Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám és anyám szó szerint rám...

Apám és anyám szó szerint rám parancsolt, hogy menjük ki velük külföldre rokonokhoz látogatóba, de csak a családom nélkül, csak szerintem tahóság?

Figyelt kérdés
29 éves különélő családapa vagyok, viszont a nénikém az külföldön él és hát koránál fogva nem tudni meddig fog még élni. Ezért kellene még idén kiutaznom hozzá. Viszont a drágalátos anyám és apám csak azt akarja hogy arra az egy hétre egyedül menjek ki velük a feleségem és gyerekem nélkül. Néven, hogy így nem kell annyira sokat költeni szállásra. És akárhányszor azt mondom hogy eléggé tahóság ez a részükről akkor elkezdenek érzelmi zsarolni azzal, hogy csináljak amit akarok de gondoljak arra hogy a nénikémet már nem fogom többet látni és hasonlók.
2021. jún. 26. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a saját szállásod te magad fizeted. Akkor mi közük hozzá, hogy te esetleg többet fizetsz?
2021. jún. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik, hogy nem kötelező menned, ha meg szeretnéd, akkor menj a családoddal.
2021. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

1. Ennyi idősen, családapaként már nem fordulhatna elő, hogy a szüleid "rádparancsolnak"!

2. Ha szerinted is jogos, hogy meglátogasd a rokont, akkor meg nem értem, miért ők fizetnék neked, felnőtt embernek, a szállást.

3. Ha azt akarod, hogy a családod is ott legyen, megtiltani megintcsak nem tudják, viszont természetesen ez is a te költséged!

2021. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én fizetném a saját költségünket, de erre meg az a válasz minek terhelni annyian szegény idős asszonyt. Egyszerűen kompromisszum képtelen emberek csak azt fújják ami jó nekik.
2021. jún. 26. 20:36
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
És neked miért kell engedély a szüleidtöl? Ilyen ember ne nevezze magát felnöttnek, akinek férj és apaként még a szülei parancsolnak!
2021. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Legyünk már felnőttek. Ma már komolyan bárki nevelhet gyereket, akkor is ha egy ilyen egyszerű szituációt sem tud megoldani?

Ha nem tetszik nekik akkor menjenek el ők meg ti is külön. Ennyi. Ez tényleg megért egy kérdést? Mi az hogy engedik, parancsolnak?

Látni akarod? Menj ki.

Családdal akarsz menni ed meg is teheted? Vidd őket.

Nem tetszik a szüleidnek? Vagy nem elfogadják vagy mentek külön.

2021. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Borzalmas, hogy ennyire adsz a szüleid parancsára. Mintha egy tinédzsert olvasnék.


Akkor menj ki, ha akarsz. Ahogy látom nincs túl közeli viszony a külföldi rokonnal, tehát ha eddig életében/egészségben nem érdekelt, akkor most miért kell hirtelen "pofavizitre" menni? A szüleidnek kell az örökség, vagy mi?


Ha úgy döntesz kimész, akkor viszed a családod, megszálltok valahol. Ez annyira bonyolult? Egyszerűen nem is értem mi közük ehhez. Jézusom.

2021. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 L.. István ***** válasza:
100%
De a nénikéddel beszéltél egyáltalán? Biztos szeretne találkozni a feleségeddel és a gyerekeddel. A többiek le vannak xarva.
2021. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanez a helyzet volt a családunkban, én avgyok a feleség, akit otthon kellett volna hagyni gyerekkel a külföldi hagyatéki miatt. A férjem gondolkodás nélkül nemet mondott, még úgy is, hogy nélküle a szülei nem akartak/tudtak volna utazni a távolság miatt. Nem mindenkinek szimpatikus ez, de a férjem közölte, hogy ő már nem elsősorban a fiuk, hanem családfő és másodsorban a fiuk, ezért nem hagy itt minket. Én a döntése után hallottam erről, de jól esett, hogy nem hagy magunkra.
2021. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor maradj otthon te is.
2021. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!