Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Előfordult már, hogy egy...

Előfordult már, hogy egy nárcisztikus ellened fordította az egész családot?

Figyelt kérdés

Nem mennék bele a sztoriba, viszont anyám egy igazi nárcisztikus sz*rkeverő, gyakorlatilag annyit hazudik, hogy saját maga sem emlékszik a hazugságaira. Szüntelenül manipulál, hogy elérje a céljait. Már 2 éve járok pszichológushoz, mivel idegileg tönkretett gyerekkoromban. Viszont annak ellenére, hogy elköltöztem, és nem is beszélünk gyakran, képes mindenfélét összehazudni rólam a családnak. Olyan sztorikat pletykál, hogy azokat még egy brazil szappanopera forgatókönyvírója is megirigyelne. Legutóbb viszont nekem hazudott, hogy a keresztanyám és az unokatestvérem nem örülnek az eljegyzésemnek (persze ez nem igaz), de kiderült - miután összevesztem az unokatesómmal, hogy hogy mondhat ilyet, hogy valójában ő nem örül neki. Ezt már nem bírom tovább elviselni. A családot és a rokonokat is bármikor képes megmanipulálni, ezért hiába mondanám, hogy anyám egy nárcisztikus patológiás hazudozó, valószínűleg én lennék a rossz. Mivel szereti magát áldozatnak beállítani, kitalálná, hogy én vele mennyire rosszul bánok, stb. De erre már volt is precedens.


Ti hogyan kezelitek az ilyen személyiségzavaros embereket a családban? Az lesz a vége, hogy teljesen megszakítom vele a kapcsolatot, csak az a baj, hogy valszeg továbbra is gyártani fogja a hazugságait, és attól félek, hogy majd direkt mindenkit ellenem fordít.


2021. júl. 21. 20:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem kamu a kérdés.
2021. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu? Mondjuk megértem, anyám viselkedése tényleg hihetetlen...
2021. júl. 21. 21:00
 3/23 anonim ***** válasza:
6%

Egy vérszívó kapcsolat csapolja az energiát. Ritkán találkozz vele, azért csak anyukád...

Sajnos "örökölhető" ez a dolog, a ritka találkozásokkal van esélyed, hogy ne jöjjön elő benned is...

2021. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki hisz neki? Én az életemben most találkoztam először nárcisztikus személyiségzavarral. Rendkívül kellemetlen személyiség. Kizártnak tartom, hogy bárki szeressen vele hosszabb távon lenni. Ez szerintem anyukádnál is így van. Nem hinném hogy sok embert ellened fog fordítani, sőt szerintem nem is nárcisztikus:) bár ezt te érzed.
2021. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
Azt se kell elhinni, amit kérdez, és minden meg lesz oldva
2021. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A pszichológusom nárcisztikusnak hívta, és ő magyarázta el nekem először, hogy mire képesek az ilyen emberek. Egyébként nagyon kedvesek, behódolóak tudnak lenni, vagy épp eljátsszák az áldozatot, hogy mások megsajnálják őket. Nézd, én még konkrét tréningre is járok, hogy kivédjem magam az ilyen mérgező emberektől, de még így is bekajáltam néhány hazugságát.
2021. júl. 21. 21:14
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem azért, de te sem vagy különb. Ha tudod, hogy anyád hazudozik, akkor miért támadtál neki unokatesódnak egyetlen szavára? Normálisan is rákérdezhettél volna, hogy mit gondol az eljegyzésedről. Meg amúgy is, ha nem örül neki, akkor nem örül. Miért kellene ezért veszekedni vele?

Másban mindig nagyon könnyű meglátni a hibát, de talán kicsit magadba is nézhetnél.

2021. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem részleteztem, de akkor részletezem, mert úgy tűnik itt is belekötnek minden szarba. Anyám szerint azt mondta az unokatesóm, hogy a párom csúnya, és hogy nem illünk össze, ezért nem örülnek annak, ha összejönnénk. Nyilvánvalóan megvédtem őt, és nem veszekedtem, csak annyit írtam, hogyha problémája van, akkor ne anyámmal, hanem velem beszélje meg, vagy törődjön a maga dolgával.
2021. júl. 21. 21:30
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Anyósom pont ugyanilyen,rólam is össze vissza hazudozik állandóan,még a gyerekeiről is,és áldozatnak állítja be magát,sajnáltatja,egy időben az volt a mániája hogy mindenkinek azt hazudta hogy apósom gyomorrákos,és hogy neki milyen rossz,mert 0-24-ben ápolnia kell meg pelenkázni,közbe meg csak polip volt a gyomrában,ma is él mint hal a vízben.Kérdező nagyon sajnállak,borzasztó az ilyen embereket elviselni,élvezik ha bántanak másokat,közbe meg ők a jók az ártatlanok,gusztustalan.Kerüld ahogy tudod.
2021. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
10: Az empátiahiányodat gyerekkori sérelem okozza vagy agyi defektus? Nyilvánvalóan azért írtam ki a kérdést, mert érdekel, hogy mások, akiket szintén nárcisztikus szülőkkel áldott meg a sors, azok hogyan élik meg. A te lenéző, flegmatikus hozzászólásaidra nem vagyok kíváncsi. Mehetsz máshová trollkodni.
2021. júl. 21. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!