Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb baratnommel nincs...

A legjobb baratnommel nincs bizalmi kapcsolatom evek multan se, kinek a hibaja lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pelenkas korom ota van egy baratnom, nagyon kozel is lakik hozzam, mar tizen akarhanyeve tart a baratsagunk es o a legjobb baratnojenek tart es tartott engem a kezdetektol fogva. En is a legjobb baratnomnek tartottam mindig ot, meg gyerekkorunkban meg tini korunkban szinte mindent egyutt csinaltunk, minden napot egyutt toltottunk es rengeteget baromkodtunk. De ahogy kezdtunk felnoni, es mar nem csak a baromkodasrol kezdett szolni az eletunk, ugy kezdtunk el szepen “tavolodni” egymastol-legalabbis en igy elem meg! Miota pasija van azota iszonyat ritkan talalkozunk pedig 3 percre lakunk egymastol, nem jon velem sehova barhova is hivom, barmilyen programot is talalok ki, vagy ha megis elmegyunk valahova akkor csak ha kocsival viszem, es csak ha “jovunk es megyunk” mert neki nincs kedve soha semmihez, meg nem akarja az egesz napjat “elpazarolni” holott egyebkent semmi dolga, otthon fetreng reggeltol estig, a pasijaval is csak lustalkodnak, nincsenek kulonosebben programjaik. Viszont a pasija talalkozik a barataival, o eljar helyekre, es a baratnom vele mindenhova elmegy, es inkabb log a pasija barom haverjaival egyutt akiket nem is bir es olyan programokon vesz reszt amik nem is erdeklik minthogy eljojjon velem valahova?!

Gyerekkorunkban sok bizalmas meg intimebb temank nem volt igy akkor semmi gondom nem volt. De mostanaban nagyon elgondolkoztatott hogy olyan “baratnoimmel” osztom meg a maganeletemet akik nem is allnak hozzam kozel es mindig meg is banom hogy megosztok veluk dolgokat mert nem bizok meg bennuk annyira dehat valakivel csak megkell beszelnem. Es a legjobb baratnommel egyaltalan nem beszelunk erzelmekrol,parkapcsolatokrol,intimebb dolgokrol. Mas lanyok akiket inkabb ismerosnek neveznek mint baratnak egy laza beszelgetes alkalmaval elmeselnek joforman mindent meg azt is amire amugy nem is lettem volna kivancsi (privat haloszobai dolgokat)

En a legjobb baratnomnek azert nem nyilok meg mert o se nyilik meg felem, minden beszelgetes amit kezdemenyez az hulyeseg, viccelodes, komolytalan temak. Egyszeruen nem ertem hogy csak velem nem oszt meg semmit vagy leteznek ilyen emberek akikkel nem lehet ilyen melyebb kapcsolatot kialakitani? Azt latom hogy mas baratnok mindent megosztanak egymassal es megbiznak egymasban es kiallnak egymasert. Az en baratnom meg csak hulyesegekrol tud velem beszelni meg masokat kibeszelni.. Azt meg ugy ahogy eltudtam fogadni hogy o egy ilyen antiszoc otthon uldogelo lustalkodo ember aki se sportolni se bulizni se varost nezni se semmilyen hazon kivuli programot nem szeret de mar az is kiakaszt hogy ha en nem megyek at az o hazaba, vagy nem megyek erte kocsival valahova akkor mar nem is talalkozunk honapokig se akar. De megis kitart amellett hogy neki en vagyok a legjobb baratnoje, mert mindig hangoztatja es ahanyszor elkezdek valaki massal melyebb barati kapcsolatot kialakitani mindig feltekeny, de meg ugy sem valtoztatna.

Szerintetek?



2018. márc. 7. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A bartánőd nem barátnő, csak kihasznál. Amikor neki épp megfelel, jó vay, de amúgy fel is dobhatnád a papucsot, nyugi :)
2018. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolod? Hat ez eleg szomoru :/
2018. márc. 7. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ő ilyen. Zárkózott. De ennyi erővel nyugodtan elmondhatnád neki te is a magánügyeidet, de te sem teszed. Ezt a kérdést valaha feltetted neki például, hogy miért nem beszélgettek soha komolyan?
2018. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazabol ahogy elkezdtunk gyerekbol atcseperedni kis felnottekke es lettek mar fiu ugyek meg hasonlo es lett baratom, es meselni akartam neki rola es olyan eretlenul kezelte az egeszet hogy ott elvette az egesztol a kedvem mert szinte serto volt szinte kifigurazott. Meg hat akarhanyszor beszelek valami ilyesmirol hamar temat valt szinte nem is reagal ra, es elkezd beszelni valami olyanrol ami tokre elter a tematol es abszolut erzelemmentes meg mindenmentes mint pl hogy milyen cipot akar venni vagy mit latott a tvbe hasonlok.. A tobbi baratnom nem is hagyja hogy ne meseljek el nekik valamit, mert allandoan kerdeznek es meg azt is kiszedik belolem amit nem akartam volna elmondani.
2018. márc. 7. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel már van fiúja, vele beszéli meg az ilyesmit, és őt szereti már, vele éli meg az élményeket.

A baráti kapcsolatotok(gyerekkor óta tartóak is) idővel unalmasak lesznek, kiszámithatóak, nincs benne izgalom, mivel annyira ismer már téged.

Sajnos elfajult, felszínes világban élünk, mindenki bele tapos a másik lelkébe. Ha megunja a másikat, keres egy érdekesebbet, egy izgalmas, ismeretlen friss húst.:)

Tapasztalataim szerint az ilyesmi sajnos nagyon gyakori (velem is megtörténik folyamatosan, mindig váltok "legjobb" barátot). A régi barátaimmal sem vagyok rosszban, csak már ritkábban találkozunk egymással, ritkábban megyünk együtt valahova.

2018. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A női barátság evolúciós okokból mindig is gyenge lábakon állt. Főleg a gyerekkori lánybarátságok. Amint feltűnik egy fiú, a barátságok háttérbe szorulnak, és a párkapcsolat lép a helyére. 40-en túl aztán újra felragyognak a barátságok.
2018. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!