Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csapják be ezzel a...

Miért csapják be ezzel a szülők a gyerekeiket? Miért jó ez?

Figyelt kérdés

Számtalanszor hallottam olyan sztorit, hogy egy gyerek kapott valami olyan háziállatot, amit amúgy meg is lehetne enni. Pl nyúl, kiscsirke, vagy bármi, ami azért nem a nagyobb testű haszonállat kategória. Odaadják a kissebb, rendszerint 10 év alatti gyereknek, hogy tessék, kisállat, aztán bekamuznak valamit a gyereknek, hogy miért halt meg az állat, pedig amúgy csak le lett vágva. Aztán miután megeszi a gyerek is a saját kedvencét, akkor beközlik, hogy amúgy a kiskedcencét ette meg.

Félre értés ne essék, én is falusi gyerek vagyok, nekem is volt már mit tudom én, kedvenc kiscsirkém, kiskacsám, azok is le lettek egyszer vagvaz, csak nálunk úgy volt kezelve a helyzet, hogy a kedvenc csak akkor lett levágva, ha már láthatóan öreg volt, és nem is kamuztak róla, hogy hát megfojtotta egy beszökő vadállat, hanem nekem megmondták, hogy figyu, a tyúkod öreg volt, beteges, nem jó neki, mostmár tényleg le kéne vágni. És ez bennem nem maradt meg így rossz emlékként. De van egy csomó gyerek, akinek hazudnak az állaga haláláról, majd megetetik a gyerekkel a saját házikedvencét, és ott mondják meg neki.


Ez a hozzáállás mire jó? Miért van ez? Miért hazudnak a szülők ilyen formában?


2021. jún. 17. 08:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
Mert talán egy akkor gyereknek még nem épp ajánlott elmondani a részleteket hogy mi történt az állattal.
2021. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A halál sajnos még mindig tabutéma, ugyanúgy mint a szex, vagy a gyerekvállalás sötét oldala.


Azt hiszik ezek a szülők, hogy ha nem beszélnek róla, nem is létezik. Pedig pont így lehetne felkészíteni a gyereket a halál feldolgozására, a veszteségre. Ha látja, hogy a házikedvenc elpusztul, kvázi megérti, hogy az életnek vége szakad a halállal.


A paraszti világban nem véletlenül volt a tisztaszobába felravatalozva a halott, ahol minden gyászoló láthatta, elbúcsúzhatott, a gyászfolyamat rendkívül fontos része volt.


Ma meg ez már nincs, és mennyi, de mennyi feldolgozatlan gyász, megrekedt gyászfolyamattal küzdenek az emberek.

2021. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Sose hallottam még ilyenről. A falusi gyerekek szerintem egészen jól tisztában vannak a háziállatok életútjával és nem gondolom, hogy szalaggal a nyakukban adnák át a szülők a gyereknek, mint egy ajándékot, aztán suttyomban levágnák.

A városiak meg nem eszik meg a például ajándékba kapott nyulat.

Szóval nem értem a kérdést sem.

2021. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Ilyet azért nem hallottam, hogy az asztalnál megmondják. Olyat igen, hogy eltüntetik, aztán nem szólnak.


Én mondjuk 4 éves koromban kaptam húsvétra nyulat nagyapámtól, aki nyulászott. Én tudtam, hogy ebéd lesz belőle. Valahogy akkor ez természetes volt, és nem lettem lelki nyomorék tőle, mint a mostaniak, amikor rájönnek, hogy a csirke bőrét eredetileg nem a nejlonzacskó borítja.


Végülis aztán nekem a nyulat tényleg a kutya nyuvasztotta ki. Valahogy kiszökött, és már csak azt láttuk, hogy az udvar közepén ki van nyuvasztva.

2021. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

A családban egy ilyen esetről tudok, ott a nagymama vágta le a család libáját, majd főzte meg levesnek. Ő viccesnek találta, hogy az asztalnál közli, hogy "Gusztiból főzte". Akkor se a szülők, se az unokák nem ettek egy falatot sem. (kb 50 éve történt). A másik esetet egy barátnőm mesélte. Egy családi barát vigyázott a házikedvenc nyuszijára, és az ebéd után, mikor megdicsérte a pörköltet, derült ki, hogy az az övé volt. Ebben az esetben fogalmam sincs, mi lehetett a mozgatórugó...

Szerintem sokszor a környezet vagy csak simán rossz indulatú, így akarja "beavatni" a gyereket, esetleg (bár remélem ez ritka), mint a mi esetünk is mutatja, egyszerű humorforrásként tekintenek a helyzetre. Ha pedig csak "elvitte a róka", akkor valóban a halálról való beszélt szeretnék elkerülni.

2021. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Katona Dius ***** válasza:
94%

Városi vagyok. Van egy rokon, szintén városi. Ő is hasonlóan csinálta. Kisgyerek házinyuszit akart. Kapott, mert a gyereknek mindent. Aztán rájöttek, hogy azzal foglalkozni is kell, takarítani utána, gondozni napi rendszerességgel, nem csak akkor, mikor épp kedvük támad hozzá, és ezt az 5 éves gyerek esélyes, hogy nem fogja megcsinálni. Mikor megunták a dolgot, levágták, míg a gyerek mamánál volt és belőle lett a hétvégi pöri.

Hogy közölték e gyerekkel, hogy a kis nyuszika az ebéd, és ha igen, mikor azt nem tudom.

De az egész megelőzhető lett volna, ha előre átgondolják, tudnak-e, akarnak-e foglalkozni egy kisállattal.

2021. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ennek tudom ki mivel találkozott, de én sok velem egykorú, helyitől hallottam ilyen jellegű sztorit. Oké, kamuzzunk a gyereknek az állat haláláról, mondván, hogy még kicsi. Ez eddig úgy, ahogy jó, de aztán beközölni, hogy amúgy éppen az állatát eszi, az abszurd. Mert most akkor hazudunk a halálról, hogy megkíméljük a gyereket, aztán vasárnapi ebéd közben közöljük, hogy amúgy most eszed a Füles nyuszidat? Ez elég ellentétes. Mondom, nekem is volt olyan házikedvenc, amiről tudtam, hogy le lesz vágva. Az elejétől tudtam, max annyival volt másabb, hogy mit tudom én, a kedvenc tyúk, nem csak addig élt, amíg elég nagy lett kajának, hanem tovább. Nyúlról nem tudok nyilatkozni, egyszer volt csak nyulunk, de már nem emlékszem mi lett velük. De gondolom azzal sincs máshogy, ha pl sok van belőle, mert haszonállatként tartja valaki. Ha meg csak párat és úgy tálalja a gyereknek, hogy ajándék, pedig amúgy marhára az a szándék, hogy megeszik egyszer, akkor nem tudom miért kell hazudni róla. Mert abban a szituációban a házikedvencnek szánt nyúl, olyan mint egy macska.(A tyúk pl nem tud ilyen lenni, mert senki nem tart egy tyúkot, de azért na.)
2021. jún. 17. 09:06
 8/16 anonim ***** válasza:
99%
Mondjuk számomra ez hihetetlen, hogy a gyerek kap egy kis állatot kedvencnek és azt megeszik, úgy, hogy a gyerekkel is közlik. Nem tudom ezeknek az embereknek milyen lelkiviláguk lehet.
2021. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak büntetésből hallottam ilyen esetről, úgy is elég beteg.


Nálunk a fehér nyuszik szöktek meg egy reggelre és mentek a többi nyuszihoz a mezőre...

2021. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam már ilyenről. Szerintem suttyóság.


A fiam 4 éves és nagyjából elmagyaráztuk már a halált, mert volt, h találtunk halott kiskacsát a parton vagy amikor a cicankat el kellett altatni, mert beteg volt. A saját kis eszével valamennyire érti, h aki meghal, azt eltemetik és nem jön vissza. Nem gondolom, h hazudni kellene erről, inkább úgy elmagyarázni, h számára is értelmezhető legyen.


De ez a "most ettél Gyuszinyuszidból hö hö" szerintem az egyik legundorítóbb dolog, gyerekkel-felnőttel szemben is (anyum nem eszik kecskét mert imádja őket. Rokonok meg megetették vele a kecskepörköltet, mert hát na, nehogy már és csak utána mondták meg...seggfejség).

2021. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!