Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Menekülés, elköltözés itthonró...

Menekülés, elköltözés itthonról az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Anyukámmal és a párjával élek, emellett kiskorom óta szoros a kapcsolat nagymamámmal.

Anyukámmal sosem volt egyszerű együtt élni, folyton szakítottak vele az aktuális párjai, voltak kiborulásai, ivott. 14 éves korom óta arra várok, hogy elköltözhessek mellőle, csak sajnos sosem volt hova. Apukám már nem él, másik rokonokhoz nem szerettem volna menni, egyedül pedig nem tudtam pénz hiányában. Viselkedése borzalmas, gyakran agresszív, kiabál, könnyen felkapja a vizet, nárcisztikus. Az anya szerepét rég elvesztette nálam.

Jelenleg még van egy évem az egyetemből, de kicsi az esély, hogy ennyit még kibírjak itthon.

A problémám ott kezdődött, hogy pár hónapja lett barátom, miután bemutattam itthon, megkaptam, hogy óriásit csalódtak bennem (anyám és nagymamám), nem ilyen fiút képzeltek mellém és hogy nem támogatják a kapcsolatunkat. Ezt mind azért, mert külsőleg nem tetszik nekik és az ő családi háttere sem a legjobb, amiről persze nem tehet. Belsőleg viszont nem tudnak rá semmi rosszat sem mondani. Van köztünk több, mint 100 km, amivel nincs bajunk, én szoktam menni hozzá, ide nem akarom most már hozni. Meg lettem fenyegetve, hogyha továbbra is vele maradok, akkor ne számítsak itthon semmi jóra, semmilyen anyagi támogatást nem fogok kapni, és egyéb szép szavakat, amire azt hitte anyám, hogy majd hatni fog rám, de ezzel pont az ellenkezőjét érte el.

A helyzet csak romlik, mindig kapok valami beszólást, próbálja elrontani a kedvemet, elbizonytalanítani és kezd betelni nálam a pohár. Plusz baj, hogy nagymamám ugyanez, sőt még rosszabb, hiszen ő már idős, más világban nőtt fel, teljesen mást gondol a világról, és minden nap rajtam kattog, kezd kiborulni.

Szomorú, hogy 21 évesen nagyanyám lelkivilágára kell figyelnem és nem lehetek boldog azzal, akivel boldog tudnék lenni, mert vannak, akik szabotálni szeretnék ezt.

Egyetlen megoldás, ha elmegyek innen minél hamarabb, hiszen őt nem fogják elfogadni, én pedig nem szeretnék egy ilyen mérgező környezetben tovább élni. A barátom is azon van, hogy otthonról elköltözzön, de ehhez még kell pár hónap. Lenne annyi pénzem, hogy addig ki tudjunk venni albérletet amíg ő is talpra áll, ősszel tudnék passziváltatni is egyetemen ha úgy van és dolgozni.

Nyilván ilyenkor az a nehéz, hogyha ezt megteszem, jön a bántás felém és a barátom, illetve a barátom családja felé is, én leszek a rossz, hogy őt "választom" és itt hagyok mindenkit, nagymamámról nem is beszélve, aki ebbe teljesen bele fog bolondulni és én érzem emiatt rosszul magam.

Eléggé tanácstalan vagyok, egyértelműen szeretnék elköltözni, de picit ijesztő is a gondolat. Viszont ha nem lépek, akkor pár hónapon belül valószínűleg óriási veszekedések és balhék lesznek, ezt nem szeretném megvárni.


Kíváncsi vagyok mások hogyan látják ezt a dolgot, valaki volt-e hasonló helyzetben?



2021. júl. 6. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz el minel hamarabb. Felnott no vagy mar. ne hagyd, hogy masok akarjak iranyitani az eleted. azt nezd, hogy neked mi a jo. foleg ha ilyen a kozeg amiben elsz. anyam engem is iranyitani akart. amikor mondtam neki hogy hozzank koltozik a baratom, nem volt ellene, viszont eloadta ahattyuk halalat, hogy elvesz tole engem. probalt iranyitani, befolyasolni, perdze en is meg akartam felelni, es a baratom allitotta le. utana alltam en magam a sarkamra vele szemben, hogy mar nem vagyok gyerek, kulon eletem van, most mar csaladom is es nincs joga semmibe beleszolni, akkor sem ha egyutt elunk. azota mar kulon jo ideje. lenyeg, ne hagyd magad, meg meg fogjak keseriteni az eleted. mit szamit, hogy hogy nez ki a baratod vagy milyen az anyagi helyzete? a te parod, nem nekik kell szeretni. en kulfoldon elek, es itt szembesultem eloszor azzal, hogy az emberek elfogadjak egymast olyannal, amilyen. van ismeros, aki bankban dolgozik, mig a ferje meg kukas kocsin dolgozik. szamit valamit? semmit, szeretik egymast. nincs megkulonboztetes. anyukadnak es nagymamadnak nem kell elfogadni ezt, de akkor hagyjanak beken benneteket. ha veluk maradsz, szamithatsz arra, hogy meg sokaig fogjak ezt csinalni. egeszen addig, amig nem teszel ez ellen. ha meg van ra a lehetoseg, koltozz el es alakitsd az eleted, ahogy te/ti szeretnetek. kivanom hogy sikeruljon!
2021. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi idösen már elköltözhetsz, anyagi részét kell emgteremteni bár az se mindig könnyü
2021. júl. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Molyember ***** válasza:
98%

Mivel nincs szakmád, ezért nem fogod halálra keresni magad, ha most elmész dolgozni, az albérletet viszont folyamatosan fizetni kell. Ha passziváltatsz, és beállsz valahova melózni, akkor nagyon nehéz lesz utána lediplomázni. Szerintem fontold meg, hogy kibírod még ezt az egy évet, aztán szabad vagy, mint a madár.

Megértem a felháborodásod, és azt is, hogy ez már évek óta gyűlik benned, de az indulatból meghozott döntések nem szoktak jó véget érni. Te tudod, hogy mennyit bírsz, de szerintem hosszú távon jobban megéri még egy szar év, mint több évnyi küszködés.

2021. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetemet fejezd be, ez a legfontosabb!

Ki ne találj ilyet, hogy passzíváltatsz azért, hogy dolgozhass az albérletre valóért!

2021. júl. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj, de miért nem a fiú vállal 2,vagy 3 állást annak érdekében, hogy össze tudjatok költözni?? Ha akkora nagy az a szerelem, simán fel kellene ajánlania ezt. Ha nem tesz meg ennyit a kapcsolatotokért, hogy 1,azaz egyetlen évig robotol azért, hogy te be tudd fejezni az egyetemet, akkor szerintem gondolkozz el a szakításon, nem ér annyit az egész, hogy elbukd esetleg az egész jövődet.Vagy mondd otthon, hogy szakítottatok, és tartsd titokban 1 évig a kapcsolatot. Nem kell nekik tudni, hogy ha eljárkálsz hétvégente, akkor kinél töltöd az idődet. Barátnőt, új kapcsolatat, bármit mondhatsz otthon. DE NE passziválj, mert ha kiesel az ütemből, nagyon nehéz visszarázódni.
2021. júl. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

" Ne haragudj, de miért nem a fiú vállal 2,vagy 3 állást annak érdekében, hogy össze tudjatok költözni???"


Mondjuk épeszű ember nem akarja hogy a párja belerokkannom a napi 18-20 órás munkában, miközben k otthon mereszti a popsiját. Nyugodtan mehet a kérdező is dolgozni, eddig is mehetett volna. De ha nem akar, akkor ott a diákhitel. Nem más farkaval kell a csalánt verni

2021. júl. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha a barátjának kell még pár hónap, hogy anyagilag talpra álljon és a lánynak van félretett pénze albira- az nekem sokat elárul a dologról. Itt a lány fizetné az albit-remélhetőleg csak pár hónapig. A fiú egy lusta típusnak tűnik. Én a kérdező helyében nem mernék belevágni így az összeköltözésbe.
2021. júl. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Komolyan nem értem, hogy miért jut előbb eszedbe a passziváltatás, mint a szabad felhasználású diákhitel. Havi 150 ezerig fel lehet venni, abból már bőven megélsz koleszban, főleg ha még vállalsz mellette diákmunkát. Inkább legyen 1 millió hiteltartozásom, minthogy a nárcisztikus anyám tönkretegye a mentális egészségemet. Ráadásul olyan kevés a törlesztője, hogy bármilyen munka mellett röhögve visszafizeted. Önállósodj, különben ugyanezt a pénzt költheted pszichológusra.
2021. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Igen, a menekülés. Ennek érdekében:

1. Tanulj jól, hogy ne legyen évcsúszás véletlenül sem!

2. A kapcsolatot tartsd titokban, ha tudod!

3. Dolgozz, ha belefér az idődbe, és gyűjts pénzt az elköltözésre!

4. Annyit azért hozzáteszek, hogy egy dolog a szerelem és a vonzódás és másik a valóság összeköltözve (főleg, ha a családjához költözöl esetleg, inkább a pároddal külön el). Sajnos sokszor a felnőttek olyasmit is látnak előre vagy előítéletesen mondanak ki valakire, aminek még nincs meg a látható alapja.

2021. júl. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
87%

Próbáld valahogy kihúzni azt az 1 évet, aztán hagyd ott ezt a mérgező környezetet.

Nárcizmus, mérgező környezet témában rengeteg infót találsz, h lehet velük kibírni, kommunikáció...

Viszont mielőtt bárkivel összekötöd az életedet, érdemes lenne magaddal tisztába kerülni, mivel a mérgező, elnyomó családi háttér könnyen hagyhat olyan sérüléseket benned, ami kiszolgáltatottá tesz elnyomó személyiségekkel szemben.

2021. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!