Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy alakul ki szülő-gyerek...

Hogy alakul ki szülő-gyerek között bizalmi kapcsolat?

Figyelt kérdés
23 évesen úgy érzem nincs közöttünk semmilyen féle bizalmi kapcsolat. Úgy érzem soha nem tudtam bennü megbízni, hamarabb elmondom egy idegen embernek a problémáimat, mint nekik, miért van ez? Miért nem alakult ki közöttünk ilyenfajta bizalom?

2021. jún. 24. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább magamban tartom a bajokat, akkor azzal nem lehet visszaélni.


Szerintem már gyereknek érezned kell, hogy bízol bennük és hogy akarják, hogy bízz bennük. Ha ők se akarják, akkor soha nem fogsz.

2021. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem sincs semmi bizalmi kapcsolatom velük, és már nem is lesz, nem is volt soha. Barátnőm anyjával vagy tanárnőmmel előbb megbeszéltem a dolgaimat. Anyám, hát kifelé ő volt a tündérkirálynő, kolleganők, szomszédok, stb. mind szerették. Otthon pedig egy sótlan p....a volt, vont maga köré egy falat, és nem lehetett két szót sem váltani vele, látszott, hogy idegesíti bármi (az ilyennek nem lett volna való gyerek).
2021. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Midorillee ***** válasza:
89%

Kisbaba korban alakul ki ( pont benne vagyok a dologban) mikor a gyermek jelez sírással mert ugye màssal még nem tud nem mindegy milyen reakciót kap a szüleitől.

Ha csak be van vágva a gyerek a kiságyba mondjuk és sírni van hagyva azt tanulja meg hogy nincs értelme szólnom jeleznem mert nem kapok segítséget... elsősorban így alakul ki a bizalmi kapcsolat.

2021. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Ujszulott kortol alakul ki es fokozatosan erosodik.

Kamaszkorban gyengul ami a termeszetes levalas resze.


23 evesen ertheto ha ez mar nem jon magatol, lehet voltak elozmenyei hogy bizalmatlan kettel.

Viszont azwrt dolgozz rajta mert megis ok a kozvetken csalad ha bajba kerulsz ok segitenek.

2021. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
tettek neked valamit?
2021. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez van,de én 19 vagyok,és tudom miért van. Azt nem tudom pl ilyenben,hogy oviban,mint én,valaki más szintén miért nem mondta el magától,ha van valami,de később ahogy nagyobb problémák lesznek,már látja a gyerek,hogy mi miatt nem mondja el. Ezeket szerintem tökre érdemes végiggondolni. Én esetemben azért,mert tudtam,hogy megértés helyett lecseszést kapnék,meg kritizálást,és aztán jöttek a figyelmetlenségek,aminek örültem akkor,hogy de jó,hogy nem veszik észre (bár érdekes módon,apa mindig előbb észrevette,mint anya),ellenben nekem is volt 2,de főként az egyik tanárnőm,aki egyből leszűrte,ha volt valami,meg kérdezett,és majdnem mindent meg is beszéltem vele,és így még 16-17 évesen egy idegen nőt tartottam 2.anyá(k)nak,ami elég fura volt.


Igazából szerintem ezt próbálhatják átrakni a gyerekekre,h miattuk van,de itt elég 1-1 figyelmetlenség,vagy akár magának az anyának a személyisége,ami egy negatív kapu,és ki akarna magának rosszat,még okosnak sem kell lenni,egyszerűen nem akarna a gyerek belépni azon a kapun. Ami miatt ez rossz,ha ilyen alakul,ahogy tapasztaltam,én is idegen embereknek bármikor,de közeli barátoknak sem mertem nagy problémát elárulni,aztán semmilyet sem,mert féltem a kritikától,a meg nem értéstől,az együttérzés hiányától és még attól is,hogy szülőkhöz is eljutna. Úgyhogy a mással való bizalmi kapcsolat kialakítása is szerintem nehezebb így,ha nincs meg ez az alap,mert először mindenki a szülővel kezdi,de ha ez nem alakul ki rendesen,akkor mással is nehezebben fog,vagy sehogy,amikor problémákról kéne beszélni.

2021. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerekkorban nem alakul ki akkor felnőttként már sokkal de sokkal nehezebben lehet kialakítani.
2021. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen kialakul, ha számíthatsz, bízhatsz a szüleidben, akkor ez kialakul. Ha csak fenyítés és meg szigor van és igazából mindent egyedül kell megoldanod, akkor nem lesz bizalom.
2021. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
4#es válaszoló amit írt javítanám. Nem gyengül kamasz korban. Ez csak egy hiedelem, és az is egy negatív hiedelem, hogy ez normális lenne. A bizalom anyaméhtől a halálig növekszik ideális esetben.
2021. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!