. Aztán majd lesz valami a fiúval, utcára nem fogsz kerülni szerencsére.

2021. jún. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
78%
Ja és az ostoba 21-esre nem kell annyira csápolni, nem csak kiégett emberek írnak ide. Mi több pénzből élünk mint ti és hitelünk sincs, és nagyon szeretjük egymást a férjemmel, érdekes módon mégis ugyanaz a véleményem, mint a többi "kiégettnek"...(21. szerintem magából indul ki, ő is elcseszte az életét, így aztén cseszd el te is)
2021. jún. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
70%
Engem csak az érdekelne, hogy 20 évesen mégis hogyan van annyi pénzed, hogy vegyél egy házat minimális hitellel?? Nem tudom, hogy melyik részén laksz az országnak, de errefelé egy nyugat-magyarországi városban 20 millió Ft. csak egy 500 négyzetméteres TELEK, amin nincs semmilyen objektum. Szóval hogyan???
2021. jún. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom apuci megveszi neki, csak hogy keresztbe tegyen az anyának.
2021. jún. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!