Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetnek ezek a magány jelei?

Lehetnek ezek a magány jelei?

Figyelt kérdés

Apum nem tud csendben lenni amikor egyedül van. Elég, ha csak külön helységben tartózkodik. Magában motyog: újrateremti a párbeszédeket amik aznap elhangzottak, főleg az ő sorait, azokat még különböző hanglejtésekkel háromszor is elismétli, és kitalál lehetséges válaszokat amik jobban hangzottak volna / ha megismerkedik vagy éppen hosszabb ideig dolga van valakivel, az ő nevét ismételgeti, amikor meg zajos gépek közelében van, már kiáltozza is a nevet. Általában ilyen gépekkel dolgozik és akárhányszor zúgnak, ő is kiáltozik éppen amiről eszébe jut vagy kacag magában. Biztos azt hiszi, elnyomja a hangját a gépzaj.

Másik, amikor emberek között van. Olyankor bejelent mindent, azt pl. hogy elővesz egy tányért vagy elmegy mosdóba aztán megmossa a kezét.

Ez így elég szokatlannak tűnik de van más is esetleg akinek ilyeneket csinál a szülője? Tudom, hogy apám már nem fog megváltozni, mégis kíváncsi lennék a viselkédésének az okára. Én eddig arra gondoltam, biztos nincs kihez szólnia a nap túlnyomó részében a munkája miatt.


2021. aug. 2. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez inkább kényszerbetegsegnek tűnik.. ha szavakat ismételget meg magában beszél
2021. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne egy pszichiáterrel konzultálni, csak nem fog elmenni, mondván, hogy nincs neki semmi baja. Kérdés, hogy tudja-e, hogy magában beszélget, vagy azt hiszi, hogy van ott valaki. Ez utóbbi esetben skizofrénia. Az, hogy mindent bejelent, nem tűnik kórosnak, csak szórakoztatja magát.
2021. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge OCD jelei inkább.
2021. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

"Apum nem tud csendben lenni amikor egyedül van."

Honnan tudod? Nincs egyedül, ha te tudod. Te is ott vagy, azért tudod.

Legyél vele! Szólj vissza, ha hallod, kérdezz rá, miről/kiről beszél.

"nincs kihez szólnia a nap túlnyomó részében a munkája miatt."

És előtte és utána? Szólj hozzá, kérdezd meg, hogy van, mi újság, mit szeretne.

Valószínűleg nagyon fáradt és magányos.

2021. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4-es.

Rengetegszer megesik, hogy azt hiszi, egyedül van és aztán veszi észre hogy én is pl. pakolászok az udvaron vagy hallja, hogy jövök le a házban a lépcsőn. Ilyenkor általában meg is jegyzi hogy "E XY, nem is tudtam, hogy te is itt vagy".

Munka előtt vagy után meg mondom, ha nem konkrétan párbeszédben állunk, azon kívül is bejelenti hogy most felkapcsolja ezt a villanyt, tesz ezt meg ezt a kávéjába stb., tehát olyan, mintha folyamatosan hangosan gondolkodna.

Van, hogy rákérdezek egyébként, miről beszél de általában úgy tűnik, mintha meg se hallana vagy legyint hogy "á, semmiről" és folytatja tovább.

Nekem ez igazából elég kényelmetlen és mindig nyugtalanná tesz ez a viselkedése. Éppen ezért inkább kerülöm a társaságát, meg amúgy is elvan ő a saját gondolataiban szerintem.

2021. aug. 28. 11:52
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Mért vagytok csak ketten?
2021. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert a felállás a következő: városba dolgozni eljáró anya + állattenyésztéssel foglalkozó apa + a nyári szünetben otthon segítő egyke gyerekük (mindez lakott területen kívül, relatív magányban).
2021. aug. 28. 21:05
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom amúgy, hogy itt bárki azt higgye, nem szeretem a szülőmet. Egyszerűen csak frusztrál apám ilyenkor mert én is a csendet szeretem. Csak meg akartam volna érteni, mi zajlik benne ilyenkor mert ő nem hajlandó beszélni róla.
2021. aug. 28. 21:08
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Anyukád esténként nem megy haza?
2021. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Nekem anyukám csinálja ezt. Ő nem dolgozik itthon van. Ugyanígy beszél magában és bejelenti hogy ő most megy wcre, csinál kávét ilyenek... Nagyon idegesítő

Én is a csendet szeretem 😅

2021. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!