Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depressziós anyuka (gyerek...

Depressziós anyuka (gyerek korban bántalmazott). Milyen esélyem vannak apukaként?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. 1 hónapos csecsemő aggódó apukája vagyok. Az anyuka gyermekkorban fizikailag is bantalmazva volt mind két szülőktől illetve az anyós egy passzív agresszív ember nagyon magas fokon aki befolyosalja az apóst. Étel megvonása, remegés a félelemtől, érzelmi elnyomás alatt nőtt fel a párom. Valamint a két testvér is. Úgy tűnik komoly lelki problémák maradtak felnőtt korra a paromnal. Passzív agresszivitás kisebb formában, valamint depressziós tünetek elég erősen. Ha fáradt türelmetlen a gyerekkel, érzelmileg és mindenhogy. Féltem a kislányom hogy amíg dolgozom nehogy baj történjen. Ez miatt rejtett kamerát raktam a házba amivel anyám i eggyet ért mert ő is látja a rengeteg elfolytott dühöt a páromon. Félünk hogy az ő gyerek kora nehogy a kislányomon csattanjon. A kamerán volt rá példa amikor láttam hogy már szinte idegbol veszi ölbe és eteti csak hogy végre maradjon csendbe a gyerek és ő is tudjon pihenni. Nagyon sokat beszélgettünk a párommal a gyerekkorárol, olvastunk neten hogy mik a következményei ennek felnőtt korra stb. De hiába úgy tűnik ez mind kevés neki amikor egyedül van a gyerekkel ninxs annyi türelme és nem kapja meg a gyerek a szeretet sem. Mit tudnék csinálnia ilyen esetben ha veszélyben érzem a gyereket? Ha ne adj isten bántja és felvetelem van róla lenne esélyem távol tartani hivatalosan? Pszichológushoz ne hajlandó menni az anya mert hogy majd ő javul stb. Nekem a gyerek eppsege a leg fontosabb és ha van rá mód nem szeretném megvarni hogy baja legyen. Kérem olyan emberek tanácsát akik tudják mit jelent a passzív agresszív és a depresszió fogalma és következményei.

#Agresszív anya #Depressziós anya
2021. júl. 12. 23:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne vedd bántásnak....

Nekem az a furcsa, hogy ezek mind most jutottak az eszedbe. Ha depressziós nem is volt a szülés/terhesség előtt, de a múltja már akkor is adott volt.

A gyerek előtt kellett volna ezen dolgoznia/dolgoznotok, nem most kapcsolni, mikor már kezd készen lenni a baj . :(

Egyébként igen, nagyon káros tud lenni.

Én is mentálisan beteg anya mellett nőttem fel ( más betegség, de a lényeg ugyan az) . Nem volt rendesen kezelve, így aztán hiába akart jó anya lenni, sajnos érzelmi szinten ez sokszor nem sikerült. Most itt állok 23 évesen, egy rakat mentális difivel. Nem jelenthetem ki, hogy nem lennék mentális beteg, ha őt rendesen kezelik, de minden bizonnyal egyszerűbb lett volna úgy az élet, és kiegyensúlyozottabb.

2021. júl. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
21. Az az igazság hogy annyian mélyen folytotta magába ezt azonban egész dolgot hogy senki német vette észre. Csupán annyi látszott rajta hogy nagyon faradekony és néha ok nélkül volt lehangolt. A szülei természetesen külső szemmel úgy tűntek mint ha normálisak lennének. Most hogy a pici meglett volt egy össze veszés amikor azonban anyós a saját akaratát szerette volna érvényesíteni a párommal szemben amit természetesen nem hagytam. Innen indult a lavina nem tudtak elviselni hogy nem lehetett igaza a lánya ellen. És szép lassan elkezdtek kiderulni dolgok, most már egyre jobban mer beszélni, ki önteni a lelkét a párom is. Minden nap egy kihívás hogyan tereljem a figyelmét a gondolatairol de talán kezdünk előre lépni. Legalább is másfél hónap után minden előjel nélkül végre elsirta magát hogy milyen szép babánk van. Úgy érzem ez már előre lépés
2021. júl. 14. 00:37
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok. Nagyon sajnálom, kitartást kívánok, és egy jó szakembert , aki tud érdemben segíteni. Nem könnyű, ha az ember ellen beszélnek a szülő(k).

Ha jól gondolom, akkor még fiatalok vagytok ti is, sok szülő még felhatalmazva érzi magát...

2021. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
33%

Ha megvan a felvétel, akkor mehetsz a bíróságra.


Miért nem akar pszichológushoz menni? Hisz látja, hogy ez neki nem megy egyedül.

2021. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!