Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez miért van? Nem...

Szerintetek ez miért van? Nem tudtam elengedni a dolgot?

Figyelt kérdés

Édesapám alkoholista volt, miután elváltak anyukámmal olyan volt a kapcsolatunk, hogy időnként mentem, naponta beszéltünk, majd 'eltűnt' fél/1 évre és újra felvettük a kapcsolatot (én hívtam ilyenkor mindig). Mindig én kerestem 1-1 hosszabb kihagyás után, de mindig minden ott folytatódott, ahol abba hagytuk, úgy beszéltünk, mint akik napi kapcsolatban vannak.

6 éve apukám elhunyt, de ezt a mai napig úgy élem meg, hogy csupán megint csak el van tűnve és majd megint hívom. Az első 1-2 évben volt hogy konkrétan felhívtam, de nyilván nem kapcsolható már a száma. A temetőbe csak a temetésen voltam, azóta egyáltalán nem mentem ki, egyszerűen ha oda mennék úgy érezném, hogy újra meghalt és szembesíteni kell magam vele, de ezt valamiért 6. éve kerülöm. Beszélni erről nem igazán tudok, nem tudom hogy kezdjek bele, illetve édesanyámmal ez nem is menne. Szerintetek mi segítene az elfogadásában, mi az ami kimozdítana ebből a 6 évnyi tagadásból?


2021. jún. 25. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy elgyászolod végre az apádat. Azt is, aki meghalt, és azt is, aki apát mindig is szerettél volna magadnak.

Menj ki nyugodtan a temetőbe, az is segíteni fogja a folyamatot.

Írhatsz neki levelet, nézegethetsz fényképeket, elrendezheted a tőle kapott emlékeidet, talán édesanyádat is kérdezhetnéd, milyen volt apa, amikor te még kicsi voltál.

2021. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos emlékszem rá, hogy milyen volt, eléggé mély nyomott hagyott :)

Éppen ezért nem tudok róla anyával beszélni, mert mindig azt mondja hogy kb minek siratok egy ilyen embert, semmi sem veszítettem a halálával.

Ami jogos, és teljesen igaza van. De nekem az apukám volt, és bármilyen volt én mindig szerettem, ahogy Ő is engem, ezt tudom.

2021. jún. 25. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádat akkor egyelőre hagyd ki :) (Zárójelben: valamikor ő is szerethette, különben nem született volna meg egy ilyen nagyszerű közös gyerekük:)

Ha nem megy egyedül: vannak gyászfeldolgozó csoportok, de lehet kérni segítséget pszichológustól is.

2021. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pszichológussal már próbálkoztunk - bár annak már szintén 6 éve - annyit értünk el vele, hogy tele tömött gyógyszerekkel sajnos, így nem hiszem, hogy az most segítene..

mindenesetre köszönöm szépen, igyekszem megfogadni a tanácsokat! :)

2021. jún. 25. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichologust is elhe tolyat ekresni aki nem gyógyszerekkel oldja meg a dolgot, igaz sajna általában drágábbak is.
2021. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az pszichiáter lehetett, pszichológus nem adhat gyógyszert.

Gyászfeldolgozásban jártas klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress, fog tudni segíteni. Az első válaszoló nagyon jókat írt!

2021. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!