Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan derítsem ki hogy a...

Hogyan derítsem ki hogy a lányomnak anyagi gondjai vannak?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, férje külföldön dolgozik, 2 hónapja megvettek egy házat hitelre, pluszban kértek a másik gyermekemtől kölcsön 3000 eurót amit havonta 500 euróval törlesztenek.

A vejem körülbelül 1800-1900 eurós fizetést kap, ezekből jön le az utazása és a lakhatása is. Lányommal szoktam menni vásárolni és úgy vettem észre hogy az előzőekhez képest pl alig vesz valamit. Kb 2-3 ezer forint értékben vásárolt. Itthon is vannak ugye kiadások, ezenfelül fizeti a rezsit is hogy minket segítsen

Tudom nem leszem népszerű de megtaláltam a csekkjei között 2 zálogjegyes papírt az egyik múlt havi a másik pedig jelenlegi.

Vezet kiadásos füzetet, már jó előre decemberig megírva és ahhoz részletezve ott volt példaul hogy 2 hónapban egymás után is minuszban lesz.

Ezek előtt kérdeztem megkérdeztem tőle adjak e pénzt, de elutasított. Mit tennétek? Hagyjam meg nekik a rezsit?

Az utóbbiakat már félretettem, mert nincsen igazából szükségünk rá, én is az apja is dolgozunk. Közel 400.000 ft a bevételünk közösen, ehhez képest ha levonom ha vejem kiadásait, bankot meg a fiam felé a tartozásukat nekik 300 ezer sincs. Kicsit aggaszt a helyzetük és nem tudom mi tévő legyek


2021. jún. 21. 00:20
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
28%

Semmit ne tegyél. Két felnőtt ember, meg kell oldani egyedül.

Reméljük a tesó megkapja a pénzét rendszeresen

2021. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%
szerintem az a minimum ilyen helyzetben, ha nem kéred a rezsit. mi az, hogy ne tegyél semmit?ez nem egy idegen, hanem a gyereked!
2021. jún. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
96%
Ő akkor is segített nektek - a rezsivel- amikor nem is voltatok rászorulva. Te meg nem segítenéd? pedig ő most rá van szorulva.
2021. jún. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen a segítséget nyújtás felé hajlok,de volt eszembe az is hogy nem avatkozok bele, mert lehet jót tesz az ha egyedül lábalnak ki ebből a helyzetből.

Van egy kis unokám is, nem hunyhatok szemet, mert tudom hogy a lányom magában biztosan őrlödik, például ezt még leírom, azt is megtaláltam hogy ebben a hónapban mindösszesen 14.000 ftjuk van. Listákat láttam, részletezve hogy mi mennyibe kerül kb, illetve főzni valókat, összeírva pl ahhoz csak tészta kell, felírva stb

2021. jún. 21. 00:55
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is engedd el a rezsit legalább.
2021. jún. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
98%
Már kiderítetted, hogy anyagi gondjai vannak. De büszke ahhoz, vagy szégyelli, hogy elmondja neked. Ha teheted segítsd úgy, hogy ne nagyon tudjon róla, mert valószínűleg visszautasítaná.
2021. jún. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is úgy segítsd, hogy az ne anyagi segítségnek tűnjön. Ha úgyis egy házban éltek, akkor akár hetente többször áthívhatod őket enni, mert mondjuk "a töltött káposzta csak nagy tételben főzve jó" vagy más hasonló ürüggyel. Vagy a rezsire is mondd azt, hogy igazából szép tőle, hogy ő fizeti, de nektek egyre kínosabb lesz a dolog, hiszen ha nem élne veletek, akkor is a nagyrészét úgyis ki kéne fizetnetek.
2021. jún. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
76%
Nem is tudom, milyen szülő az, aki páholyból nézi végig, hogy lábal ki a gyereke , unokája a sz@rból és azon gondolkodik, hogy segítsen-e? Mit gondolsz, mire való a család? Ha öregen, betegen majd rászorulsz,gondolom zokon vennéd, ha nem pattanna , hanem gondolkodna, hogy segítsen-e nektek?
2021. jún. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%
Mellesleg elgondolkodtató, hogy miért is verték olyan kiadásba magukat egy házért, hogy majdnem éhenhalnak tőle.Baromi jó lehet a kapcsolatotok, ha ennyire igyekeznek lelépni tőletek. Hát a hozzáállásodat tekintve nem is csodálkozom...De te csak nézd végig nyugodtan, hogy nélkülöznek, meg gondolkozgassál rajta , hogy segítesz-e nekik. Főleg úgy, hogy jobban álltok anyagilag, mint ők.
2021. jún. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Tolakodni azért nems zabad, mármitn hogy érezze, hogy na, anyagi okokból teszed, rezsi elengedés tényleg jo pl.
2021. jún. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!