Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családok hogy oldják meg...

Más családok hogy oldják meg a bevásárlást? Csak az én szüleim nem szeretnek boltba járni?

Figyelt kérdés

26/F vagyok, tesóm 24/N. Külön élünk mind a ketten, nagyon messze lakunk, ezért direkt úgy oldottuk meg, hogy egyszerre legyünk itthon ebben a hónapban.


Az elmúlt néhány napban feltűnt, hogy nincs itthon elég kaja, szüleim nagyon ritkán járnak a boltba. Hetente maximum kétszer. Most is például kb. 3 zsömle van éjszakára. :D Ha valaki megéhezik esetleg, az mit csinál? Egy kevéske vaj meg felvágott (ki tudja, mikori) van a hűtőben, de például zöldségnek még csak híre sincs.


Az anyagi oldalát a dolognak teljesen figyelmen kívül hagyhatjuk, jól élnek. Egyszerűen csak "lusták" bevásárolni, utálnak boltba járni. Semmi gond, most már ismét rájöttem erre, innentől kezdve én intézem a bevásárlást, amíg itt vagyok, mert én viszont imádom.


A véleményetekre vagyok kíváncsi, tök érdekes, hogy mennyire különbözőek az emberek. Nekem férfi létemre rögeszmém a saját lakásomban, hogy mindig tele legyen a hűtő és a konyha, konkrétan aludni nem tudok azzal a tudattal, hogy bármi nincs otthon. Egyedül élek, de még így is muszáj minden nap bevásárlást csinálnom, mert minden nap elfogy valami. A dolgok nem egyszerre fogynak el, ezért nem értem, hogy az emberek többsége miért nagybevásárlásokat csinál és kevésszer megy boltba sok dologért. Én ki nem bírnám, hogy valami akár 1-2 napig hiányozzon otthonról, ezért minden nap megyek kevés dologért.


Tudom, ebbe nem szólhatok bele, de kezembe veszem az irányítást, mert ez nem állapot. Ők is örülnének, ha nem csak közvetlenül nagybevásárlások után lenne tele a hűtő, hanem mindig, csak "lusták" tenni érte.


Azért az idézőjel, mert mindenki másra lusta. Én például takarítani vagyok lusta, ez egyszerűen nekem nem fontos, csak ha már tényleg nagy retek van. Nekik meg ezek szerint az nem fontos, hogy legyen mindig bőségesen étel otthon. Bár ezt legbelül soha nem fogom megérteni, hogy aki anyagilag megteheti (pláne, ha családos), annak miért nem ez az első és legfontosabb dolga.


Bocsánat, hogy ennyit írtam erről a semmiségről, de szabályosan frusztrál a dolog.



2021. júl. 7. 00:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg semmiség ez. Majd ha lesznek valóságos problémáid, vagy több dolgod, te is rájössz. :-)))


Szerintem ketten együttvéve sem esznek annyit, mint te. Nem akarják, hogy rájuk romoljon az ennivaló. Ezért kevés romlandó élelmiszert vásárolnak.

Meg az evés nem olyan központi kérdés az életükben, mint neked.

2021. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
100%
Online intézem. Faluhelyen élek, a szállítási költséggel együtt is jobban megéri mint bemenni bevásárolni.
2021. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az nem gond hogy heti kétszer mennek, nyilván akkor mindenből annyit kell venni hogy kitartson a következő vásárlásig. Az ember kitapasztalja hogy miből mennyi kell a háztartásába hogy soha ne fogyjon el semmi.

Azt viszont furának tartom hogy azon aggódsz hogy az éjszaka folyamán éhen fogtok halni :D Gyakorlatilag csak filmekben láttam olyat hogy valaki kiment falni az éjszaka közepén. Nyugi, túléled reggelig azzal a három zsemlével, reggel meg lehet menni vásárolni :D

2021. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Szívesen olvasok még.


Nem is azon aggódok, hogy éhen fogunk halni (Bár ha egyszerre ketten éhezünk meg, akkor már semmire nem elég, ami most itthon van, és előfordul, hogy tesómmal ilyenkor kijövünk random kajálni.), hanem ha nekem "vendégeim", vagy a felnőtt gyerekeim nálam aludnának, nagyon cikinek érezném, hogy nincs roskadásig a hűtő. Ezért mondom, hogy nem vagyunk egyformák, anyám például azt érezné cikinek, ha nem csillogna tökéletesen a ház, mire vendégek jönnek vagy mire mi hazalátogatnánk. Engem meg ez nem érdekelne.

2021. júl. 7. 00:23
 5/102 anonim ***** válasza:
74%

Én 29 évesen nem is tudok vásárolni élelmiszert, főzni sem tudok komolyabban, csak egyszerű dolgokat összedobni, nálunk mondjuk anyu rendezi is a dolgot, az a rendes boltba járás, én hozom viszem kocsival oda ahova kell, pénzt is hagyok kint, de ez csak az ő terepe.

Ha viszont akármi munka, javítani való van én rendezem.

2021. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
98%
Online vásárolunk a GRobytól, havonta egyszer. Kenyérből szelteltet, és lefagyasztjuk. Két nagy hűtőt telepakolunk, és egy hónapig elég. Kihozzák kocsival. Évek óta nem voltam boltban, minek.
2021. júl. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
81%

Naponta menni, sorban allni nagyon fárasztó lehet. Nem bantasbol, de szerintem unatkozik, akinek ez a hobbija,nincs eleg dolga.

Lehet venni heti 2szer is annyit, hogy eleg legyen.

Addig felvagott is elall meg eleg.

En pl unnepek elotti egy hetben utalok menni, most szerencsére lett kisbolt a faluban, de addig vettem inkabb talcas szalamikat, meg májast a későbbi napokra, csak boltba ne kelljen menni, max peksegbe kenyerert.


Zsemle szokott lenni fagyasztóban.

Zöldség van, de minek...nem esik jol a bolti vastag paprika, talan attol vannak kiuteseim is már.


A spajzuk sincs semmi?liszt, olaj, cukor, teszta? Fagyasztóban husok??

2021. júl. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
93%

Végül is minden háztartásban kialakul hogy miből mennyi kell mondjuk egy héten. Tökmindegy hogy ezt a mennyiséget hány alkalom során veszi meg az ember.

Nem először vagytok náluk, csak be tudják lőni hogy olyankor mikor ott vagytok, mennyivel nő a fogyasztás.

Egyáltalán nincs kaja mióta ott vagytok, éheztek? Vagy csak most éjjelre nem maradt sok, és emiatt kezdtél el aggódni?

Szerintem nem olyan kétségbeejtő ha nincs otthon kaja, bármikor el lehet ugrani a boltba ha szeretnél valamit ami pont nincs, meg pizzát is lehet rendelni, kb egy óra és ott van.

2021. júl. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
81%
Én a kérdezővel nagyon tudok azonosulni. 30as pasi vagyok, és szintén ez van. Otthon ott a nagy hűtő, de kevés dolog van benne, néhány felvágott, tojás, zsír, kolbász, ilyenek. Valahogy bennem is megvan ez, hogy miért nincs valami zöldség, vagy túró, sajt, stb. De hát nem vagyunk egyformák. Én is szarul élem meg, ha nincs nálam valami, szeretek normális tartalékot képezni dolgokból, és akkor sose fogy el semmi, ha valamiből 1 marad, akkor megyek a következő 2-ért.
2021. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
86%

"Egyedül élek, de még így is muszáj minden nap bevásárlást csinálnom, mert minden nap elfogy valami. " Ez csak a szervezőkészséged hiányát mutatja, a zéró előre tervezést. Nekem nem furcsák a szüleid: Amúgy biztos vagy benne hogy telik nekik rá hogy minden szart összevásároljanak, hátha beestek hozzájuk?


"nagyon cikinek érezném, hogy nincs roskadásig a hűtő." Én meg azt érezném cikinek, hogy rongyrázásból fölösleges dolgokra dobom ki a pénzt, ami majd a nyakamra romlik.

2021. júl. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!