Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretném kérni segítségeteket...

Szeretném kérni segítségeteket. Lassan két hónapja leszek együtt a barátommal. De a szüleimnek még mindig nem sikerült elmondanom,hogy van valakim. Az interneten ismertük meg egymást. Szerintetek hogy kéne elmondanom? (16 éves vagyok)

Figyelt kérdés

A szüleim szerint amíg nem találkozok az illetővel nem lehetünk szerelmesek ugyanis nem tudom hogy néz ki. Pedig már tudjuk egymásrol hogy hogyan nézünk ki.:)

Ezért nem tudom hogy kéne elmondanom hogy az interneten ismertük meg egymást.

Kíméljetek magad negatív hozzászólásokkal.



2021. júl. 2. 10:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%

#8

Pedig egy netes ismeretségnél soha nem lehet tudni, hogy ki vagy mi van a háttérben és egy 16 éves (aki lehet 13-14 vagy 15, csak nem írhatja ki ide) szülő nélkül ne találkozzon vele!

Az meg fura lenne, ha a randira elkísérné a szülő, vagy bokorban bujkálva leskelődne. Így teljesen természetes, hogy meghívják, a szülők lecsekkolják, aztán utána már lehet alakítani a programot.

2021. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van személyes sztorim ezzel kapcsolatban.

Már 2 éves a kapcsolatom egy internetes barátságból, szóval nem hülyeség.

Az első 7 hónapot lehúztam úgy, hogy nem találkoztunk élőben, de én is tudtam tovább nem lehet már húzni. Szerintem a 2 hónap még nagyon kevés, aztán olyanra is ráerőszakolhat a csávó amit igazából nem akarsz.. de te tudod.

A találkozásnak nyilván két végkifejlete lehet: vagy működik vagy nem. Ugye mondanom sem kell az interneten mindenki más mint élőben, így ami at interneten működik, lehet élőben nem fog.

Nekem működött. Ha rosszul érzed magad vagy valami akkor mondod, hogy szerinted ez nem fog menni, ha pedig kicsit ellazultok, minden happy, akkor használd ki ameddig veled van, a többit meg megbeszélitek.

Én csak pozitív dolgokat tudok erről mondani, (nem tudom, lehet nekem van ilyen mázlim) viszont nem akarlak arra biztatni, hogy egyből tali. Ahogy előttem is írták, eltűnnek fiatalok a semmibe, szóval jó lenne jobban kiismerni a fiút, mert még 2 hónapja se vagytok együtt, tehát nem tudod valójában kicsoda.

2021. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

Hű, ha ez párkapcsolat, akkor én erősen poligám kapcsolatban élek.

Az nem párkapcsolat, hogy neten írkáltok egymásnak. Találkoztatok már személyesen?

2021. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

Jó lenne tudni milyen messze lakik. Ha az ország másik végében akkor felejtsd el, mert a szüleid biztos nem engednek oda. Hacsak ő nem megy hozzátok, na azt meg kétlem.

Az egyetlen megoldás ha meggyőzöd őket, máshogy nem fog menni. mivel 16 éves vagy, felejtsd el az elszökősdit, mert anyádék bemennek az örsre és visszahoznak a rendőrök, aztán többet nem látod.

2 hónap meg nem nagy idő.

2021. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

#13, 12-es vagyok. :)

Ha esetleg nekem írtad igen, (bár nem hiszem) minden hétvégén. Csak az első hónapokban voltam távolságtartó.

2021. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
66%
Azért azt én is meredeknek érezném kijelenteni, hogy a barátod, de alapvetően megértem mit szeretnék ezzel mondani. Ma már teljesen általános dolog az interneten való ismerkedés, akár kifejezetten ilyen célú oldalakon és appokon, akár csak játékokon keresztül, akár csoportokban stb., és lehet a neten keresztül üzengetni, telefonálni, van videóhívás is. Viszont a szülők generációjának a netes ismerkedésről sokszor még inkább csak az jut eszébe, hogy biztos valami beteg állat akarja átverni a gyerekemet és akkor behálózza, pénzt csal ki tőle, elrabolja, megerőszakolja stb. és úgy alapvetően nem tudják komolyan venni. Bár a fiatalok párkapcsolatát sem tudják komolyan venni sokan. Szóval szerintem is az a legcélravezetőbb, ha elmondod a szüleidnek, hogy a neten ismerkedtek egy fiúval, már beszélgettek egy ideje stb. és szeretnétek találkozni. Találkoztok, nyilván ez függ a lehetőségektől is, hogy hogyan tudjátok megoldani. Aztán majd alakul a dolog.
2021. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
39%
Minek elmondani egy cyber kapcsolatot? Van egy barátom, soha életben nem láttam? Ez gáz.
2021. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
14%
Minek elmondani egy cyber kapcsolatot? Van egy barátom, soha életben nem láttam? Ez gáz.
2021. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam azt hogy kepen lattuk egymast! 3. Uzeno

Video chatelunk mar vagy 1 honapja :)

2021. júl. 2. 15:19
 20/29 anonim ***** válasza:
19%

11es

Ha a te gyereked lenne, megengednéd, hogy egy tök idegen jöjjön a házba? Ott császkál, jön megy, ki tudja miket csinál? 😃

2021. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!