Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan derítsem ki hogy a...

Hogyan derítsem ki hogy a lányomnak anyagi gondjai vannak?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, férje külföldön dolgozik, 2 hónapja megvettek egy házat hitelre, pluszban kértek a másik gyermekemtől kölcsön 3000 eurót amit havonta 500 euróval törlesztenek.

A vejem körülbelül 1800-1900 eurós fizetést kap, ezekből jön le az utazása és a lakhatása is. Lányommal szoktam menni vásárolni és úgy vettem észre hogy az előzőekhez képest pl alig vesz valamit. Kb 2-3 ezer forint értékben vásárolt. Itthon is vannak ugye kiadások, ezenfelül fizeti a rezsit is hogy minket segítsen

Tudom nem leszem népszerű de megtaláltam a csekkjei között 2 zálogjegyes papírt az egyik múlt havi a másik pedig jelenlegi.

Vezet kiadásos füzetet, már jó előre decemberig megírva és ahhoz részletezve ott volt példaul hogy 2 hónapban egymás után is minuszban lesz.

Ezek előtt kérdeztem megkérdeztem tőle adjak e pénzt, de elutasított. Mit tennétek? Hagyjam meg nekik a rezsit?

Az utóbbiakat már félretettem, mert nincsen igazából szükségünk rá, én is az apja is dolgozunk. Közel 400.000 ft a bevételünk közösen, ehhez képest ha levonom ha vejem kiadásait, bankot meg a fiam felé a tartozásukat nekik 300 ezer sincs. Kicsit aggaszt a helyzetük és nem tudom mi tévő legyek


2021. jún. 21. 00:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

30


Tudok olvasni.

Te tudsz értelmezni?


Ha a felnőtt gyerek a szülőnél él, és fizet, az nem kisegítés vagy segítség, az a költségekhez való hozzájárulás, amit felnőtt embernek illik fizetni. Nem?

2021. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
84%

"Lányommal szoktam menni vásárolni és úgy vettem észre hogy az előzőekhez képest pl alig vesz valamit. Kb 2-3 ezer forint értékben vásárolt."


Az előzőekhez képest ami jelentheti azt is, hogy nem ebbe a hónapba vesz csak 2 vagy 3000 forintért kaját. Hanem jelentheti azt is, hogy már pár hónapja.


"Vezet kiadásos füzetet, már jó előre decemberig megírva és ahhoz részletezve ott volt példaul hogy 2 hónapban egymás után is minuszban lesz."


Nem tudom ezen mit lehet félreérteni?


26-os vagyok. Két hónapban egymás után minuszban lesz,és nem az van odaírva, hogy minuszban volt, ergo az a 300 ezer sincs pénz nem pénz.


Nem hinném, hogy problémám lenne a szövegértelmezéssel.

2021. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
52%

A mi családunk ugy működik, hogy számíthatunk egymásra, bármiben, bármikor. SOHA nem szorulunk providentre, meg zálogházra.

Mondjuk mi zsidók vagyunk.

Lehet, hogy ez a mi előnyünk a magyarokkal szemben?

2021. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
83%
33-as egy családban így kéne működnie természetesen. A család azért család mert egymást segítjük.
2021. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
35%

33

Mi sem szorulunk ilyen szarokra.

Dolgozunk...

2021. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
97%
35-ös ez nem erről szól! Nem arról szól, hogy lusta disznó a családtag.
2021. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
35- pont nem ez volt a lényeg abban amit írtam, hogy dolgozol (33 vagyok) Hanem hogy összetartunk és segítjük egymást. Munka mellett is lehet sz@rba kerülni.
2021. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
17%
A lányod dolgozik? Mert furcsa hogy arrol semmit nem írsz...gondolom nem
2021. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
96%

35-ös nem osztom a véleményed.


Amúgy meg nem minden munka jó munka, van aki napszámra kényszerül, vagy közmunkára diplomások is vannak sajna, nem mindenki tehet róla hogy nehéz helyzetbe kényszerül,az bármennyire is igyekezne nem fogja utolérni saját magát. Ez a kérdés ugyan nem erről szól, de ha egy családnak vannak adósságai, lakáshitel stb, akkor igen is lehet olyan helyzetben, hogy alig éri utol magát, és mivel a család család bizonyos dolgokban be tud segíteni a család többi tagja,akik a szülők, testvér stb., ahogy írtak több példát is, és ahogy 33-as is írta, bármennyire is le lett pontozva, de igaza van.

2021. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
35-ös jó csak ezt oda kéne írnod, mert a zsidó család példája után ez a pár szó félreérthető. Így is lehet érteni, hogy dolgozunk ergo nem szorulunk a másikra, és nem kell senki segítsége, de úgy is, hogy lenézed aki nem dolgozik tök mindegy milyen okból.
2021. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!