Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy ennyire...

Mit lehet csinálni egy ennyire szenilis nagyival? Hagyjuk rá?

Figyelt kérdés

Nagyim olyanokat tud mondani, hogy azt hiszem néha, falhoz megyek. Műtősnő volt még jó múlt korában, de meg van győződve róla, hogy orvos, és mivel én tavaly 3 ponton buktam az orvosit, ezért nagyon ki van rám akadva, hogy pedig oda mindenkit felvesznek, meg amúgy is milyen könnyen elvégezhető, akit felvettek, az el is végzi. Ő is el tudta végezni és egyáltalán nem volt vészes. Még egyszer írom, műtősnő (nem vonom kétségbe, hogy ők is sokat tanulnak, dolgoznak, de azért nem orvosok). Most utál engem, hogy elsőnek nem jött össze, hiába mondom neki, hogy nagyon sokan vannak, akiket csak másodszor, harmadszor vesznek fel, mégis kiváló szakemberek.

Most az új kedvenc, voltam vért adni és kiderült, hogy AB-s vércsoportom van. Mondtam nagyimnak, erre közölte, hogy biztos, hogy nem, mert tuti A-s vagyok (nem tudom honnan szedte). Hiába mondtam, hogy de hiszen ott mutatták ki, erre az volt a reakció, hogy félremérték, mert tuti nem... és egyébként nagyon sok mindenben ilyen. Bár engem tényleg az zavar nagyon, hogy amiatt kiutálni, mert nem vettek fel elsőre...


2013. febr. 20. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyjuk rá?"

Szerintem: igen.

2013. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá, felesleges vitatkozni, elmondja meghallgatod, aztán el is kel felejteni.
2013. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
bármit mond, hagyd rá. akkor megnyugszik ő is, és nincs vita :D
2013. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

mennyi idős a nagyi? lehet, h demenciája van, ők szoktak ilyen képtelenségeket kitalálni, és keményen ragaszkodni hozzá.


ha orvosira készülsz, akkor jó lenne egy kicsit utánaolvasni a dolgoknak.

2013. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én nagyim is ilyen, otthonban él, figyelemmel kísérik a szellemi állapotát és elvileg nincs semmi problémája. Lekopogom, ennek nagyon örülök, hiszen ott tényleg olyan emberek vannak, hogy némelyiktől könnybe lábad a szemem. :(


A nagyim szimplán csak eszméletlenül öntörvényű. Ha valamit ő megmond, akkor az úgy is van. Második évben köztársasági ösztöndíjas voltam az egyetemen. Harmadikra nem jött össze. Én is megkaptam, hogy nem tanultam eleget, szégyent hozok anyuék fejére, stb stb. Ráhagytam és rá is hagyom mindig, ha ilyenekkel dobálózik. Nem lehet és nem is engedi, hogy megmagyarázzam neki mekkora dolog ez az ösztöndíj és hány ember is verseng érte. Nem úgy működik, hogy két nappal többet tanulok és akkor már az enyém is. A szüleim sem tudják neki megmagyarázni, hogy nincs okuk szégyenkezni... Sok témában ilyen, pl a páromat látta képről, a fejébe vette, hogy milyen csúnya és biztosan bűnöző és én ne legyek együtt egy ilyen "bőrfejű erőszakos rablóval". :) Az ilyenek után már nem tudom, hogy sokszor hogy sírjak-e vagy nevessek. Ráhagyom, idős, összeveszni nincs értelme.

Neked is ezt javaslom. Nincs értelme veszekedni, hagyd rá! Meggyőzni úgysem tudod, a helyzet pedig nem kell hogy elmérgesedjen!

2013. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Meggyőzni úgysem tudod, a helyzet pedig nem kell hogy elmérgesedjen!"


Osztom ezt a véleményt.

2013. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hagyd rá. Nem tudjuk, ránk mi vár. Talán jobb is...
2013. febr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szemtől szembe hagyd rá, sosem nyerhetsz


de ezek lehetnek komoylabb betegségeknek a tünetei is! enm ártana egy kivizsgálás!!

2013. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az apukámat képtelen voltam meggyőzni, hogy ahol lakik, az a saját háza, aki vele él, az a felesége. Elővettem a fényképeket, ahol építkeztek, nagy nehezen felfogta, hogy akkor neki nem kell innen elköltözni. Megnyugodott, s 10 perc múlva kezdte ismét, hogy veszi a bőröndöt, pakol és megy, mert várja a felesége. Aztán csúnyább dolgok is következtek...Szóval észérvekkel nincs értelme hadakozni velük. S az ember - ilyeneket tapasztalva- néha sír, néha nevet, ahogy éppen a kedve hozza. Sajnos ez az állapot csak rosszabbodik, és még jó, ha nem csap át agresszióba.
2013. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tudja, hogy sem édesanyád, sem édesapád vérében nem volt B, akkor valami tényleg nem stimmel.
2013. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!