Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyerekei,kivel...

Elvált szülők gyerekei,kivel van jobb kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 6. 22:22
A kérdező szavazást indított:
Anyámmal,ő nevel/nevelt
Anyámmal,nem ő nevel/nevelt
Apámmal,ő nevel/nevelt
Apámmal,nem ő nevel/nevelt
Anyámmal,egyik szülőm sem nevel/nevelt
Apámmal,egyik szülőm sem nevel/nevelt
Mindkettővel egyformán jó a kapcsolatom
Mindkettővel egyformán semleges a kapcsolatom
Egyikkel sincs jó kapcsolatom
Egyéb(komment)
32 szavazat
 1/10 anonim válasza:
100%
Őszintén megmondom, apát nem is ismerem. Régen (mikor kicsi voltam) választanom kellett hogy vele megyek-e, vagy maradok anyával. Nyilván, anyát választottam de..elszoktam gondolkozni azon hogy mi lett volna HA. Ki tudja, lehet hogy mostmár van 2-3 féltestvérem..🤷🏼‍♀️
2021. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
96%

Az én szüleim négy éve váltak el közös megegyezésre. Náluk nem volt az kérdés hogy anyával maradok. Apát pedig akkor látom amikor csak szeretném. Mindkét szülőmmel ugyan olyan jó a viszonyom. Szerencsére a szüleim még mindig tartják a kapcsolatot és jól kijönnek egymással.

16/L

2021. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére mindkét szülőmmel jó viszonyban vagyok, de mivel az anyukám nevelt, így vele szorosabb a kapcsolatom
2021. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Apámmal. Amikor 5 éves voltam, az akkor született húgomat a kórházban hagyva anyám lelépett végleg. Húgom születése után rájött, hogy ő nem akar 3 gyerekes anyuka lenni ( Nővérem 7 éves volt akkor) Apám fiatal apaként húgomat hazahozta, és onnantól kezdve ő gondoskodott rólunk.
2021. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyuval aki felnevelt jobb de csak azért mert ő jelen van az életemben. Ezen kívül viszont nem vagyunk egy hullámhosszon, ha nem csak felszínes kapcsolatunk lenne és őszinte lennék vele dolgokban akkor szerintem hamar megromlana a viszony. Apámat pedig 10 éve nem láttam szóval a felköszöntős üziken kívül semmilyen kapcsolatunk nincs

(24 N)

2021. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a macskával.
2021. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Egyikkel sincsen klasszikus szülő-gyerek kapcsolatom. Olyanok, mint bárki más a környezetemben; a postás, a bolti eladó… Kb. annyit is kommunikálunk. Emberileg anyámat csípem jobban, de borzasztó gondviselő volt.



Kettejük között ingáztam.

2021. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Attól hogy a szülök nincsenek jóban, a gyerek még elhet jóban mindkét szülővel szerencsére.
2021. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bellatrix:3 ***** válasza:
100%

Anyámmal élek, de semmilyen a viszony köztünk, kényszeres együttélés, amint anyagilag megtehetem elköltözöm a cicámmal együtt.

Apámmal jó kapcsolatba vagyok jobban ki lehet vele jönni, mindig jobban elvoltam vele mint anyámmal.

Anyámmal nem lehet kijönni őszinteség ide vagy oda. Apámmal meg mindent megtudok beszélni.

2021. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha már mindenki leírta akkor leírom én is a storymat.


Minket apám 3 éves koromban hagyott el. Kiskoromban ugye minden második hétvégét ott voltam,kedvesnek tűnt,de utólag belegondolva ink púpnak éreztem magam a hátán. Ez megszűnt mióta 7 éve külföldre költöztek,évi 1-2szer találkozunk,csak tudnám mi az istennek. Beszélni is csak azért beszélek vele mert a gyámügy ránkszáll ha nem.


Anyámmal éltem 2020 közepéig. Igazából vele ki lehet jönni,de sajnos becsatlakozott pár ilyen jógás/természetgyógyász szektába. Azóta senkire sem hallgat a családból és egy idegroncs lett. Mindig rajtam meg mamàmon vezette le(sőt,volt hogy az állataimon pl rávert az ÜVEG terráriumom tetejére,azt hittem eldurran). Szóval végül mamámnál kötöttem ki...vele lakok. Anyám nem változott de szerencsére jobban megemberelte kicsit magát. Mamával szerintem remekül megvagyunk,az állataimmal is kijön,én sokat segítek neki,most csinálom a jogsimat.


Szóval azt mondanám apámmal semleges a viszonyunk(az idő 99%ban elfelejtem,hogy létezik) anyámnak meg nagyon nagyon hálás vagyok de van még hova változnia,ha nem fog akkor legjobb esetben is semleges lehet a viszonyunk.

2021. aug. 7. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!