Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy vezethessek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 éve szereztem jogosítványt. Nagyon nyögvenyelős volt a folyamat, így az egész procedúra másfél évig tartott. Mivel még középiskolás voltam, az oktatóm is dolgozott, sok tanulója volt stb., ezért nagyon ritkán tudtam csak vezetni járni, nehéz volt megfelelő időpontokat egyeztetni és így többször kimaradtak akár hetek is két alkalom között. Ráadásul amíg csak itthon vezettünk gyakori volt, hogy az oktatót kellett furikázni a postára, a gyerekért, a pékségbe stb., így nem is vezettem le a teljes órákat, mert kint vártam a kocsiban. Én pedig úgy vágtam neki, hogy abszolút semmit nem tudtam, tehát nyilván szükségem lett volna minél több gyakorlásra. Végül sikerült, a második forgalmi vizsgán mentem át. Ott is azt mondták és szerintem ez igaz is, hogy majd úgyis akkor tanulok meg vezetni, ha vezetek.

Viszont azóta egyáltalán nem vezettem. Pontosabban egy-két alkalommal ültem autóban még rögtön a vizsga után, de csak apukámmal (csak úgy vezethettem, ha jött velem) és az a pár alkalom el is vette a kedvem az egésztől. Kimentünk a rutinpályára és ott kellett gyakorolni elindulni, megállni, fordulni, parkolni stb., ami nyilván rosszul ment, mert egy tök más autót kellett vezetnem és csomó mindent én nem is tanultam (pl. nem tanultuk a kézifékes elindulást soha) vagy éppen máshogy tanultam, gyakoroltam be mint ahogyan azt apukám tudta, csinálta. Úgyhogy ebből mindig veszekedés lett, mert ő kiabált, hogy nem igaz nem megy, mit csinálok, miért nem figyelek oda, ő nem is érti stb. és végig magyarázott, ami nagyon idegesített, stresszelt, egyszer már el is sírtam magam. Azóta nem vezettem.

Eddig ezzel nem is volt gond, mert igazából nem volt rá szükségem. Viszont haza kellett költöznöm a koliból még tavaly a vírus miatt és azóta gyakorlatilag nem tudok menni sehova. Vidéken élünk, itt nincsen jól szervezett tömegközlekedés, így autó nélkül az ember meg van lőve. Mindig a szüleimnek kell szólnom, hogy vigyenek el valahova, majd jöjjenek értem vagy őket küldöm boltba, ha kell nekem valami stb., de ez így senkinek nem jó. Nyilván őket is zavarja, mert dolgoznak, kevés idejük van, nem feltétlenül érnek rá vagy nem akarnak vele foglalkozni stb., és engem is zavar, hogy ilyen mértékben kell a szüleimtől függni. Ha szeptemberben végre jelenléti oktatás lesz, akkor megoldódik a probléma, de addig is zavar, már elegem van ebből. Sokkal egyszerűbb lenne, ha vezethetném én is az egyik autót, de a szüleim nem engedik, mert milyen régen vezettem utoljára, nem is tudok vezetni, előbb meg kellene tanulni vezetni stb.

Szóval a kérdés: hogyan tudnám őket meggyőzni, hogy végre vezethessek?


2021. jún. 22. 12:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben nem vezetnék ilyen szülővel, nem alkalmas mindenki arra, hogy megtanítson valamit, ellenben szinte mindenki azt gondolja magáról. Amíg otthon vagy vidéken, rendeld meg, amire szükséged van kihozzák házhoz. És amikor visszamész a koliba kezdj el egy vezetéstechnikai tréninget.
2021. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Akármit nem tudok megrendelni, itt nincsen kiszállítás áruházakból stb. Valamint eleve nem is csak a vásárlásról van szó, hanem én sem tudok menni sehová. Nyár van, végre ráérek és az utóbbi egy évben is gyakorlatilag itthon ültem, nem is lehetett menni sehová, kijárási korlátozás volt stb., már szívesen mennék moziba, könyvtárba, strandra, kávézóba, találkozni barátokkal és mindenféle. Viszont nem tudok, max. ha a szüleim hajlandóak elvinni. Huszonévesen azért örülnék neki, ha nem a szüleimet kellene nyaggatni, hogy vigyenek már el valahová vagy nem anyámat kellene elküldenem a tescoba tampont venni.

Vezetéstechnikai tréningre nem szeretnék menni, szerintem semmi értelme nem lenne. Úgysem vezethetném az autót utána sem, akkor minek? Ha a jogsi után nem engedték, akkor ez sem jelentene semmit. Nyilván nem volt túl jó oktatóm, keveset tudtam vezetni stb., de mégis sikerült megszerezni a jogosítványt, ami azt jelenti, hogy onnantól kezdve vezethet az ember és majd úgyis megtanulja, ami esetleg nem megy. Rengeteg emberrel vezettem együtt (a megyeszékhelyen kellett vizsgázni és emiatt oda jártunk gyakorolni, de mivel messze volt ezért egyszerre több tanuló ment együtt), azért voltak jó páran, akik nálam sokkal rosszabbul vezettek és mégis meglett a jogsijuk, ma vezetnek napi szinten. Szóval egyértelműen voltak hiányosságaim és szükségem lett volna a gyakorlásra, de nem gondolom, hogy nem szabadott volna autóba ülnöm. Szóval szerintem csak felesleges pénzkidobás lenne az is, ráadásul nem is olcsó dolgok ezek.

2021. jún. 22. 12:59
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nyugodt ember vagyok.

Ennek ellenére -külföldön- próbáltam tanítani a nejemet vezetni, s néhány próbálkozás után feladtam, oktatót fogadtam. Első alkalommal ripityára törte az oktató kocsit.

Korábban nekem botkormányos, kardánbox nélküli kocsival ügy sikerült elkerülni a baleseteket, hogy a túloldalról rátapostam a fékre, s félrerántottam a kormányt.

Szóval: nem mindenki alkalmas oktatásra.

Kézifékes indulás emelkedőn/lejtőn fontos.

2021. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
97%
Ha neked az jobb, hogy vezetsz apáddal, aki az agyadra megy és az idegtől pláne nem fogsz tudni vezetni, akkor csináld. Valahogy azt gondoltam majd egyszer talán szerzel saját, vagy bérelt autót és elkezdesz vezetni. A szüleid nem fogod tudni megváltoztatni, hiába szeretnéd. Biztosan van volánbusz, vagy vonat nálatok is, én tuti nem ülnék egész nyáron otthon, sőt valószínűleg én már lent lennék a helyedben a balcsin, vagy pesten és dolgoznék, hogy legyen pénzem, akár autóra, akár másra.
2021. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
94%

Oké, akartam válaszolni, de csak kifogásokat keresel mindenre, így semmi értelme.

Ajánlották a vezetéstechnikai tréninget, érdekes, abból a hsz-ből is csak azt vetted észre, amibe bele tudtál kötni.

2021. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
77%

Alapból hülyeség ez a szülővel vezetés fszság. A táblákat TE jobban ismered a friss KRESZ vizsgád miatt, az anyósról meg SEMMIVEL nem tud közbeavatkozni érdemlegesen.

Én a helyedben elvinném az egyik kocsit, amikor dolgoznak.

Kézifékkel meg úgy kell elindulni, mint nélküle. Nagy lökettérfogatú gázolajos autónál elég a kuplungot tartani a fogáspontnál, aztán szépen engedni a kuplungot is meg a kézit is. Ha gurul ellenkező irányba a kocsi, akkor túl gyorsan engedted a kézi, ha lefullad, túl lassan.

2021. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

13 Hát az biztos, valóban nem mindenki alkalmas az oktatásra. Sajnos még az oktatók között is akad olyan, aki jobb ne oktatna. A kézifékes indulás lehet, hogy fontos, nem tudom, de már nem tanítják.

14 A saját autó az még jóval odébb van. Tanulok, még jó pár évig így is lesz és nem lesz pénzem saját autóra. Én az egyetem mellett eddig nem tudtam dolgozni, sehogy sem fért bele az időbeosztásomba. A nyári munkáknál is mindig felmerül, hogy jó, jó, de oda el is kell jutni valahogyan... Úgyhogy max. szállásos munkák jöhetnek szóba, ami legfőképpen Balaton a szezon alatt, de az szerintem nagyon nem nekem való. Valamint nem tartom reálisnak, hogy nyári munkából megkeressek annyi pénzt, hogy abból vegyek egy autót és még fenn is tudjam tartani azt minden költségével együtt.

Van egy busz, de az rendre késik és 40 perc mire lekecmeregsz vele az állomásra, ahol még csövezhetsz egy-egy órát mire beér a vonat. Itt senki nem jár busszal, csak az öregek, akik mennek a temetőbe, piacra stb., nem véletlen. A vonattal egy óra alatt el tudok jutni a városba, majd ott ugye ismételten buszra kell szállni, bár ott egy-egy hely még gyalog is megközelíthető. Szóval, ha mondjuk el akarok menni egy edzésre, ki akarok venni egy könyvet a könyvtárból vagy találkozni akarok valakivel, akkor több óra már maga az is, hogy egyáltalán eljussak oda. Át kell szállni, cipeled a cuccod, mire beérsz a melegben leizzadsz mint egy ló stb.

2021. jún. 22. 13:25
 18/37 A kérdező kommentje:

15 De most szerinted egy vezetéstechnikai tréningtől mi változna? Semmi.

16 Nem tudom elvinni csak úgy az autót. Mindenhová autóval járnak, ha a kocsik itthon vannak, akkor ők is.

2021. jún. 22. 13:28
 19/37 anonim ***** válasza:
93%
Fuh, hát szerintem maradj inkább otthon, biztos megy valami a tv-ben.
2021. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Kösz...
2021. jún. 22. 13:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!