Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat hogy...

Hogy vegyem rá anyámat hogy kicsit megerőltesse magát és legyen önállóbb?

Figyelt kérdés
Nemrég tanult meg vezetni, addig mindenhova fuvarozni kellett. Kapott kisautót, nem nagy sofőr, A-ból B-be elmegy, de más már gondot okoz neki. Elmegy a munkahelyére meg vissza, aztán leteszi a kocsit és szól, hogy vigyem el a 3 utcával odébb lévő ismerőséhez... Minden furfangtól mentes út, 2 kanyarral. Ha meg finoman célozgatok rá hogy vezessen el odáig, akkor én vagyok a szar, meg "nem bírom megtenni érte, akkor megkér mást, stb stb."
2021. júl. 20. 14:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell célozgatni. Mond neki normálisan hogy ő kocsija, ő ismerőse, letudja parkolni.

Gondolom a haza gyaloglás nem tetszik neki.

2021. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Pár alkalommal mondtam, hogy nem tudom most elvinni, dolgom van (tényleg volt). Egy idő után megunta hogy tőlem függ.
2021. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Most az elején mondjuk érthető, ha segítséget kér, bár az lenne hatékonyabb, hogy nem te vinnéd el, hanem csak beülnél mellé, de ezt is csak az elején, és később egyedül is hagyni kell, így lehet megtanulni igazán vezetni, ha folyamatosan önállósodik. Az persze megint más kérdés, ha egyszer-egyszer azért kér meg, mert koccintani is akar az ismerősével (nem nagy iszogatásokra gondolok, de egy pohár után sem szabad vezetni), de még akkor is meg kell kérdezzen, ráérsz e akkor.
2021. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Kérdezd meg tőle kedvesen, hogy mi a baj? Miért nem tudja elvinni ő?

Lehet fél valamitől, csak nem meri elmondani, ezért is tereli rád egyből a dolgot, hogy te nem teszed meg érte.

2021. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem iszogatás, és nem is kell hazagyalogolnia, jöhet kocsival is vissza :)

Csak szimplán derogál neki a dolog, szerintem ha bevezet a 25 km-re lévő melóhelyére meg vissza akkor a néptelen 3 utca is menne neki, csak egyszerűen beadja a durcást hogy ő aztán nem és csak azért se. Mindig ezt csinálja, csak a béke kedvéért mindenki ráhagyja de én nagyon unom már.

2021. júl. 20. 14:50
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát akkor sétáljon el három utcát az ismerőséhez, aztán sétáljon vissza a kocsihoz, és hajtson haza. Ez nem merült fel?
2021. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Némi félreértést érzek, szóval. A kocsija ott van ahol lakik, én is ott lakom ahol ő, mivel még fiatal vagyok, egyetemre járok. Nem kell semmi séta, beszáll, elvezet, visszaül, hazavezet.
2021. júl. 20. 15:08
 8/16 kicsibarany ***** válasza:
95%
3 utcával odébb gyalog megyek. Pláne ha mást kéne ugráltatnom érte.
2021. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne vidd el és kész. Majd megoldja.
2021. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Jól csinálod. Légy kedves, de következetesen tartsd magad ahhoz, hogy nem csinálsz meg neki minden szart. Mondd meg, hogy semmi oka nincs téged kérni rá, mikor ő is meg tudja csinálni, hiszen ennél messzebbre is elvezet. Te sem őt kéred, hogy adja rád a kabátot, mikor fel tudsz öltözni magadtól is. Ha távolabbi, vagy bonyolultabb útra kéne, elvinnéd, de 3 néptelen utcával arrébb nem. A maximum, amit megteszel, hogy 1 vagy 2 alkalommal beülsz mellé, hogy ne féljen egyedül arra vezetni, aztán mikor kiderül, hogy képes teljesíteni, onnantól mehet egyedül, vagy gyalog. Így is sokat teszel a kedvéért ebben a piszlicsáré ügyben. Gondoljon arra, hogy te sem leszel ám mindig ott, hogy a szomszédba furikázd. Aztán hisztizzen, ha akar, majd megunja.

Most én itt szókimondó voltam, neked ennyire nem kell, de azért legyél konkrét és egyértelmű.

2021. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!