Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nárcisztikus személyiség,...

Ez nárcisztikus személyiség, vagy valami más elmebaj?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy anyuka, aki folyton az áldozatszerepében van. Bármi történik, - hiába ő generálja folyton a konfliktust és a feszültséget -, a végkimenetel MINDIG minden helyzetben ugyanaz: nem ő a hibás, hanem mindenki más. Szószerint soha semmiért nem kér bocsánatot, a hibáit nem látja be, ő a jó, többiek a rosszak. Bármilyen konfliktus után (amit 95%-ban ő generál), hízelegni kell a kegyeiért, hogy megbocsásson, mert egyébként magától sose menne oda bocsánatot kérni, vagy beszélgetését kezdeményezni. Volt olyan, hogy hetekig nem szólt a saját gyerekeihez, akiknek szintén elegük lett a folytonos balhékból és sértődésekből, úgyhogy nem mentek oda hozzá kibékülni, ezért levegőnek nézte őket. Továbbá tipikusan az a személy, akinek soha semmi nem jó. Még arról a nagy kevés 1-2 barátjáról is folyton panaszkodik és kibeszéli őket a hátuk mögött. Mindenben csak a rosszat látja, jellemzően nagyon negatív és lehangoló. Ha valamilyen vita van és az észérvekre nem tud mit reagálni, akkor el akarja kussoltatni a másik felet, olyanokkal, hogy már fáj a feje a vitától, vagy csak kimegy a szobából, azt hangoztatva, hogy “jó, jó, nem érdekel már a téma”. Az is jellemző, hogy ha valakinek elmeséli, hogy min veszett össze xy-nal, a saját részét (amiket ő mondott a másiknak) mindig “elfelejti” megemlíteni, ezzel is azt a látszatot keltve, hogy szegényt ok nélkül bántják, ő nem tehet semmiről, hiszen ő csak az áldozat, nem az ő hibája a veszekedés. (Amit 10-ből 9-szer minimum ő kezdeményez egy kis dolog miatt, aztán jól felnagyítja).

Mit gondoltok az ilyen embernek mi baja lehet? Hogy lehet ezt kezelni?



2021. aug. 5. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyám ugyanez. Addig csinálhatta velem, amíg meg nem untam és tojtam a fejére. Most nem tudom kinek mártírkodik, de nem is érdekel. Azóta boldog vagyok.
2021. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzasztóan nehéz ezt kezelni, igazi megoldást èn meg nem találtam. Nekem a nővèrem ilyen személy. Őt mindig mindenki bántja minden esetben ő az àldozat ő semmiről nem tehet. Volt több kapcsolata egyik sem működött neki most is van a srác nagyon kitartó de ki tudja meddig. Pszichiàterhez jár de nem látok javulást. Három gyereke van àllandòan üvölt velük, elküldi őket stb. Sajnos èn teljesen tehetetlen vagyok, szeretnék segíteni neki de àllandòan a tetejét megy a rèszèről.
2021. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
98%
Nárcisztikus, az áldozat típus. Anyam kettő. En 50 évig bírtam. Kivágtam az életemből. Azota jól vagyok.
2021. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyàm pont ilyen.
2021. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Mintha csak a saját anyámat hallanám. Ugyanez a nárcisztikus, mérgező személyiség. Napi szinten volt érzelmi zsarolás, lelki terrorizálás irányomban. Ma már nem tartom vele a kapcsolatot, pedig idős, de nem tudom sajnálni. Ő sem sajnált engem, mindent megtett azért, hogy maga ellen fordítson.
2021. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

A nárcisztikus nem áldozat szerepet játszik hanem az önértékelését húzza le a másiknak azzal hogy minden szarnak elhordja és aztán addig csavarja a dolgot míg a másik tényleg elhiszi hogy ő a hibás.


A kérdésben szereplő hölgy inkább retteg a vitától és konfliktus kerülő illetve lehet sok félreértése volt az életében és kialakult benne ösztönösen ez a védekező mechanizmus. Legalábbis szerintem. A konfliktus generálás lehet nem is tudatos nála lehet valamilyen szeretethiány oka is. A kisgyerek is ősztönösen konfliktust generál ha úgy érzi nem szeretik és apuka vagy anyuka munkája fontosabb mint ő. Szerintem a néni nem nárcisztikus csak volt valami az életében ami miatt ilyrn lett es szimpla figyelj mar ram konfliktus generalas szerintem. De lehet hogy tévedek. De biztos hogy nem nárcisztikus. Olvass ilyen kérdéseket ott a partner függőségel küzd szakitas utan es a mazas rozsaszin kod utan minden alkalommal erezteti a narcisztikus hogy mennyire szar alak a masik.

2021. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Ezekből nem igazán lehet megállapítani de lehet alacsonyan funkcionáló borderline is. A manipulalas, a dolgok felnagyitasa és az áldozat szerep tipikus borderline tünet, de ennyi információ kevés ezt megmondani.
2021. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem az.
2021. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
72%

Ez szerintem lehet rejtett nárcizmus.

A kommunikációt tárgyilagos szintre kell vinni,a többit elengedni a füled mellett.

Menj el pszichológushoz, ha úgy érzed, fel kell vértezni magad.

2021. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!