Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim pokollá teszik az...

A szüleim pokollá teszik az életem, főleg anyám, nagyon kétségbe vagyok esve, többi lent?

Figyelt kérdés

A szüleim a születésem után rövidesen “külön élnek”. Apukámnak kettő háza volt és az egyikben mi lakunk édesanyámmal (van egy húgom) a másikban apukám.


Nagyon rossz családi körülmények uralkodtak mindig, rendőrség járt napi szinten stb.

16 éves voltam mikor anyánk elköltözött 25km -re tőlünk, a szomszédos városba. Talált egy párt magának és elment vele. 4,5 évet laktak együtt, mikor 1 éve kb meghalt a párja (sajnos :( ) és visszaköltözött ide…hozzánk. Amíg nem lakott itt hetente egyszer lejárt ide, megnézte húgom és gyakran pénz is kért tőlem…

Ennyire jött haza. Itt voltunk 15 és 16 évesen egyedül. Húgomról annyit kell tudni, hogy óvoda óta jelzik a nevelők a szülők számára, hogy baj van vele. Nem beszél és nem társalog, mára már a családjához sem szól. Anyum kivette az iskolából a szakmai vizsgája előtt és azóta itthon van…és létezik.


Édesapám a saját házába (hozzánk) be sem jöhet, mert anyám kiabálni kezd és veszekedést generál. Apukámnak nincs lába és egy agyvérzésen is túl van. Viszont anyámnak nem tetszik, hogy gondozom. Állandóan csak a veszekedés megy….



Most, hogy elmúltam 18, letettem két szakmát és szeptembertől kezdeném az egyetemet szeretnék tenni valamit az itthoni dolgok ellen.


Anyukám mikor elköltözött, nem múltunk el 18 évesek… és magunkra hagyott, úgy hogy ő továbbra is ide volt bejelentve, 4,5 évig kapott üzemanyag támogatást a munkába való közlekedéshez…jogtalanul. Húgommal nem csinált semmit mikor figyelmeztették, már az óvónők, hogy baj lesz. Tőlem elvette az egyetemi tandíjamat..180k forintot. Valamint rengeteg rezsi tartozást csinált. Szeretnénk apával megszabadulni tőle, viszont ő agyvérzés utáni állapotban van most így hát nekem kéne tennem valamit.


A fent leírt dolgok megérnének mondjuk egy feljelentést? Vagy nem foglalkoznának vele? Hogy tudnánk elérni, hogy kijelenthessük a lakásból anyát?


Köszönöm ha végig olvastad, már nagy kétségbe esésben vagyok, gondoltam ha több emberhez eljut ez a sztori hátha kitalálunk valamilyen megoldást, nagyon egyedül vagyok. Kérem valaki adjon tanácsot:( 20/F



2021. júl. 1. 15:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a rendőrségre és mód ezt így el kerekperec
2021. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A szuleid hivatalosan is elvaltak? Kie a haz? Hazassag alatt szerzett vagyon? Mert ha csak Apade, akkor szepen kozoljetek vele, hogy lehet csomagolni. Ha nem, akkor tovabb intezkedtek a rendorsegnel! Ez nem szulo! Szabaduljatok meg tole!
2021. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Molyember ***** válasza:
100%
Hú, bmeg... Ez jogi kérdés, amihez nem értek, de sok erőt kívánok. Legalább annyit, amennyi eddig is volt.
2021. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni nem tudod, semmi büntethetőt nem csinált. Az üzemanyag támogatás munkajogi kérdés, az otthagyásotok gyámügyi.

Hiába jelented ki, attól még nem fog elköltözni. Létezik kényszerkijelentés, de ez arra vonatkozik, ha nem lakik ott. [link]

Mivel nem önkényes lakásfoglaló lehet ki sem lehet tenni.

[link]

Keressetek egy jogászt.

2021. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben apáé mind a kettő ház, házasság alatt szerzett vagyona egyik szülőnek sincs. Nem váltak el hivatalosan..ezzel nagyon megnehezítve az életünket. Egyébként van egy nővérem is (féltesó anyai ágról). Ő már évek óta nem beszél anyával és a gyerekeit sem láthatja anya.


Nem tudom meddig bírom még ezt. Valamit tennem kell még szeptember előtt :/ köszönöm a válaszokat, hálás vagyok már azért is ha végig olvasta valaki. <3

2021. júl. 1. 16:28
 6/20 A kérdező kommentje:
A jogászhoz nem állunk elég jól sajnos, nincs valami ingyenes segítség nyújtás?😕
2021. júl. 1. 16:31
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A helyi családsegítőben szokott lenni, érdemes megkérdezni.
2021. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is a családsegítőt tudnám javasolni.
2021. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Édesapán helyében - ha valóban az övé mindkét ház -, azt, amiben most laktok, eladnám és elfelezném a két lány között az összeget. Nem tudom, hogy mennyit ér, de egy banki önerőhöz talán elég lenne, és mindkettőtöknek lesz/lenne egy-egy kis garzonja.

A válópert pedig meg kell indítani, segítenek a bíróságok az ingyenes jogsegély keretében.

Anyád pedig mehet, amerre lát...

2021. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Önkormányzatnak szokott lenni ingyenes jogsegély szolgálata. Kérdezd meg az önkormányzatnál. De az isten szerelmére, 20 éves FIU vagy, mia fenének adsz pénzt neki??? Meg van szád, emeld meg a hangod és oszd már ki anyádat!Csak azért ilyen nagypofájú, mert ti hagyjátok neki!!
2021. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!