Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől való elköltözés....

The Best Nr.1 kérdése:

Szülőktől való elköltözés. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta fontolgatom, hogy elköltözök otthonról.Maga a környezet ahol élek, már nagyon régóta nyomaszt. Akik vidéken élnek, falvakban, azoknak talán ismerős ez az érzés. Nem tudsz valamit csinálni, hogy másnap ne rólad beszéljenek. Mindig mindenki figyeli hogy mit csinálsz, hova mész. A környéken sem szeretnék maradni.

A szüleimmel és a bátyámmal nem valami jó a kapcsolatom. Már évek óta azt érzem, hogy nincs semmilyen kapcsolat közöttünk, mostanában megy a rengeteg veszekedés, teljesen más az elképzelésünk a jövőt illetően. Most nem szeretnék itt sajnálkozni, elég annyi hogy ezen már nem lehet változtatni.

19 éves vagyok, érettségi után átmenetileg elkezdtem dolgozni, de úgy érzem hogy így nem tudok tovabb élni. Minden reggel gyomorgörccsel ébredek. Stresszelek és szorongok folyamatosan.Mondjuk nem is ezen van most a hangsúly, hanem azon hogy hogyan is kellene elköltöznöm.

2 lehetőségre gondoltam: az első hogy kimennék külföldre pár hónapot( mondjuk ez ebben az időszakban necces, nem is tudom ha lehetséges) majd hazajönnék és elkezdenék egy egyetemet.

A másik , hogy felveszek egy kisebb hitelt és elmegyek egy albérletbe, munkát keresek majd elkezdek egy tanfolyamot, ami éppen érdekel és amit szeretek csinálni. Én a 2ik lehetőség felé hajlok inkább. Bár ti is elmondhatjátok a véleményeteket. Tudom, nem luxus élet, csak kínlódás és nehézség. De higyjétek el, ez is jobb a jelenlegi állapotomnál. Valahogy meg akarok állni végre a saját lábamon, azt csinálni amit akarok és úgy ahogy akarom.



2021. jan. 8. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A masodik lehetőség inkább, de előbb munkát keress, munka nélkül amúgy sem kapsz hitelt. Meg ki tudja mikor találsz egy biztos munkát. Szerintem előbb legyen egy fix kereseted és biztos munkád. Mert ha ezek nélkül indulsz el a világnak, akkor nagy sz@rba kerülsz hamar.
2021. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Csináltassad fel magad valakivel. Lehetőleg fekával.
2021. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Tudni kellene, hogy lány vagy fiú. A lányok valóban úgy oldják meg, hogy felszednek valami balekot, akihez odaköltözhet.
2021. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Munka. Keress munkát.
2021. jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"átmenetileg elkezdtem dolgozni" ???!!!


Szerintem ez egy nagyon jellemző része a történetnek. Mondd, kérlek, hogy képzeled el az előtted álló 7-8-9 évtizedet? Ki tart el? Miből fogsz megélni?


Ha ezt letisztáztad magadban, és az öngondoskodás felé indultál, akkor ez egy szerencsés gondolat. Gondolom, jelenleg is állásban vagy, és ebből legalább saját megélhetési költségeidet képes vagy fedezni.


Ha eljutottál eddig a szintig, keress egy lakhatást, ami belefér a büdzsébe, és költözz el. Szerintem a szüleid is föl fognak lélegezni.

2021. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
71%
Ha nem lennének kicsi gyerekeim és olyan fiatal lennék mint te én bizony külföldre mennék dolgozni pénzt gyűjteni.Pár év alatt ismerőseim 7-10 millió ft-ot raktak össze.Most már nem mehetek ki,csak kb.10 év múlva akkor már majdnem 40 éves leszek.Bánom hogy nem mentem 10-12 éve ki.
2021. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Az a baj hogy míg itthon azért dolgozol hogy hó végére jobb esetben 0-ra gyere ki, és ne mínuszba, addig külföldön 1év alatt több milliót össze lehet szedni. 18évesen ment ki ismerősöm, utált tanulni, lett hegesztő szakmája, húzott is ki, 2500 eurót keres. Egy szegényes munkásszállón van, és direkt nem költ sokat hogy minnél többet félretudjon tenni. Nem egy álom, viszont azt mondta hogy a társaság jó, vannak magyarok, szórakoznak együtt. Azért így pár év alatt szépen megtudja magát szedni az ember. Inkább lenyomok keményen 3-4 évet, összeszedek 20+milliót, hazajövök egy szép albérletbe, veszek 2-3millióért egy megbízható autót, és még mindíg 15 milliód van. Utána elkezdhetsz itthon is minőségi állást keresni, jó fizetést, vagy bármi új dologba belekezdeni, és innentől csak felfelé
2021. jan. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!