Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim folyton beleszólnak mindenbe és nem hagyják, hogy önálló döntéseket hozzak?

Figyelt kérdés
Kb mindenbe beleszólnak, a legapróbb dolgoktól a legnagyobbig. Olyan dolgokban döntenek a fejem felett, amik a sorsomat, a jövőmet befolyásolják, ráadásul rosszul döntenek. Nekem pedig nem lehet kb semmi beleszólásom a dolgokba, pedig 20 éves vagyok. Ezekkel rohadtul tudják rombolni az önbizalmamat. Még abba is beleszólnak néha hogy milyen ruhát vegyek fel, pedig senki nem kérdezte őket. Valahogy úgy érzem, hogy úgy gondolják, csak az a jó, amit ők mondanak, amit én mondok, azt figyelembe se veszik. Erre példa pl a pályaválasztásnál volt, kb semmi beleszólásom nem volt, mit válasszak, hanem erőszakosan rám kényszerítették a saját akaratukat, akárhogy is ellenkeztem, semmit sem ért. Most egyetemen olyan szakon tanulok, ami finoman szólva sem áll közel hozzám, úgy érzem nem nekem való, nincs tehetségem hozzá és nem is szeretem annyira, de anyáék szerint "kell a diploma". Otthagyni vagy más szakot váltani meg nem tudok, mert akkor meg nap mint nap veszekedni kellene velük, ami kikészítene teljesen. Miért tanuljak olyat amit utálok ? Kétségbe vagyok esve, más ismerősöm otthagyta azt a szakot amit nem szeretett, én meg ha megtenném, kikészítenének. Folyton rombolják ezenkívül az önbizalmamat, ha valami kudarc ér, folyton felemlegetik (főleg apa), ha meg valami sikerül az természetes... Arra jöttem rá, hogy ők ártanak nekem a legtöbbet, szerintük nem lehetnek álmaim. A legmegdöbbentőbb, hogy 20 éves vagyok és ezt megengedik maguknak....

2017. szept. 11. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem sejtik még hogy a Newton hatás-ellenhatáshoz hasonló törvény ebben az esetben is érvényes. Vagyis önmaguknak is ártanak, ha nem most akkor később. Például az én szüleim is rámerőltettek olyan szakmát amit nem én választottam. Pedig én otthon akartam a saját gazdaságban dolgozni. De az ő eszük miatt idegen munkahely rabja lettem, hisz saját gazdaságot nem volt miből létrehoznom. Mikor megöregedtek, akkor jöttek rá hülye agyuk következményére, hogy egyik gyereke sincs velük mert hát idegen munkahely rabjai a saját gazdaság lehetősége ellenére. Vad idegen gondozókat kellett elviselniük, akár nekem vad idegen munkatársakat. Persze később még magamat is hibásnak éreztem azért mert nem mondtam meg nekik azt amit kellett volna, hogy hülyeként ne döntsenek mások sorsa felől, csak akkor ha tényleg jól döntenének. Mert később annak böjtje fog lenni az egész családra de leginkább önmagukra nézve. Ma már középkorú felnőttként persze megmondom bárkinek, hogy hülyeként vagy gazemberként a nevük kuss. És csak akkor szólaljanak meg ha okosabbak vagy becsületesebbek. Érdekes, mind csendben szokott maradni.
2017. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz, önállósodj, mert így kikészítenek.

Aztán legyen csak minimális kapcsolat. Ha bármit becsmérelnek, azonnal szakítsd meg a beszélgetést, és utána egy ideig ne is szólj hozzájuk.

2017. szept. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor veled is hasonló a helyzet. De komolyan nem veszik észre hogy ezzel egy életet nyomorítanak meg ? Meddig csinálják még ezt a parancsolgatást ? Igaz mondták, hogy szerezzem meg a papírt, de akkor minek ha nem szeretem azt amit tanulok és nem is biztos hogy azon a területen helyezkedek majd el ? Nap mint nap veszekedés van emiatt, és soha nem jutunk közös nevezőre.
2017. szept. 11. 09:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbálok kiállni magamért csak függök tőlük anyagilag. De néha úgy felidegesítenek, hogy legszívesebben elköltöznék jó messzire otthonról, minél többet vagyok együtt szüleimmel annál több a veszekedés a nézeteltérések miatt.
2017. szept. 11. 10:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy én érzem, féligazságokat mondasz. Azért nem állsz a sarkadra, és nem váltasz szakot, mert állandó veszekedés lenne.

De hát ahogy én érzem, így is az van.

Ha szakot váltanál, legalább azt tanulnád, amihez kedved van, a veszekedés meg így is úgy is mindennapos.

2017. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy már olyannyira kiölték az önbizalmamat belőlem a szüleim, hogy félek egyedül döntést hozni. Hamarabb kellett volna lépnem,meg már harmadéves vagyok, ha ott akartam volna hagyni lehet hamarabb kellett volna
2017. szept. 11. 11:09
 7/8 A kérdező kommentje:
De elegem van abból hogy ez folyamatos feszültséget okoz, és lehet szakemberhez kellene fordulnom, mert felemészt ez az állapot.. Nem szeretem ha akaratom ellenére rámkényszerítenek dolgokat.
2017. szept. 11. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy én látom kérdező, mindenért a szüleidet okolod. Azért is, mert döntenek helyetted, de azért is, mert képtelen vagy a saját döntéseidet érvényesíteni. Nőj fel mielőbb, mert ez a másra mutogatás nem vezet jóra.
2017. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!