Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a gyereketek miattatok vagdosta volna magát?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki sokat veszekedett a szüleivel és a testvéreivel és mivel nagyon érzékeny volt az ilyenekre eléggé de sokszor vágta meg magát és csinált magával egyéb fájdalmas dolgokat.

Persze nem meri elmondani most már a családjának ezt, mert azóta javult a kapcsolat és nem akarná ezzel elrontani.

Ha ilyen történne veletek és el is mondaná a gyereketek hogy miattatok csinálta akkor hogy reagálnátok?


2021. júl. 10. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Kattintásgenerátor.
2021. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Én fel nem tudom fogni ezt, hogy ha valakit bántanak, akkor az miért bántja még pluszban saját magát. Az én szüleim is eléggé cifrák voltak, de hogy még saját magamat is bántsam? Hát eszembe nem jutott volna soha!
2021. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Anyám megtudta, de idióta 11 éves voltam akkor, meg is vert. Azóta nem vagdostam, mert tényleg hülyeség, meg csak figyelemfelkeltésre jó. Öngyilkos gondolataim viszont a mai napig vannak miatta, de erről nem tud nyilván.
2021. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azért ,,bántotta" magát, mert ideges volt és nem tudta, hogy hol vezesse le a feszültségét. Amúgy ha valakit olyan sok (lelki) fájdalom ér az életben, akkor utána már nem nagyon érzi meg a fizikai fájdalmat. Ezt tapasztalatból írtam, ha nem így van kérlek javítsatok ki, mert azzal tanulhatnék. (Amikor ,,bántottam" magam az csak annyi volt, hogy a körmömmel sebesre martam a combom/hasonlók. NEM volt semmi késelés.)
2021. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vágdosás feszültség levezetésére jó és egy kicsi megnyugvást ad.


Nekem mikor anyám megtudta össze vért tiszta lila voltam és nem volt telefonom mert ketté törte,hogy biztos amiatt volt

2021. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es, lehet, hogy te nem tudod felfogni, de attól még van. A fizikai fájdalommal tereli el a figyelmét a lelki fájdalmáról.
2021. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Ott a gond h miért vagdossa magát, mármint nem a kiváltó ok hanem hogy miért így reagál.
2021. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Pszichológus neki, családterápia közösen.
2021. júl. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan azt hiszed, hogy az a szülő, aki miatt a gyerek idáig jut, majd magára veszi a problémát, netalántán elismeri, hogy ő a forrása, és sz..r szülő? Ugyan már... máshol keresd a segítséget, mert a szülőtől a végén csak azt kapod, amit itt páran: még egy pár sérülést, mert rajtad vezeti le az agresszióját!
2021. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülő miatt annyira frusztrált lesz a gyerek, hogy a lelki fájdalmát ilyen módon vezeti le, na az ilyen szülő jellemzően iszonyatosan primitíven reagál. Ahogy pár válaszoló írta is, fizikai erőszakkal.
2021. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!