Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják a szülők,...

Miért gondolják a szülők, hogy joguk van kritizálni a gyerekeiket és beleszólni az életükbe?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, külön élek szüleimtől, teljes mértékben önellátó vagyok ( na jó, a 3000 forintos telefonszámlám ők fizetik, mert céges csomagban lett kötve és ennek nem kérik el az árát, de ezt leszámítva mindent én fizetek ). Dolgozok, két munkahelyen, én fizetem a szállásom, az utazásom, az ételt, rezsit, szórakozást, mindent.

Most felvetődött, hogy bérlakás helyett költözzek saját lakásba. Mivel nincs meg a szükséges önerő, szüleim adnának pénzt. Konkrétan az ő nevükre lenne hitel felvéve, de én fizetném, ha pedig kifizettem a hitelt és megadtam nekik azt a pénzt, amit induláskor adtak, nekem ajándékoznák a lakást.

Csakhogy ők úgy gondolják, hogy ha ők adnak 2 milliót, hiába fizetem én az összes többi részét, lesz beleszólásuk mindenbe. Szó szerint mindenbe. Hogy legyen-e állat a háznál, barátnőmmel összeköltözök-e, kiadom-e az egyik szobát albérletbe, milyen színűre lesz festve a fal, stb.

Egészen addig elmennek, hogy mint szülők akik támogatnak, nekik joguk van kritizálni, ellenkezni velem és "jobb irányba terelni az életem" ( értsd: az a jó, amit ők akarnak és ők csinálnak, amit én csinálok 10/9-szer rossz, de legalábbis nem jó ). És hogy igenis ahhoz is van közük, hogy én kivel vagyok együtt, hogy akarok-e gyereket, mert a család a normális, stb.


Én erre azt mondtam, hogy mint szülők, van joguk kritizálni, ez tény. Van joguk rálátni az életemre bizonyos mértékben. Ellenben közük nincsen azokhoz a dolgokhoz, amiket ők felsoroltak, hogy kivel vagyok együtt, mit csinálok a lakással, lesz-e gyerekem és ha igen, mikor, mikor váltok munkahelyet és hasonlók, ebbe nincs beleszólásuk.

Ha pedig az, hogy segítenek ezzel jár, akkor köszönöm szépen, nem kell a segítség.


Erre válasznak jött, hogy hálátlan vagyok, ők sokkal kevesebbet kaptak, nekik senki nem szólt bele az életükbe, de nem is segítettek, stb.


Na most kérdezem én: jogos az ő felvetésük? Ha pénzt adnak, bevásárolják magukat az életembe? Vagy netalán nekem van igazam és túlzásba estek?

Miért gondolják hogy joguk van kritizálni és mindenbe beleszólni?


2019. jún. 16. 11:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Én nem fogadnám el a pénzt, ez nekik nagyon jó zsarolási alap, hogy kontroll alatt tarthassanak. Nem gondolom normálisnak, amit csinálnak, felnőtt vagy, külön élsz, eltartod magad, úgyhogy azt teszel, amit szeretnél. Az önerőt majd pár év alatt összespórolod, jobban jársz, hidd el.
2019. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
81%
Túl messzire mentek. Nem 5 éves vagy. Az meg természetes, hogy a szülő segít. Erkölcsi kötelesség. Aki gyereket csinál, az vállalja már azt is hogy felneveli. Az viszont más tészta hogyan éled az életed. Nem sok közük van hozzá. Ja, hogy ők nem kaptak meg ennyi mindent. De nem is a proli kommunizmusban vagyunk! Nem fair az összehasonlítás.
2019. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

"Konkrétan az ő nevükre lenne hitel felvéve, de én fizetném, ha pedig kifizettem a hitelt és megadtam nekik azt a pénzt, amit induláskor adtak, nekem ajándékoznák a lakást."


Tehát TE vennél NEKIK egy lakást, amit majd sok év múlva vagy neked ajándékoznak, vagy nem. Értem.

2019. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 szántóvető ***** válasza:
13%
ki kritizálja és ki szóljon bele az életükbe ha nem a szülő?te gyerek vagy?csak mert a bővebb magyarátatból nem derül ki egyértelműen.azt írod dolgozol..ha nem kérsz a segítségükből mert valamilyen abszurd feltételhez kötik akkor visszautasítod a segítségüket.ha zaklatnak akkor eltávolodsz tőlük.mi olyan bonyolult ebben?
2019. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem jó a kérdés. Nem a tiéd a lakás, csak a hitel. Azt írtad, felnőtt ember vagy, hát akkor gondolkozz felnőttként. Kell neked egy hitel, amiért cserébe a nyakadba lihegnek a szüleid?


A kérdésedre a válasz: nem jogos. Még akkor se lenne az, ha a lakás a tiéd lenne (nem lesz).


De nekem ismerős ez a kérdés, és a benne leírt szituáció.

2019. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Egyfelől érthető, hogyha a pénzüket adják, nyilván szeretnének némi befolyást, ám túllőnek a célon.

Az ilyen szobafestési szín választás és társaiba való belekötés erős túlzás, úgy vélem. Én megbeszélném velük, hogy csak akkor fogadok el segítséget, hogyha nem gázolnak az autonómiámba. Ha ekkora kontrollmánia urakodik a fejükben, akkor köszönöm, de nem kérem ezt a segítséget sem.

2019. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Bátyám esetében is így vettek lakást, mert szüleimnek hamarabb adnak és jobb feltételekkel. Mindig időben fizettek, nem az első hitel amit felvesznek, de mindent visszafizetnek, két kereset össze adódik tehát több pénzük is van, stb.

És bátyám is megkapta "ajándékba" amikor letelt a hitel. Ez a rész miatt nem aggódok.

Ami miatt aggódok az amit ti is említettetek: megvásárolja a beleszólást, csak mert nekem nincs elég önerőm.

2019. jún. 16. 12:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjts még, ne fogadd el a segítséget, sokan azért segítenek, hogy utána az általuk adott pénzre fogva irányíthassanak, beleszólhassanak életedbe - mint ahogy tapasztalod is... El tudom képzelni hogy haszonélvezeti jogot is akarnának a házra - még azt is el tudom képzelni... A hiányzó összeget gyűjtsd, lehet nehéz lesz de megéri... Az rendkívül jó hogy már most átláttad: így akarnak beleszólni életedbe és jó hogy nem utólag kell rádöbbenned erre.
2019. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen feltételekkel én nem kérném a segítséget... ha mégis elfogadod papírozzátok le ügyvédnél, mert ha nem úgy ugrálsz, ahogy ők fütyülnek, lehet hogy nem lesz a tiéd a lakás sose
2019. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
A szüleid adjak az önerőt, az ő nevükön lesz a hitel, az k nevükön lesz a lakas: nana hogy joguk van beleszólni mi hogyan lehet a saját lakásukban. Ha nem tetszik, akkorngyujts eleget az önerőre, legyél hitelképes és már meg is tudod oldani egyedül
2019. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!