Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék “elszakadni” a...

Hogyan tudnék “elszakadni” a szülőktől?

Figyelt kérdés
Lehet egy kicsit a cím túlzás, de összefoglalom gyorsan.Jelenleg 19éves vagyok, és még velük élek. Az a helyzet, hogy bárhova megyek elvárják, hogy velük menjek mindenhova. Nagyon ritkán adatik meg az a lehetőség, hogy ne menjek el velük. Van néha, amikor azért nem tudok a haverokkal elmenni, mert velük kell mennem. Augusztusban 3 hetet akarnak külföldön tölteni ( külhoni magyarok vagyunk, ezért kb 2 hetet ott lennénk a szülőföldjükön). Utána még Horvátországba is akarnak utazni. Mondtam nekik, hogy nem igazán akarok menni velük. Az a bajom, hogy nyáron sokat dolgozok és csak hétvégén tudok szórakozni, akkor is van amikor velük kell menjek. A másik az, hogy szeretnék egyedül is lenni. Ennek az az oka, hogy nagyon rám vannak nőve. Példaként felhozom: amikor lemegyek a konyhába valamiért ott néznek, hogy mit csinálok és kérdezik: mit csinálsz? Amikor lemegyek a földszintre csakúgy, akkor is kérdezik, hogy “hova mész?” ,”Miben mesterkedek?”. Szóval sok privátszférám nincs, ezért tartom indokoltnak, hogy egy kicsit egyedül maradjak otthon. Felajánlottam, hogy elmegyek velük, de esetleg én hamarabb visszajönnék, mert 2 hetet nem akarok külföldön lenni. Ugyebár szeptembertől meg kezdődik az egyetem, kevesebb lesz mindenkinek az ideje. Szóval most nyáron akarok élni és bulizni. Felre ne értsetek, én szeretem a szüleimet, és sok mindenben segítek nekik, de úgy érzem kellene egy kis egyedüllét.

2021. júl. 19. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltad ezt velük megbeszélni? Nyíltan megmondod nekik hogy szükséged van egy kis magán szférára
2021. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Leültök és megbeszélitek.
2021. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KPeter válasza:
Szerintem is az a legtisztább "legfelnőttesebb" megoldás, ha leültök és megbeszélitek, ezek a dolgok máshogy nagyon nem mennek.
2021. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!