Apám szenilis lesz?

Figyelt kérdés

Jelenleg a kajánál vannak gondok. Már szinte mindenre húzza a száját, semmi nem jó neki. Ha valami mindenkinek ízlik, akkor neki biztos valami baj van vele. Ha mindenkinek jó a menü, akkor ő zsigerből húzza rá a száját, ha mamámhoz megyünk ebédre, akkor sokszor főzet magának vele valami mást. Egyre utálatosabb lesz kaja szempontból. És félő, hogy ez csak a kezdet, mivel apai nagyapám is olyan lett öregkorára, hogy ha másnak meleg volt, akkor neki már csak azért is hideg és ez volt mindenben. Most akkor apám is ilyen lesz? Ő 55 éves.


20/f



2021. aug. 6. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg igen. Demenciára utaló jelek nincsenek nála?
2021. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek. Csak ez az egyre szembetűnőbb utálatosság.
2021. aug. 6. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Adnék neki olyan tockost, hogy lefejelné a tányért.

[link]

2021. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Inkább csak figyelem hiánya van. Vele foglalkozzon mindenki, kissé nárcisztikus is.
2021. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha jol ertem, mindig mindenki korbeugralta (mi az, hogy az anyja,aki gondolom 70- 80 koruli,foz neki mast, csak mert vinnyog kettot????), tehat ezt szokta meg. Igen, ez a korral egyre rosszabb lesz, de nem feltetlenul demencia miatt, hanem az ember mar idosebb koraban rugalmatlanabb es mivel mar 55 eve igy el, valtozni nem fog pozitiv iranyba.
2021. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Kérdésed olvasva az merült fel bennem, hogy vajon amikor apukád a „nem tetszését” jelzi egyes ételeknél, az részéről csupán egy beszólás, piszkálódás értékű dolog-e, vagy mindeközben érveket, véleményt, kritikát is megfogalmaz?


És amennyiben érvekkel kritizál, úgy azok érdemi tartalmúak-e (annak ellenére, hogy bizonyára a gyakori kritika nem esik jól a „szakácsnak”, sem a család hangulatának)?

2021. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi köze ennek a szenilitáshoz? Inkább depresszió. Valószínűleg ő is szenved.
2021. aug. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

#3-as vagyok, a nyakast az anyja helyében adnám (nem én, nekem semmi közöm hozzá). De az milyen már, hogy a 75-80 éves mamának külön kell főzni a réges-régen felcseperedett fiára, mert annak nem jó az, amivel amúgy mindenki más elégedett.

50/F

2021. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Demenciától azért ez nagyon messze van.
2021. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!