Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik még otthon laknak, de...

Akik még otthon laknak, de már dolgoznak. Ti mennyi pénzt adtok le a szülőknek?

Figyelt kérdés
Illetve, mekkora fizetésből adjátok az adott összeget?

2021. júl. 15. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Sose várták el hogy adjak nekiek pénzt. Persze igyekeztem be vásárolni, meg bele adtam ebbe abba
2021. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Adnék, de kinevettek kezdettől fogva, és ne csináljak bohócot magamból, nekem kell saját ingatlant venni, és ők abban tudnak segíteni hogy itthon lakhatok, de nem kérnek ezért semmit.

Viszont van hogy én intézek egy-egy kiadást, meg ilyenek.

Én 220ezerből igyekszek havonta egy 150et elrakni, ha kiadás van persze, akkor ettől kevesebbet tudok megtakarítani.

Ez van, külföldre nincs lehetőségem menni egyéb okok miatt, marad a gyűjtögetés még pár évig.

29F

2021. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Fizetem a sjat költségeim, ennyi kb.
2021. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
155-ből 20-30 ezret.
2021. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Rezsibe szálltunk be előre meghatározott arányban, nyilván ők többet fizettek, mint amennyit valóban fogyasztottak, de jelképesen beszálltunk.

Többit mindenki magának intézte. Mi a férjemmel kisbabával laktunk náluk, amíg elkészült a saját házunk (1 év). Néha hoztunk egymásnak ezt-azt, amiből közösen használtunk (zsepi, papírtörlő, wc papír, mosogatószer, stb), abból néha vettem nekik utánpótlást.

Havi kb 15e Ft-ra jött ki így a rezsi.

2021. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem fogadnak el semennyit. Így inkább bevásárlással szoktam támogatni őket. Nettó 180-at keresek havonta.
2021. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

#5 vagyok

Nekem ebben benne volt a plusz set top box a Tv-hez és a telefon számlám is (akkor még az ő nevükön volt, hogy kedvezményes legyen). Így a víz-gáz-villany kb 7e Ft volt ebből.

2021. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
60k közmunkából 25-öt. Igaz hogy kaját kapok napi 3x és ott lakok, így csak borra költök
2021. júl. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fizu felét-bérlet árát kellett adni. Elég sokat. Most hogy én vagyok apa, még mindig sokallom.
2021. júl. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én diákmunkán voltam, míg el nem költöztem 23 évesen, suliba jártam.

Mellette anyám számlájára ment az árvaellátásom (apa meghalt 3 éves koromban, nevelőapám 4 éves korom óta volt velünk)


Az árvaellátást, amire én vagyok jogosult, nem láttam sosem. (40ezer ft)

A fizetésemből pedig az egyik kölcsönüket nekem kellett fizetni (20ezer ft)

Illetve havi egy bevásárlást elvártak, úgy kb 20ezer ftért.

Emellett anya kb minden nap írt, hogy ez meg az kellene a boltból, hazafele vehetnék).


A saját pénzemből így kb havi szinten maradt magamra úgy 40ezer ft-om, amiből fizettem a telefonom, gyógyszerem, illetve vettem ruhát, cipőt, bérletet...

Esélyem nem volt 1ft-ot sem eltenni.


23évesen egyik napról a másikra költöztem el, onnan az árvaságit is a saját számlámra kértem, oda 1 ft-ot se adtam....

Még fel voltak háborodva. Azóta nem beszéltem velük.

Ennek 5 éve

2021. júl. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!