Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja a szüleimet, ha...

Miért zavarja a szüleimet, ha káromkodok?

Figyelt kérdés
Szerintük azt hiszik az emeberek, ők neveltek így.
2021. aug. 4. 13:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is gáz dolog, hozzáteszem huszonéves vagyok, szóval nem idős korosztály. Baráti társaságban időnként nyilván belefér pár csúnya szó, vagy ha stresszes vagy stb, de alapból nem értem azokat akik nem tudnak meglenni nélküle.
2021. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
86%
A gyereked majd így kérjen tőled kenyeret.
2021. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
2021. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Köszi! Látom, a háttérben a Hír Tv, azt is szeretem.
2021. aug. 4. 15:17
 15/41 anonim ***** válasza:
37%
Lánytól nagyon visszataszító, jobban mint fiútól/férfitól, bár az se szép.
2021. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi faszentet, egek! Mintha visszarepültem volna 50 évet az időben. A káromkodások természetes részei a nyelvnek és egy természetes folyamat, hogy egyre jelentősebb helyet foglalnak el benne, - régen egy fenére is felszisszentek, ma már nem is számít káromkodásnak - segítenek a feszültséglevezetésben, bizonyos szituációkban a fájdalomérzetet is csökkentik, ÉS kontextustól függően kifejezőbbek is lehetnek, mint egy másik formula. Ha ki tudja magát értelmesen fejezni, és nem három bmeg-ből és két izéből áll egy mondata, akkor az ég kerek világon semmi baj nincs vele.
2021. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
94%

15-ös voltam: 45 éves nő vagyok és lehet a 16-os szemében faszent. Minden esetre, itt valószínűleg nem a teringettét meg a rézfánfütyülőjét a probléma.

Szerintem visszataszító, amikor fiatal lányok csapatban vihogva b*megelnek meg minden második szavuk a g*cciiii. Undorító.

2021. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
92%

Állandóan káromkodni közönséges.

Ritkán káromkodom, így mindenki aki ismer tudja hogy a téma/esemény feszültséget kelt bennem. Jelentősége van ha csúnyán beszélek. Ha minden nap káromkodnék nem lenne jelentősége. Az egyszerűen közönséges.

2021. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
37%

Gondolkozzunk reálisan. A teringettét meg rézfánfütyülőjét olyan 20 éve nem használják élő beszédben, ha meg mégis, akkor komikus felhanggal, mert nevetségesen hangzik. A teringettét és hasonlók "kamu káromkodások", amik arra voltak hivatottak, hogy hasonló érzelmi hatást fejezzenek ki csúnya szavak nélkül azok, akik erkölcsi kivetnivalót találtak a rendes káromkodásokban, viszont a "kamu káromkodások" nem vonják magukkal azt az építő jellegű hatást a káromkodó kedélyállapotára vonatkozóan, mint a valódi káromkodások. Tompított. Ha meg valaki le akarja adni a frusztrációját, vagy ki akarja fejezni a nemtetszését, akkor manapság nem egy legyező mögött pirulgat, azon görcsölve, hogy mit szól majd hozzá a falu végi Mari néni. :P


Az emberek láthatóan egyáltalán nem értik a szitokszavak pszichológiai funkcióit.

2021. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
82%
Igénytelen, műveletlen emberre vall a káromkodás. Régen a szódáskocsisok stílusa volt.
2021. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!