Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért viselkedik úgy...

Anyám miért viselkedik úgy velem, mintha óvodás, dedós lennék? Más is ennyire félti a gyerekét? Busz utazásról van szó, 23 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha teljesen burokban lennék nevelve. Szóltam, hogy már pedig hétvégén be akarok utazni busszal egy pasihoz, akivel neten ismerkedtem meg. Ő meg nem akar engedni, mert szerinte annyira veszélyes az, megerőszakolnak meg minden. 30 km-ről van szó, szóval fél óra busszal. De nem érdekel a véleménye, mert úgyis megyek, ha ennyire félt, jöjjön utánam a bolond. És amúgy nem erőszakolna meg, mert már régebb óta ismerjük egymást, sőt szexeltünk, volt itt nálam, mikor nem voltak itthon. Csak erről nem avatom be, mert veszekedne velem. Úgy viselkedik, mintha ovis lennék. Egyetlen korombelinek sincsenek ilyen szülei. Maradjak aggszűz vénlány akkor, ne ismerkedjek senkivel, vagy mi van?

2021. jún. 22. 22:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
Testvéred van?
2021. jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon rosz gyerek voltam, és 20-as éveimben is elég nagy huligán. Letojtam mindent és mindenkit. Ma, hogy van egy kisfiam nehéz helyzetben vagyok mert féltem, és eszembe jut hogy a szüleim mennyit papoltak és milyen igazuk volt. Sokmindenben kellett volna halgatnom rájuk.. Most értettem meg mit éreztek. Nem egyszerű de kicsit örülj is hogy szeretnek és féltenek. Ha bajban az ember, mindíg a szülei azok az emberek akikre számíthat.
2021. jún. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Én anyám is ilyen, pedig én már rég nem velük élek, és 37 éves vagyok. Ráadásul bejártam a fél világot egyedül, több külföldi országban is éltem már (most sem Magyarországon élek), igazán itt lehetne az ideje, hogy belássa, remekül boldogulok, de nem, úgy tűnik, ez már örökre így marad. Nem tudsz mit csinálni, van aki ilyen. 3 lehetőséged van:


1) Minden kapcsolatot megszakítasz (gondolom ez nem megoldás).


2) Elhallgatod azokat a dolgaidat, amiktől tudod, hogy kikészül (nem elegáns, nem is felnőttes, de van amikor ez a kisebbik rossz).


3) Felvállalod a konfliktust, hisztistül, érzelmi zsarolásostul. Ehhez kell egy fajta fatalizmus, hogy egyszerűen leperegjen rólad minden, mert ha felhúzod magad a viselkedésén, vagy akár csak minimálisan is hat rád a bűntudatkeltés, akkor csak magaddal b@szol ki. Hosszú távon nyilván ez a megoldás a legjobb, de nem mindenki alkalmas erre a lesz@rom habitusra, főleg nem a te korodban. Az én példámból az is látható, hogy nem feltétlenül “enyhül” az évek múlásával a túlféltő szülő hozzáállása.


Én a helyedben most harcolnék. Pont jó korban vagy, legalább próbáld meg kivívni a függetlenséged. Aztán hátha nem olyan anyád mint az enyém, és szépen lassan (pár évre így is szükség lesz) hozzászokik, hogy önálló felnőtt lett a gyereke. Ha 5 év múlva még mindig ilyen, akkor ráérsz szűrni az információt, hogy mennyire avatod be az életedbe.

2021. jún. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%
Abból, hogy bevallod, titkolózol és gondolom folyamatosan hazudsz is, szerintem teljesen jogosan aggódik.
2021. jún. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
Ennyi idősen Te magadnak tudod kivívni, hogy ne gyermekként kezeljenek.
2021. jún. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
56%
Suliba is kocsival vitték minden nap? :D
2021. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%
12-es! Nem a lányát szereti és félti ez a rátelepedő szülő, hanem saját maga szorong! És az a tény, hogy a szülő az, akire számítani lehet, nem kell, hogy együttjárjon azzal, hogy a szülő leuralja a felnőtt gyerekét. A kettőnek semmi köze egymáshoz! Ez nem bolt, hogy valamit valamiért!
2021. jún. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
58%

23 évesen én már elköltöztem otthonról 40 km-re, nem apukám véleményére vártam, hogy mehetek-e randizni :D


Nőj már fel!

2021. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
97%
Ha esetleg elmennél, mi lenne? Bünti, egy hét szobafogság?
2021. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
30%
Valahol ebben a kategóriában jobbak a roma szülők, mert a romák oldalában ott nem szólnak bele a szülők a gyerek minden saját szabad akarati tevékenységébe.
2021. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!