Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depressziós anyuka (gyerek...

Depressziós anyuka (gyerek korban bántalmazott). Milyen esélyem vannak apukaként?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. 1 hónapos csecsemő aggódó apukája vagyok. Az anyuka gyermekkorban fizikailag is bantalmazva volt mind két szülőktől illetve az anyós egy passzív agresszív ember nagyon magas fokon aki befolyosalja az apóst. Étel megvonása, remegés a félelemtől, érzelmi elnyomás alatt nőtt fel a párom. Valamint a két testvér is. Úgy tűnik komoly lelki problémák maradtak felnőtt korra a paromnal. Passzív agresszivitás kisebb formában, valamint depressziós tünetek elég erősen. Ha fáradt türelmetlen a gyerekkel, érzelmileg és mindenhogy. Féltem a kislányom hogy amíg dolgozom nehogy baj történjen. Ez miatt rejtett kamerát raktam a házba amivel anyám i eggyet ért mert ő is látja a rengeteg elfolytott dühöt a páromon. Félünk hogy az ő gyerek kora nehogy a kislányomon csattanjon. A kamerán volt rá példa amikor láttam hogy már szinte idegbol veszi ölbe és eteti csak hogy végre maradjon csendbe a gyerek és ő is tudjon pihenni. Nagyon sokat beszélgettünk a párommal a gyerekkorárol, olvastunk neten hogy mik a következményei ennek felnőtt korra stb. De hiába úgy tűnik ez mind kevés neki amikor egyedül van a gyerekkel ninxs annyi türelme és nem kapja meg a gyerek a szeretet sem. Mit tudnék csinálnia ilyen esetben ha veszélyben érzem a gyereket? Ha ne adj isten bántja és felvetelem van róla lenne esélyem távol tartani hivatalosan? Pszichológushoz ne hajlandó menni az anya mert hogy majd ő javul stb. Nekem a gyerek eppsege a leg fontosabb és ha van rá mód nem szeretném megvarni hogy baja legyen. Kérem olyan emberek tanácsát akik tudják mit jelent a passzív agresszív és a depresszió fogalma és következményei.

#Agresszív anya #Depressziós anya
2021. júl. 12. 23:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Most kezdtél rá döbbeni még csak hogy milyen gyermekkora volt és milyen eredményekkel jár felnőtt korra. Most derülnek ki még csak a dolgok számomra is, sok sok beszélgetéssel próbál megnyilni de nem igazán akar. Kezd eltavolodni a szüleitől érzelmileg de bűntudata van ez miatt mértékben pontosan így lett nevelve. Anyunak mindig igaza van ha mégsem akkor apa segít igazat adni... Eszem ágában sincs elhagyni, közös jövőt tervezünk de orvoshoz nem hajlandó fordulni, és csak akkor türelmes a gyerekkel amikor felügyelet mellett van a gyerekkel. A kamera inkább azért kellett hogy megnyugodjak amikor egyedül van akkor is ugyan úgy babusgatja szeretgeti a gyerekért. De sajnos pont az ellenkezője. Pozitív érzelmeket nem sugároz
2021. júl. 13. 00:50
 12/24 anonim ***** válasza:
11%
Mi nem tudjuk eldönteni, hogy ez a kérdés valódi-e vagy kamu, de ha valódi, akkor neked nem a gyakorin kell játszogatnod, hanem azonnal elindulni orvosi - nem pszichológusi - segítséget kérni, mert a gyerek akkor tényleges veszélyben van, és utólag már nem lehet visszacsinálni. Ebben az esetben a gyereket nem szabad vele egyedül hagyni, és nem bízható rá a döntés, hogy hajlandó-e orvoshoz menni vagy sem, hanem ellentmondást nem tűrően el kell vinni pszichiáterhez. És nem a gyerekkorán meg a szülein rágódni, mert a jelen helyzetben az teljesen lényegtelen.
2021. júl. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%

Na most.. Milyen párkapcsolatotok volt eddig, ha csak most derült fény a párod múltjára?


Úgy tudsz segíteni neki, és ezáltal az egész kis családotoknak, ha érezteted vele hogy szereted, és hogy gyönyörű is a számodra. A testi változásokat is nehéz lehet neki feldolgozni.

Ami pedig a múltját illeti,addig nem fogja tudni elfeledni a traumákat amíg tartja a családjával a kapcsolatot, vagy az nem mozdul el egy jobb irányban.

Amúgy alapvetően minden anya ingerült, főleg ha kialvatlan. Az eleje mindig nehéz, aztán megtanuljuk nem annyira komolyan venni a sírás hogy azonnal megpróbaljuk le állítani. Tehát valahogy realizálódik hogy nem azért sír mert gondja van, hanem csak így jelez. Egy idő után tudni fogja már sírás típus alapján hogy éppen mit kell tennie.

Szeresd, vegyél le a terheiből, néha legyen ideje magára, vagy éppen elmenni kicsit otthonról, randizzatok néha. Ha nem szoptat akkor használjon cbd olajat. Kiegyensúlyozott értrenddel is tudjátok kicsit segíteni az állapotát ha valóban beszélnünk kell erről. Amúgy attól ha valaki depressziós még tud gondoskodni egy gyerekről. Én egyedül nevelem a két éves fiam születése óta, bipoláris depresszióm van. Az állapotom egyre jobban javul a fiam miatt is többek között, sőt mostanra már alig észrevehető a történet, vannak kilengések, ennek ellenére a fiam kiegyensúlyozott, bolond, és rettentő együttérző tud lenni. Cbd - t használok én is.


[link]

2021. júl. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

Ezeket gyerekvállalás előtt is tudtad. Mit gondoltál, ha egy lelkileg sérült emberre rázuhan a gyereknevelés akkor mi lesz?

Ugyanúgy megvannak a gondjai, a gyerek miatt még súlyosbodtak is. Egy egészséges nőt is megvisel a gyereknevelés, nem hogy egy lelki sérültet. Te abszolút lef0stad őt. Most se érdekel szerencsétlen.

Arra jó volt, hogy szüljön az anya-fia párosnak egy gyereket..



Sajnálom szerencsétlen párodat hogy egy ilyen féregnek szült.

Az anyádat kellett volna megdugn0d és neki csinálni gyereket.

A szülei után most ti is szépen kihasználtátok.

Remélem valahonnan tud majd erőt meríteni és nem lesz majd öngyilkos mikor a gyereket is el akarjátok venni tőle. Bár ti úgyis lef0snátok. Majd azt mondanátok a gyereknek milyen elmebeteg anyja volt... Undorítóak vagytok.

2021. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy mennyit viszel a háztartásból, mennyit a gyerek gondozásából hogy picit tehermentesítsd a nejed? Hisz nyilván tudtad hogy nehéz lesz, ha ismerted a feleséged múltját. Anyád meg nyilván rühelli a menyét, azért áskálódik hogy jaj, biztos bántani fogja egy volt bántalmazott a gyerekét...


Elárulom: legyen akármilyen nehéz, legyen akármilyen szarkavaró anyós, legyen akár tutyimutyi a férjünk, aki anyucinak pitizik ahelyett hogy a családunkat segítené, és törődne a gyerekkel: a többségünk inkább megdöglene mint hogy azt kelljen átélni a saját gyerekünknek mint anno nekünk.

2021. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%

7. Anyossal meg kell szakítani a kapcsolatot. Nincs más út. Nem kell látszat szeretetet fenntartani hiszen nem szeretitek. Akkor még minek? Mert úgy illik?

Beszélj a feleségeddel hogyha az anyja találkozni akarna vele mondja meg higy most nyugalmat szeretne. Merjen neki nemet mondani. Szóval szerintem a probléma forrását kellene "eltávolítani".

Másodszor ez a kamerát dolog a feleséged tudta nélkül nagyon aljas. Csak idő kérdése és észreveszi. Akkor pedig annyi a bizalmának feléd.

2021. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

14esnek üzenem semmit nem tud semmiről. Durván félre értelmezi a helyzetet. Lehet én is hülyén raktam fel a kérdést. Sebaj számára nincs infóm.

15ös természetesen hazimunkaban, lalkiekben mindenben segítem. Próbálom folyamatosan a battyaval közös programokat tartani mivel ő vele nőtt fel. Javul a helyzet sokat de sajnos a szülők latogatasa után borul a belső világa. Én pedig nem szeretném azt mondani hogy ne jöjjenek mert nem akarom megbantani a páromat. Szép lassan a környezete nagxbattya, nagynennye segít felismerni a helyzetet és kezdek radobbenni mindenre. Előbb utóbb ő fogja nekik mondani mint ahogy tette ezt a battya is.

2021. júl. 13. 13:08
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont a szülők generálják a feszültséget. Ezt a feleséged is tudja meg te is. Ezt kellene megbeszélnetek.
2021. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Már ő is kezd tisztában lenni vele egyre kevésbé kíváncsi a szuleire. Amit őszintén megmondva sajnálok mert aki normális körülmények között nő fel attól távol ez a dolog még képzeletben is de egyértelmű hogy a páromnak adok igazat és mellette állok ki nem a szülei mellett.
2021. júl. 13. 16:12
 20/24 anonim ***** válasza:
40%
Jó lenne jó messzi költöznötök tőlük. Legalábbis olyan messzire ahova nem tudnak csakúgy átugrani.
2021. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!