Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elküldenétek a most érettségiz...

Elküldenétek a most érettségizett gyereketeket dolgozni a nyáron, ha a környéken nincs jó lehetőség, és anyagilag sem vagytok rászorulva, de egész nap csak otthon ül?

Figyelt kérdés
Lehet menni: kfc, gyár reggel 6-tól (busz miatt 4:30-as kelés), vendéglátás, de az augusztus 31-ig, oda már nem akar, mert egyetem, gólyatábor, és nem jöhet el hamarabb. Online oktatás alatt semmit nem csinált, szerinte "depressziós" volt, pszichológushoz is járt. Egész nap gépezik a szobájában, de legalább kitűnőre érettségizett, egyetemre készül. Hagyjam, vagy elküldjem?
2021. jún. 7. 18:03
A kérdező szavazást indított:
menjen csak dolgozni
had pihenjen otthon
146 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
93%
azért, mert online oktatás volt, nem a köldökéből szedegette otthon a szöszt egész nap, hanem keményen TANULT. Meg is lett az eredménye. Miért ne pihenhetne??
2021. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy küldeném el ha nem akar. Kitűnőré érettségizett azt csinálna a nyárin amit csak akar, ha egész nap otthon ül, akkor tegye azt, ilyen eredmény után szerintem belefér, hogy a nyarat azzal tölse amivel akarja, legalábbi én így állnék hozzá
2021. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
91%
Miért akarod elküldeni?
2021. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
Nem tanult, fetrengett és filmeket nézett hajnali kettőig. Az osztályából szinte mindenki kitűnőre érettségizett, nem erőltette meg magát ő sem, meg is látszik a pontjain, de vélhetőleg elég lesz.
2021. jún. 7. 18:13
 5/66 anonim ***** válasza:
93%
azért bocsi, de kitünő érettségit nem adják csak ugy a semmire...
2021. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
98%

Azzal vigyázz, hogy mennyire depizik be a gyerek. Nem az az első, hogy tanuljon hanem a lelki állapota. Én még nem láttam igazán depressziós embert lediplomázni vagy karriert építeni. Ez az első, után jöhet más...

Ugyan ezért óvatos lennék az ilyen munka erőltetésekkel is, annak nincs értelme ha csak lefárasztod és bekerül egy negatív spirálba, pont egyetem előtt. De az is lehet hogy jót tenne neki, a karakterétől függ.

2021. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
84%
Továbbtanulással mi a helyzet? Ha felvették valahova, akkor nem küldeném dolgozni, hagy élvezze a szünetet. Ha nem jelentkezett vagy nem vették fel, akkor menjen dolgozni.
2021. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
60%
Én kitűnőre érettségiztem, és minden nyáron dolgoztam 4 hetet. Én vártam...
2021. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
79%
És az miért baj ha nem tanult? Kötelező valamit tanulni akkor is ha az anyagot tudja? Az a baj ezzel a maradi szülői felfogással, hogy a szülő állandóan azt lesi, hogy nah vajon tanul a gyerek... Ha állandóan ezzel nyüstöli az ember a gyereket, akkor teljesen el fog menni a maradék kedvi is a tanulástól. Kitűnőre érettségizni tanulás és tudás nélkül nem lehet.
2021. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem attól függött a nyári munka, hogy milyen lett a bizonyítvány.

Én mentem minden nyáron, hogy tudjak valamilyen gyakorlatot felmutatni ha majd kell. Plusz kíváncsi voltam a felnőttek világára nagyon. A láblógatás is ki volt pipálva, de alapjában véve szerettem dolgozni, már akkor is.

2021. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!