Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért változott meg apa...

Miért változott meg apa ennyire az évek alatt?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak. Kiskoromban apa és én rengeteg időt töltöttünk együtt, mentünk horgászni, ő imád horgászni, akkor barátaihoz is mindig vitt mert szerettem és most is szeretem az állatokat, főleg a kutyákat, tehát tényleg sokat voltunk együtt. Ahogy viszont nőttem nyilván elkezdtek olyan dolgok érdekelni lányként mint a divat, smink... lányosabb dolgok, és már nem annyira érdekelt a horgászat. Már ez se tetszett neki. Középiskolás lettem, már igazából ott is éreztem mintha teljesen máshogy nézne rám.


Elkezdett mindenért engem okolni. Azt mondta azért nevelt fel hogy hálával tartozzak neki, és később én tartsam el őt (mármint hogy neki ne kelljen dolgoznia csak nekem) Mindig is utálta a hosszú hajam, erőszakkal akarta levágatni, utálta hogy vékony alkat vagyok, mert az ő típusai a telt és rövid hajù nők... minden anorexiásnak elmondott... holott sose èheztettem magam. Kiderült hormonális gondjam is vannak, akkor megint én voltam a hibás, mármint hogy én tehetek róla... az orvos pedig közölte nem a vékonyságom miatt van, hanem mert ez pcos. Úgy alakult hogy nincs munkám(nem rúgtak ki, lejárt a szerződésem) folyamatosan keresek, de olyan szinten ordított ma, hogy ez mind az én hibám, mert a munkáltatók látják rajtam hogy engem semmi sem érdekel(ami nem igaz mert bizony a sminken és öltözködésen kívül még sok minden érdekel pl. természettudomány, de a pénzügyek is ezért tanultam közgazdasàgot), majd éhen halok és utcára kerülök, semmi máshoz nem értek csak a hazudozáshoz és olyan vagyok mint anyám... és ha az ő családjára ütök akkor már lennék valaki (Anya cigány, ès apa nagyon megveti őket, arra célzott hogy ők senkik) Sose voltam csavargò, sose szöktem el sehova, sose cigiztem, drogoztam,pont hogy visszahúzódó csendes lány voltam mindig is, de sose voltam jó neki. Otthon mindig bevásárolok, mert ő ugyan nem megy le a boltba, lusta. Kiabál ha mondjuk nincs az a fajta alma ami neki kell, vagy ha nem ugrasz neki azonnal. Ha azt mondom nem érek rá most lemenni, vagy esetleg lemehetne ő is akkor már durvul...


Egyetlen egyszer volt hogy rossz fajta paprikát hoztam neki a piacról. Iszonyú hangnemben ordított velem, elhordott mindennek és elakart zavarni hogy na akkor húzzál màshova lakni... nem áll messze tőle az erőszak, engem ugyan nem, de anyát sokszor megverte a szemem előtt kicsikènt. Egyszer valóban el is zavart minket aztán visszakönyörögte magàt.

Néha nem érzem hogy szeretne vagy a lányaként tekintene rám, bevallom kicsit félek tőle :( Elfogok költözni amint lesz munkám. Csak tudni szeretném miért lett ilyen velem, sose bàntottam őt, nem kiabàltam sose, mindig szót fogadtam mindenben. De sose voltam jó és érzem hogy egyre rosszabb :(



2021. jún. 19. 18:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit hosszú lett
2021. jún. 19. 18:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Valószínmeg az ő élete kisiklott, és ahelyett, hogy szembe nézne vele, hogyan lehet helyrehozni, keresett egy bűnbakot. Ráadásul ha ilyen jó gyermek vagy, nincs ellenállása, könnyű is bántani. Bármit, csak a saját felelősségét nem akarja látni, mert akkor be kéne látnia hogy ő b@szta el.

Amit kettes mond is valószínű, hogy fiút akart.

2021. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges az,hogy felsőbbrendűség érzete van.

Többnek érzi magat a nőknél.

Többnek érzi magát egyes etnikumoknál.


Emellett még nárcisztikus személységzavara is van.


Az ilyen nem fog megváltozni. Soha.


Ott kell hagyni,ahol van...ott rohadjon meg!

2021. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzeted, már az írásodból lejön, hogy te egy normális lány vagy és nem vagy hibás. Na de ilyenekért nem is lehetnél, hogy más paprikát viszel fel vagy hogy nincs a neki megfelelő alma...egyértelműen gáz van vele! Valami pszichés zavar, az biztos. Nem normális, hogy így bánik a saját lányával, mindegy, hogy már felnőtt vagy akkor is!

Ő mégis miért nem megy el dolgozni? Mert az a meglátása, hogy ne dolgozzon, tartsa őt el a gyereke? Ez a felfogás sem normális! Vagy hogy még ő durvul, amiért te nem érsz rá rögtön s azonnal lemenni a boltba és megkéred, hogy menjen le.

Most még nem ütött meg, de ha édesanyádat már többször is, miért gondolod, hogy téged nem fog? Hiszen valami mentális problemája van. Ne akard hagyni, hogy odáig fajuljon, értem, hogy elköltözöl, amikor tudsz, de 1. nem könnyű a mai világban munkát sem találni 2. nem is biztos, hogy lesz munkád és rögtön el fogsz tudni költözni.

Az nem lenne opció, hogy édesanyádhoz költözz?

Illetve próbálj meg vele beszélni (bár lehet, hogy ez nem lehetséges), hogy milyen gondolatai, érzései vannak, miért ennyire negatív, hátha hatásos lenne.

2021. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van az a pont, ahol az embernek el kell döntenie, hogy valaki hozzátesz-e az életéhez, vagy inkább elvesz. A te életedben úgy tűnik, eljött ez a pont, és be kell látni, hogy apád, hiába ő nevelt fel, már inkább árt neked. Nem dolgod eltartani, és attól, hogy történetesen az ő spermájából lettél, nem kötelező elviselned a bántalmazásokat. Mert ez a leírtak alapján egyértelműen egy bántalmazó kapcsolat, akkor is, ha nem fizikai. Menekülj, amíg még lehet.


És igen, valószínűleg téged hibáztat a saját sikertelenségéért.

2021. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, régen mondta hogy fiút jobban szeretett volna, sokáig mondogatta anyának hogy szüljön már egy kistestvért...

Már igazából ha van is kapcsolatom se mutatom be. Abba is csak kifogást talál, miért cigány, miért nem magyar, miért ilyen, miért olyan.

2021. jún. 19. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez azért az egyik legkegyetlenebb amit mondhat. :(
2021. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az embert hagyd ott, minden kapcsolatot szakíts meg vele. Ahogy telnek az évek, ez csak rosszabb lesz, menekülj.
2021. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig is utálta a hosszú hajam, erőszakkal akarta levágatni, utálta hogy vékony alkat vagyok, mert az ő típusai a telt és rövid hajù nők..."

ELNÉZÉST??? Miért tekint rád nőként és nem a lányaként??? Jézusom!!! Valami nem oké nagyon a fejében.. Állj ki magadért drágám és fuss el messzire. Nagyon sajnálom és kitartást kivánok neked!❤️ Most sok munkalehetőség van, hogy újra nyitottak a vendéglátó helyek, menj el bírd ki pár hónapig és költözz el!! Sajnos csak férfi munkát tudok, pedig nagyon szívesen ajánlottam volna neked! :(

2021. jún. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!